reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

to wszystko jeszcze będą nam mówić w przychodniach po urodzeniu dziecka.. ja wiem o konieczności podawania dziecku wit. K i wit. D - przy czym wit. K trzeba podawać bez względu na to, czy się karmi piersią czy butelką, a wit. D tylko jeśli karmi się piersią, bo w tych mlecznych mieszkankach ze sklepu już jest i jak się nimi karmi to już nie trzeba... więc trochę optymistycznie założyłam, że to karmienie piersią mi się uda, bo już kupiłam :D ale myślę, że nie ma pośpiechu z tym..
wit K podaje się w domu dopiero od 8 doby po urodzeniu do końca 3 miesiąca, bo oni pierwszą dawkę dają w szpitalu, a dawkę wit D - różnie piszą, więc myślę, że trzeba ustalić z lekarzem z przychodni.. także pośpiechu nie ma żadnego.. mnie ceny skusiły na gemini :)

tak tak.. nudzi mi się i studiuję dzieciologię :D:D

ale jeśli ktoś jest jeszcze bardziej zapobiegliwy ode mnie to znalazłam fajną stronkę z apteczką dla noworodka
Apteczka dla niemowlaka - MjakMama24.pl
ja z tych leków na pewno kupię coś p/gorączkowego, jakiś płyn nawadniający na biegunkę i coś na ukąszenia - tylko wolę, żeby mi pani w aptece poleciła jakieś preparaty, więc nie zamawiałam tylko kupię w aptece.. no i już kupiłam herbatkę z kopru, którą zamierzam sama od początku pić co najmniej torebkę dziennie, bo boję się tych kolek, jak nie wiem - mnóstwo o tym czytałam, ta herbatka jedynie zwiększa szansę na zapobieżenie kolce, ale podobno jak dziecko ma mieć kolkę to będzie miało i nic nie da rady z tym zrobić, bo to kwestia niedojrzałego przewodu pokarmowego :/ ale zamierzam pić! zwiększanie szans to już coś! :-D będę doić na zmianę z herbatką laktacyjną, w której jest trochę tego kopru, ale mało, jak dla mnie :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Właśnie kupiłam nosidełko o takie Nosidło Bondolino Popelina Grau Stern - bondolino.pl
koleżanka mnie odwiedziła ze swoim 3 miesięcznym synkiem i właśnie je miała :-)
a ,że myśleliśmy o jakimś nosidle bo mieszkamy na wsi dookoła lasy i pola to nie za bardzo jak mam się poruszać wózkiem :baffled:

a w dodatku smyk cuudny :-D aż nie możliwe ,że to my będziemy mieć dzieciaczki już za kilkadziesiąt dni :laugh2:
 
myszka - ale fajne! i można używać od pierwszych dni. szkoda że nie mieszkam w wawie bo widzę że jest możliwość wypożyczenia i z chęcią bym je przetestowała. myślałam o chuście ale jestem jakaś upośledzona ruchowo i na pewno źle bym ją wiązała..
 
Śliczne nosidło, ja zastanawiam się nad nosidłem Tula, w sierpniu jedziemy w góry i wtedy na pewno się przyda, szkoda że ceny tych nosideł ergonomicznych są takie kosmiczne, a ceny używanych niewiele się różnią od ceny nowego.
 
Wczoraj na kursie rodzenia mieliśmy temat wyprawki i pierwszych kilku dni po porodzie. Położna dała nam kilka porad (oczywiście co położna to inne porady ;)) ale może którejś z Was się przyda.

1. Do pielęgnacji noworodka wystarczą 3 kosmetyki: coś do mycia (żel, mydełko), oliwka i coś do pupy. Warto kupić wszystkie z jednej firmy, bo jeśli okaże się, że uczulają dziecko, to nie będziemy się zastanawiać, która firma.
2. Do mycia pipki po porodzie najlepszy jest żel z korą z dębu - szybko goi rany. Ja już niestety kupiłam inny, ale jakby któraś z Was była na kupnie to warto przemyśleć.
3. Do szpitala wziąć dużo wody mineralnej - bardzo się chce pić.
4. Laktator najlepszy z Medeli albo Aventu.
5. Do szpitala można wziąć swoje kosmetyki dla dziecka i dać je położnej - wtedy wiemy czym nasz maluch jest myty.
6. Nie panikować jeśli po urodzeniu wystąpią u malucha różne dziwne rzeczy - powiększone brodawki sutkowe, wydzielina z krwią z dróg rodnych (u dziewczynek), pęknięte naczynka krwionośne na główce itd. - to wszystko zmiany fizjologiczne, które znikną po kilku dniach. Jeśli lekarz mówi, że jest ok, to jest ok :)
7. Wychodzić na spacerki najlepiej od pierwszych dni.
8. Nie przegrzewać - lepiej za chłodno niż za gorąco.

Tyle zapamiętałam :happy:
 
Dziewczyny kupiłam chustę do noszenia bobaska po porodzie :) moj maz na szkole rodzenia zainteresował sie tematem i zdecydowaliśmy sie kupić chustę kółkowa ;) zobaczymy czy będzie nam sie udawało ja dobrze wiązać. Jeśli nie to poprosimy o pomoc specjalistę od wiązania chust :)
Dzisiaj kupiłam jeszcze 2 sukieneczki dla córci na lato bo nie miałam ani jednej :) do tego materiałowa książeczkę i wisząca zabawkę do fotelika czy łóżeczka :)
Powiem Wam ze bardzo mnie cieszą te zakupy :)
 
Malinka fajnie z tą chustą. Mnie tez bardzo interesuje ale jakos nie umiem zagłębić sie w temat. Potrzebowalabym jakiegoś doradcy a na szkole rodzenia nie chodzilismy. A co do zakupów to mi na szczęście szał przeszedł, ale myslalam ze wydam fortunę bo byl czas, ze codziennie cos kupowalam. A sukieneczki musza buc obowiązkowo! Na szczęście moja bratowa urodzila 2 tyg temu corunie to moglam kilka dziewczecych rzeczy kupic a nie tylko portki i koszule;)
 
reklama
Do góry