reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

reklama
moja córeczka ma na imię NADIA... i to na pewno nie jest to samo co NADIN, to imię to bardziej do chłopca pasuje a nie dla dziewczynki...
podobają mi się oryginalne imiona a nie stare :tak: chociaż Gabrysia też ładne ;)
myślałam tez nad imieniem JESSICA bo tez bardzo ładne albo NICOLE ;-)
a dla chłopca najbardziej podoba mi się DASTIN, Olivier, Nikolas, Dorian, Nikodem, Nils, Denis, Kevin... :-) pozdrawiam

p.s. a na literę "M" dla dziewczynki podoba mi się Melissa a dla chłopca nie mam pojęcia :)
 
Ostatnia edycja:
janina, janka ??
co za badziewie... nie podobaja mi sie stare imiona, bez obrazy
moja córeczka ma na imie NADIA... i to napewno nie jest to samo co NADIN, to imie to bardziej do chlopca pasuje a nie dla dziewczynki...
podobaja mi sie oryginalne imiona a nie stare :tak: chociaż Gabrysia też ładne ;)
myslalam tez nad imieniem JESSICA bo tez bardzo ladne albo NICOLE ;-)
a dla chłopca najbardziej podoba mi sie DASTIN, Olivier, Nikolas, Dorian, Nikodem, Nils, Denis, Kevin... :-) pozdrawiam

p.s. a na litere "M" dla dziewczynki podoba mi sie Melissa a dla chłopca nie mam pojęcia :)

No to pojechałaś... ale cóż są różne gusta...
My np, jak Anielka nam się nie chciała rodzic (urodziłam w 42 tyg) mówiliśmy do brzucha, że jak się zaraz nie urodzi to nazwiemy ja Jessica - bo wiesz dla nas to to jest mega festyn - bez obrazy oczywiście ;-)... szczególnie jak taka Jessica ma miec na nazwisko Kowalska :-D
 
janina, janka ??
co za badziewie... nie podobaja mi sie stare imiona, bez obrazy
moja córeczka ma na imie NADIA... i to napewno nie jest to samo co NADIN, to imie to bardziej do chlopca pasuje a nie dla dziewczynki...
podobaja mi sie oryginalne imiona a nie stare :tak: chociaż Gabrysia też ładne ;)
myslalam tez nad imieniem JESSICA bo tez bardzo ladne albo NICOLE ;-)
a dla chłopca najbardziej podoba mi sie DASTIN, Olivier, Nikolas, Dorian, Nikodem, Nils, Denis, Kevin... :-) pozdrawiam

p.s. a na litere "M" dla dziewczynki podoba mi sie Melissa a dla chłopca nie mam pojęcia :)

moja coreczka ma naimie Nicole:) Dastin przesliczne imie :):-):-)
 
misia391 a jest jakieś polskie imię które nie jest dla Ciebie badziewiem????:no::no::no: Czyżby...MISIA??????;-)
 
Są gusta i guściki, ale bez przesady... Janina to bardzo ładne imię, tyle że nie funkcjonujące już na dzień dzisiejszy. Tak się zmieniają ludzie i obyczaje, a razem z nimi imiona. Wątpię, żeby moją nieżyjącą już prababcię o imieniu Genowefa ktoś wyśmiewał i mówił, że ma "badziewne" imię. Bo kiedy była młoda, były same Genie, Heleny, Jadźki i Janiny. Kto wie, może za 10-20 lat imiona jak Alicja, Wiktoria, Sandra czy Marta będą uważane za "badziewne" jak to określiłaś.
Co do imienia Nadia, to gdybyś nadając dziecku imię zgłębiła się choć trochę w jego historię, a nie jak podejrzewam modę panującą, wiedziałabyś, że Nadine to imię damskie funkcjonujące cały czas, będące odmianą właśnie Nadii.
Tak jak już ktoś wyżej napisał akurat dla mnie Jessica(jeszcze lepiej Dżesika) to jakiś festyn kulturowy, kojarzący mi się z bezguściem, egoizmem i tylko i wyłącznie własnym widzimisie mamusi.
Była bym naprawdę biedna, nazywając się Melissa, Dżesika a może Mercedes Kowalska. To samo tyczy się Brajanów, Dżastinów itp. Nowaków.
Ale takie jest moje osobiste zdanie.
 
Zgadzam się z tym ale nie którzy przesadzają nadając ludzkie imiona psom.

Wczoraj na spacerku obok 2 starsze panie wyprowadzaly psów. Wiecie jak sunie sie wabily? "Zuziu, Asiu, lap pileczke." Smiesznie:-D
Wiecie nie ma co sie przejmowac, naprawde:) Kazdy ma swoje indywidualne gusta i upodobania:tak:

Ostanio bardzo mila babcia, jak uslyszala, ze nasz synus to Lew, powiedziala: to tak teraz dzieci sie nazywa? bo wie pani jest takie zwierze;-) A za chwile, o to bedziesz taki silny jak lew, no i takie tam :)

Z nowych oryginalnych imion z którymi się spotkalam:

Ariadna
- tak nazwali corunie nasi znajomi

Aspazja - przemila pani z urzedu paszportowego


Co do imion o których pisalyscie ostatnio to Norbercik i Layla(ciekawa jestem jak sie zdrabnia?) najbardziej mi sie spodobaly, a tak naprawde to kazde z imion jest piekne i ma swoja moc.

pozdrawiam:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Są gusta i guściki, ale bez przesady... Janina to bardzo ładne imię, tyle że nie funkcjonujące już na dzień dzisiejszy. Tak się zmieniają ludzie i obyczaje, a razem z nimi imiona. Wątpię, żeby moją nieżyjącą już prababcię o imieniu Genowefa ktoś wyśmiewał i mówił, że ma "badziewne" imię. Bo kiedy była młoda, były same Genie, Heleny, Jadźki i Janiny. Kto wie, może za 10-20 lat imiona jak Alicja, Wiktoria, Sandra czy Marta będą uważane za "badziewne" jak to określiłaś.
Co do imienia Nadia, to gdybyś nadając dziecku imię zgłębiła się choć trochę w jego historię, a nie jak podejrzewam modę panującą, wiedziałabyś, że Nadine to imię damskie funkcjonujące cały czas, będące odmianą właśnie Nadii.
Tak jak już ktoś wyżej napisał akurat dla mnie Jessica(jeszcze lepiej Dżesika) to jakiś festyn kulturowy, kojarzący mi się z bezguściem, egoizmem i tylko i wyłącznie własnym widzimisie mamusi.
Była bym naprawdę biedna, nazywając się Melissa, Dżesika a może Mercedes Kowalska. To samo tyczy się Brajanów, Dżastinów itp. Nowaków.
Ale takie jest moje osobiste zdanie.

Kazdy nadaje imiona takie jakie chca dlamnie Jessica to bardzo brzydkie imie moze po angielsku ladnie brzmi ale po polsku tom starodawne imie i tak jak muwilas trzeba pierwsze sprawdzic historie tego imienia
 
Do góry