reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygoda z nocniczkiem

u nas Lena mówi "si" ja zrobi kupę, do tego ucieka jak chcę tą "smierdzącą" niespodianke wyjąć.
sika do nocnika wyłącznie po spaniu - czyli takie złapane.
Jest jeszcze czas, także na razie sie nie stresuję...

Koleżanka opowiadał mi jak jej mały po tym jak robił kupke do nocniczka, oni bardzo go pilnowali - w końcu zamknął się w sobie i nie chciał wogóle robić, a nadmiar kału sam się wydobywał w niewielkich ilościach. W końcu wizyta lekarska, lekarka kazała odpuścić - czyli znów kupa w pieluchę, a jak skończył 2 latka to jak rękął odjął - problem sam się rozwiążał - morał: rodzice bardzo bardzo chcieli - a mały straznie się zestresował. Teraz chłopak ma 3 lata, od września idzie do przedszkola i o pieluchach już dawno zapomnieli...


Ale to dobry pomysł na wątek ;-)
 
reklama
dziś 2 kupy na nocnik i każde siku :tak::-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D A po spaniu go napoiłam i potem posadziłam i mu mówię: Zrób siku, a on po kilku dosłownie sekundach zrobił:-):tak:. W szoku byłam:shocked2::szok::-D. Ale najważniejsze i najciekawsze było to, że jak mu to siku leciało, to się uśmiechnął:-), czyli dokładnie wiedział, że sika. No, mam nadzieję, że to jest właśnie ten czas a nie przypadek, bo niby dzieci do 2 lat nie ma co uczyć, ale on sam to jakby zapoczątkował, więc ja tym bardziej mu w tym pomogę:tak:.
 
Krzys tez wie kiedy sika i kupkuje bo łapie sie za pieluchę ale nie woła niestety:)
kiedy go wysadzam i mowie ze robimy siku to on sika Jezeli mu sie nie chce to nie da sie posadzic albo mówi ne ne
 
Tuś nocnikować nie chce, ale nocnik ubóstwia, taki super kapelusz, albo miska... No ale Janek nocnikuje dopiero od jakiegoś miesiąca, czy dwóch, przedtem nie chciał, więc daje spokój sobie, jak przyjdzie czas to zanocnikuje. Oby wcześniej niż brat, bo mam już ciut dosyć pieluch ;-).
 
Dziś Mati wstał o 7.15, to go zaraz na nocniczek dałam i zrobił oczywiście :-D:tak: . Potem ja się szykowałam do kościoła, on był ze mną w łazience, bo reszta spała :sorry2::sorry2:, nagle zaczął wrzeszczeć i marudzić, więc mu otworzyłam drzwi, on poleciał do WC po nocnik, przyniósł go do łazienki, no to go rozebrałam (choć szczerze mówiąc, nie liczyłam na nic :eek::sorry: , bo przecież nic od rana nie jadł, tylko mleko o 6, ale co tam, wsadziłam go), a on zrobił taką mego kupę, że aż w szoku byłam :tak::szok::-D. Myślę, że do końca wakacji spokojnie mi się go uda odpieluchować :tak:.
 
A my mamy dopiero pierwsze oznaki kontroli i reakcji na to co sie dzieje w pieluszcze....Piotrek zaczyna się łapać za pieluszkę jak zrobi siku....A jak kupke to staje w pozycji "na małysza" ;-) Jeszcze nie woła ale pokazuje i wie że coś zrobił....Wczoraj latał bez pieluszki i na spacerze koło domu rodziców zrobił siku...Przykucnął i zrobił siku...szkoda tylko że przez spodnie :-D Ale potem było mu mega niewygodnie, mama wytłumaczyła co i jak i nawet podczas zakładania nowej pieluszki nie było protestu...
Jest więc postęp ale do nocniczka jeszcze troszke nam brakuje :-)

Pysiu gratulacje dla Matiego :-) :tak:
 
reklama
my zakupiliśmy nocniczek, Blanka chętnie na niego siada, wkłada zabawki, ale żeby coś zrobić to nie. Ale mamy jeszcze czas.
Ostatnio byliśmy nad jeziorkiem więc założyłam jej majteczki, za każdym razem jak się posiurała to leciała do nas i ściągała majteczki bo było jej nie wygodnie. Parę razy zawołała si si ale nie zrobiła nic.

pysia i jak Mati odpieluchowany??
 
Do góry