reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych maluszków

Na zapas się nie zamartwiaj.Właściwie masz czas na odczuwanie ruchów bobasa.Jak dobrze pamiętam to po 16-18 tygodniu zaczynają się już regularne rozboje w brzuchu mamy. Ale jak cie to niepokoi to trzeba do lekarza i jak posłuchasz serducha dzidzi to się uspokoisz.
 
reklama
Ewulcia, Wlasnie, to jeszcze za wczesnie na obserwacje regularnych ruchów maluszka, wiec jesli masz mozliwosc to idz do lekarza, a na pewno Cię uspokoi.

Olu - dzięki, rosół zawsze chętnie. A pomidorówke to mam z takiego rosołku na 3 dzień ;)))

Dzisiaj śniła mi się moja matematyczka (i wychowawczyni zarazem) z liceum - wierzcie mi - koszmar. Myślałam, że po takim śnie dzidziuś się wkurzy i zacznie skakać, ale widać na niego nasza "Chuda" nie działa..... A myśmy w liceum jak galarety przed matematyką.... :))
 
a wy kiedy zaczelyście czuć ruchy swojego maoleństwa? i mieliście już badanie bicia serduszka swoich pociech? Bo mi lekarz jeszcze nie da skierowania.
 
Ewulcia!
Ja jeszcze nic nie czuje :( i też czasme się martwię, ale mamy jeszcze na to czas. Ja słyszałam serduszko mojego maleństwa 5 dni temu - to był 14-ty tydzień. A jak poprosisz lekarza to na pewno Ci da skierowanie. A jeśli nie, to dla własnego spokoju wyskrob pieniążki i idź prywatnie. Ale myślę, że powinnien Ci dać, bo większość z nas właśnie w tym czasie ma badania.
Głowa do góry!!!
Nie martw się na zapas.
Buziaczki!
 
O jakim badaniu mowicie? czy chodzi o KTG? ja tego jeszcze tez nie maialam a serducho tez slyszalam w 14tyg. podczas USG
 
serduszko to przy USG słuchaliśmy, a ruchy jakieś czuję ale to najpewniej we flaczkach a nie bobasek :)
 
Dziewczynki, nie martwcie sie, ze nie czujecie ruchow maluszka, albo, ze sa nieregularne. na tym etapie ciazy to przeciez normalne. a poczulam dopiero raz i od tego czasu nic, ale jestem cierpliwa i czekam na dalszy rozwoj wydarzem.
 
:D hej dziewczyny czytam wasze opisy i tak sobie mysle ze juz bym chciala czuc cokolwiek - a tu jakna razie nic a nic. Czuje tylk jak mnie skora na brzuchu swedzi i to bardzo, ale jest to zwiazane z rozciaganiem sie skory na brzuchu.
Mam nadzieje ze juz niedlugo bede czula "laskotanie motylkow" jak to ktoras z was powiedziala albo "smyranie"

pozdrawiam was wszystkie
 
A ja nie usłyszałam bicia serca, chociaż miałam robione badanie po skończeniu 13 tc. Lekarz miał dziwną minę i starał się mnie uspokoić, że może jeszcze nie być słychać, ale wcale nie był przekonujący. Potem zrobił mi usg i wszystko było ok (biło serce). Jednak nie dawało mi spokoju to, że nie było słychać serca i myślałam, ze lekarz nie powiedział mi wszystkiego. Poszłam więc na drugi dzień do innego zrobić usg i powiedział że wszystko ok, chociaż nie słuchał bicia serca tylko stwierdził tak na podstawie obrazu usg. Trochę się uspokoiłam - moze jednak nie zawsze słychać serce? Mam nadzieję, ze w 13/14 tyg może się tak zdarzyć...
 
reklama
Aga nie martw sie.Lekarze nie mysla o tym zeby miec odpowiednia mine jak robia badanie bo to dla nich rutyna.Serduszko nie zawsze podobno da sie zlapac bo jak malenstwo akurat sie rusza to moze uciekac ze swoim serduszkiem z okreslonego obszaru na monitorze i wtedy nie da sie zbadac. Glowa do gory wszystko jest napewno super :)
 
Do góry