reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost beta HCG i stężenie progesteronu

Nataliaa97

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2020
Postów
82
Witam :)
jestem tutaj nowa. Od tygodnia wiem, że jestem w ciąży, pierwszą wizytę u ginekologa mam 05 października czyli równo tydzień został. To moja pierwsza ciąża i kompletnie czuję się zagubiona w tych wszystkich badaniach i wgl. Pomyślałam, że może znajdę tutaj kogoś już z doświadczeniem, kto rozwieje moje wątpliwości.

9dpo na teście wyszedł cień cienia. 13dpo zrobiłam badania i beta wyszła 267,8 a progesteron 40,8.
Beta po 48 h wzrosła do 777, więc kalkulator obliczył, że przyrost wynosi ok 184%.
Wg norm mojego labo przedziały bety odpowiadają faktycznemu tygodniowi ciąży. W piątek zaczęłam 5 tc.
Moje pytanie brzmi czy przyrost bety nie jest za wysoki ? w różnych źródłach podają iż powinien on wynosić 66% - 100 %. A drugie pytanie czy poziom progesteronu też nie jest za wysoki ? Nie biorę żadnych wspomagaczy, jest ona po prostu taka sama z siebie. Dodam, ze póki co to moimi objawami ciążowy są zaparcia i gazy, ból piersi (od 5 tc jakby taki mniejszy), delikatne pobolewanie podbrzusza i krzyża. Nie mam żadnych innych objawów.

Prosiłabym o jakąś poradę.. czytałam o ciążach mnogich przyznam, a co gorsza o zaśniadzie :(
 
reklama
Wszystkie wyniki masz super. U wielu dziewczyn ten początkowy przyrost jest zdecydowanie większy niż 66% (nawet i po 300%) i wszystko z ciążami jest ok. Nie czytaj wszystkiego, bo tylko się stresować będziesz.
 
Ja ogólnie miałam wydłużony cykl bo u mnie do owulacji doszło dopiero w 29dc. Cykl uważałam za stracony a tu proszę. Teraz jestem 17dpo i 46dc :) a ciąża to 4t3d :)
 
Witam :)
jestem tutaj nowa. Od tygodnia wiem, że jestem w ciąży, pierwszą wizytę u ginekologa mam 05 października czyli równo tydzień został. To moja pierwsza ciąża i kompletnie czuję się zagubiona w tych wszystkich badaniach i wgl. Pomyślałam, że może znajdę tutaj kogoś już z doświadczeniem, kto rozwieje moje wątpliwości.

9dpo na teście wyszedł cień cienia. 13dpo zrobiłam badania i beta wyszła 267,8 a progesteron 40,8.
Beta po 48 h wzrosła do 777, więc kalkulator obliczył, że przyrost wynosi ok 184%.
Wg norm mojego labo przedziały bety odpowiadają faktycznemu tygodniowi ciąży. W piątek zaczęłam 5 tc.
Moje pytanie brzmi czy przyrost bety nie jest za wysoki ? w różnych źródłach podają iż powinien on wynosić 66% - 100 %. A drugie pytanie czy poziom progesteronu też nie jest za wysoki ? Nie biorę żadnych wspomagaczy, jest ona po prostu taka sama z siebie. Dodam, ze póki co to moimi objawami ciążowy są zaparcia i gazy, ból piersi (od 5 tc jakby taki mniejszy), delikatne pobolewanie podbrzusza i krzyża. Nie mam żadnych innych objawów.

Prosiłabym o jakąś poradę.. czytałam o ciążach mnogich przyznam, a co gorsza o zaśniadzie :(

Nie jest wysoki, moje przyrosty na p9cxatku były nawet 200% :) tylko sie cieszyc
 
reklama
Do góry