reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

Moja Mała daje znać jak leżę, szczególnie po jedzeniu, a już najszczególniej po słodkim.
Dziś tatuś poczuł w końcu małego kuksańca :-)
 
reklama
moja też szaleje i to całe dnie nie zaleznie od tego co zjem i czy leże czy chodze ;) jest bardziej ruchliwa aniżeli Ala gdy byłam w pierwszej ciązy...
 
Ja to z tymi ruchami jestem opozniona bo zaczelam czuc dopiero w 20 tygodniu a zeby tatus cos poczul to pewnie przez kilka tygodni jeszcze nie ma mowy bo ja dopiero czuje tak delikatnie od srodka. Uczucie niesamowite musze przyznac i teraz kiedy czuje codziennie jestem o wiele spokojniejsza.
 
ja ruchy mojego maleństwa też zaczęłam czuć bardzo pózno bo ok 21 tygodnia, i jak narazie są to bardzo delikatne kopniaczki czasem musze się w nie "wsłuchać"






 
ja ruchy dziecka czułam wcześnie, bo w już w 16 tygodniu. Teraz jestem notorycznie mocno kopana przez Synia gdzie i czym popadnie, a Tatuś kopniaki czuje od tygodnia, raz nawet widział "kopa" jak leżąc patrzył na brzuch :-)

 
Ja też czuję ruchy od 17 tyg,a teraz jestem w 24 tyg i czasem aż się wystraszę jak mnie mała kopnie:-) A potem tylko kupa śmiechu jest...
I też czuje ruchy rano i pod wieczór.Ciekawe czy aktywność w brzuszku przekłada się na późniejszą aktywność (po porodzie)w tych samych godzinach?Bo jeśli tak to pierwsze nocki będą nie przespane;-)

P.S.Zauważyłam też,że jak czytam na głos (cokolwiek) to mała się uspokaja i przestaje figlować w brzuszku :-)
 
ja swoją czuje bez wzgledu czy leze czy chodze, oczywiscie z przerwami, w nocy jak sie budze to tez figluje, a takim standardem to sa kopniaczki zaraz po moim przebudzeniu:)
 
mnie malusia moja kopie zawsze o 6 rano jak mój S przychodzi z nocki,popoludniami , wieczorem zazwyczaj od 22 normalnie czasami to mam takie rewolucje w brzuszku ze hej :) wczoraj to miala czkawke i brzusio mi podskakiwal w jednym miejscu chyba z 10 min :)
 
reklama
Witaj.
Kolezanka urodzila dwojke dzieci i przed porodem dzieciaczki daly jej ladnie w brzuszku popalic, natomiast po.... aniolki! Dzieci zdorwe i mega spokojne, w nocy spia jak susły. Także nie koniecznie jezeli dzidzia jest w brzuszku aktywna w nocy to tak bedzie tez po porodzie :) Mi tez figluje duzo wieczorem jak juz sie klade do spania ale to jest cudowne uczucie, jakos to mnie drazni, milo sie robi jak dzidiza kopnie tam gdzie trzyma sie reke :) Zas smiejemy sie z mezem z faktu iz jak moj M przylozy reke to mala nie chce kopnąć, smiejemy się że już boi sie ręki Taty :)
Pozdrawiam
 
Do góry