reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost ponizej normy? Prosze o pomoc

Dołączył(a)
7 Maj 2020
Postów
5
Witajcie , jestem tu nowa i chcialabym sie Was poradzić. Zatem, beta hcg z 10.04 to 1556, 17.04 to 14081,08. Natomiast wczoraj 07.05 93060 mlU/ml. Kalkulatory internetowe pokazują ze przyrost jest poniżej normy. Czy cos jest nie tak ? Dodam ze 23.04 mialam takie ciagniecie w pachwinie iiposzlam zrobic USG, serduszko bilo i wszystko okay :). Prosze napiszcie czy moze tez bylyscie w takiej sytuacji i czy mam sie martwic?Moj ginekolog mowi, ze niepotrzebnie robilam bete i ze jesli nie ma krwawienia zywo czerwona krwia i ostrych boli brzucha to nic sie nie powinno stać.
Jestem w 9tygodniu ciazy. Ostatnia miesiaczka 07.03
 
reklama
Rozwiązanie
Jakbym o sobie czytała.... Ja zrobiłam na początku to były przyrosty super.. Przy większej becie jak zrobiłam to wg kalkulatora też był przyrost nieprawidłowy.. Spanikowana poleciałam do mojego gin to mnie oświergolił ze przy takich wartościach bety już się nie robi i na tym etapie jedyny sposób na ocenę prawidłowego rozwoju ciąży jest tylko usg. Także nie myśl nawet o tym. I nie ma co bety robić kiedy wynosi juz kilka czy kilkanaście tysięcy.
PS teraz jestem w 29 tygodniu i jest wszystko okej.
Dziękuję za odpowiedz ❤ Już jestem spokojniejsza :))
Czyli ginekolog mial racje ze sie nie robi bety :) rozumiem ze mam sie nie martwic ?
Nie martw się, to jest zupełnie niepotrzebne. Część lekarzy zleca badanie bHCG w późniejszej ciąży (mój mi zlecił w 10 tygodniu ale nie robiłam, na serio uważam, że sprawdzanie przyrostów na takim etapie nic nam nie powie). Odpoczywaj i ciesz się ciążą 💪
 
Nie martw się, to jest zupełnie niepotrzebne. Część lekarzy zleca badanie bHCG w późniejszej ciąży (mój mi zlecił w 10 tygodniu ale nie robiłam, na serio uważam, że sprawdzanie przyrostów na takim etapie nic nam nie powie). Odpoczywaj i ciesz się ciążą 💪
Dziekuje za odpowiedz ❤ mi 10tydzien zacznie sie za dwa dni :) teraz jest 8+5 🙂
 
reklama
reklama
Jakbym o sobie czytała.... Ja zrobiłam na początku to były przyrosty super.. Przy większej becie jak zrobiłam to wg kalkulatora też był przyrost nieprawidłowy.. Spanikowana poleciałam do mojego gin to mnie oświergolił ze przy takich wartościach bety już się nie robi i na tym etapie jedyny sposób na ocenę prawidłowego rozwoju ciąży jest tylko usg. Także nie myśl nawet o tym. I nie ma co bety robić kiedy wynosi juz kilka czy kilkanaście tysięcy.
PS teraz jestem w 29 tygodniu i jest wszystko okej.
 
Do góry