reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

Malinka Fridę kup. Praktycznie wszyscy ją chwalą. Ja przyznam szczerze, początkowo miałam obawy jej używać. Kupiłam jeszcze w ciąży. Nie radziłam sobie z fridą i przy pierwszym katarze zakupiłam też gruszkę. Ale gruszki to wogóle nie dało się używać. Jak pokona się opór do aspiratora to okazjue się to swietnym urządzeniem:)

Lolcia no własnie u mnie w szpitalu myli niveą Alanka więc wiedziałam ze go nie uczuli i kupił mąż zanim wyszłam ze szpitala, a w domu miałam chyba hippa przygotowanego wczesniej, ale zużyliśmy w pozniejszym czasie. Na szczescie mojego syna nic póki co nie uczulało.

Smile oooo ale zakupy! Ja przewijak z centymetrem kupię, zeby widzieć jak mały rośnie ;)

Minka no własnie o to ze ciężko jest zacząć odciągać katar mi chodziło:D Normalnie obrzydzenie miałam i pierwszy raz musiał zrobić to mąż :-)

Malinka chyba kazdy przewijak ma w komplecie takie kołeczki, zeby trzymał się łóżeczka. A CC nie takie straszne jak je malują, wierz mi:)
 
reklama
Smile śliczne łóżeczko , a wózek rewelacja!!! Ja wciąż czekam na moje zamowienie , a wózek zamawiam w marcu :)
Malinka - nie jestes sama, u mnie tez cieżko z doświadczeniem ale dziewczyny dają radę, dużo od was wyniosłam i zweryfikowałam . Pamiętaj ze bycie świezynka tez ma swoje uroki :))))))... Ja sie śmieje czasem ze swojej niewiedzy , ale mój mąż twierdzi ze to urocze !!!![emoji171][emoji171][emoji172]
 
Smile super zakupy, przewijak śliczny, taki kolorowy.
Parafina ciekłą sprawdza się jeszcze jeśli dzieciaczkowi zrobi się ciemieniucha, smaruje się nią główkę dziecka,a później wyczesuje ciemieniuchę.
Karuzela na początku nie przydaje się bo tylko przeszkadza przy wkładaniu i wyjmowaniu z łóżeczka dziecka, ale później jak dziecko zaczyna reagować na bodźce to jak najbardziej, fajnym rozwiązanie są też projektory z muzyczką np. z fisher price.
 
Ostatnia edycja:
Ja własnie kąpałam w hippie, a smarowałam czymś jak tylko miał wysuszoną skórę.
A wiecie co mi się też fajnie spr do tej pory? Masć cholesterolowa. To jest taka maść robiona w aptece dla dzieci z AZS, ale mojemu np super wyleczyła odparzenia. Z takich robionych mamy też z kwasem bornym, więc obstawiam, że ic nie będę kupowałą z takich rzeczy. Mam jeszcze pewnie jakieś niezużyte po Antku... :D
Ja w sumie miałam dwie pieluchy flenelowe i od wie za dużo hehe też na początku używałam do wózka, a potem zakładałam takie malutkie bawełniane prześcieradło...


Malinka nic si nei martw, na początku wszytsko wydaje się straszne,a potem i tak większość rzeczy robi się intuicyjne!
A czemu Cię cc nastraszyli?


Smile super fura! i przepięny przewijak:)


Marcysia dobrze piszesz :) Ja nie tak dawno szykowałam wyprawkę dla Antka i mam wrażenie, że zupełnie inaczej się przeżywa pierwszą ciążę niż drugą.
W pierwszej wiedziałam, co dzieje się w każdym tyg, teraz czasem zapominam który to tydz :p
W pierwszej myślałam, analizowałam, czytałam, co kupić, czego nie, a teraz nie mam na to po prostu czasu... i wychodzę z załozenia, że pewnie spr mi się to co przy starszaku :)
Smarowalam też się, myślałam jaki balsam itp a teraz modlę się po prostu, żeby nic mi nie wyskoczyło :p
W pierwszej myślałam o porodzie, jak będzie przebiegał itp itd, a teraz myślę o tym jak zostawię moje niespełna wtedy już 1,5 roczne dziecko na 3 dni :-)
 
Dla mnie jako dla niedoswiadczonej najgorszy jest natłok informacji;)) bo kazda Mama miala swoje doswiadczenia i kazdy mowi cos innego. Jednak i tak caly czas zbieram informacje i staram sie isc za większością hihi. Pewnie zycie samo zweryfikuje wszystkie postanowienia; ) ale mimo to latwiej jest posluchac bardziej doświadczonych Mam;)
 
Smile zakupy śliczne, przewijak super kolorowy.

Co do Fridy to polecam, u nas się spisała, potem zamieniłam ją na taki katarek do odkurzacza (wiem brzmi strasznie i długo nie mogłam się przełamać), ale teraz uważam, że to najlepszy wynalazek. Jak Olga nie chce smarkać to nawet teraz go używam.2 dni i zawsze katar znika bo jest dobrze wyczyszczony.

Pieluszek flanelowych miałam chyba z 6 ale u mnie się sprawdziły. Układałam w łóżeczku pod główkę bo ulewała, aby nie trzeba było prześcieradła ciągle prać. Jak musiała mieć nogi szerzej z powodu bioderek to też zakładałam 2 pieluchy flanelowe i się wszystko dobrze skończyło. A tetrę używam do teraz:) Olga kocha pieluszki tetrowe, szczególnie jak zasypia.

Ogladałam te otulacze bambusowe na allegro i chyba się zdecyduje. Chciałam kupic rożek ale na lato w rożku może być za ciepło a w takim otulaczu będzie idealnie, szczególnie że bambus jest taki zimny w dotyku.
 
Mamuska no sie usmialam bo mam to samo :D nie martwie sie potrzebnymi rzeczami bo tak naprawde teraz wszystko kupisz od reki ale przeraza mnie mysl o porodzie i juz sie modle, zeby zaczelo sie w nocy jak chlop bedzie w domu bo jak bedzie w robocie to chyba karetke wezwe i dzieci zabiore na wycieczke :D
Malinka nie martw sie na zapas :) moze sie tak jeszcze okazac, ze duzo rzeczy, ktore mialy byc niezbedne bedzie lezalo bezuzytecznie a ty je czyms fajniejszym zastapisz :)
 
MamUsKaaa ostatnio była u mnie położna,trochę rozmawiałyśmy i pytała wstępnie o poród.Powiedzialam ze mam dość duża wadę wzroku,prawie -5 na oby dwóch oczach.Polozna powiedziała ze poród naturalny to bardzo dużo wysiłek dla organizmu i ze przy takiej wadzie moze odkleić sie siatkówka..
Mojej babci odkleiła sie siatkówka,juz na starość,dlatego tez tak sie o to martwię.Musze iść do okulisty żeby sprawdził jakie mam oczy i czy to ryzyko jest duże.
Naprawdę mimo tego co teraz sie ogólnie mowi,wolałabym urodzić drogami natury,a tu moze sie okazać ze nie ma takiej opcji.
Miała moze któraś z Was taki przypadek?

Przekonalyscie mnie do Fridy,tez takie kupie.Maz sie zobowiązał ze będzie czyścił nosek :D
Jeśli chodzi o rożek to myślałam o dwóch w razie gdyby Małej sie ulalo i jeden trzebaby uprać,to będzie drugi na zmianę.Ale macie racje to będzie lato wiec moze jeden na początek wystarczy..?
Z pieluchami zrobię tak,ze kupie koło 10 tetrowych i około 5 flanelowych,bo sama nie wiem co mi sie przyda.W razie czego zawsze można dokupić :)
 
reklama
ciasteczko dokładnie, katarek jest mistrzem :-D

lolcia noo dokładnie! Choć z roboty zdąży dojechać, a z drugiej str myślę, żeby mojej mamie udało się dotrzeć do Antka
 
Do góry