reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie imiona

Dołączył(a)
23 Sierpień 2012
Postów
6
Ten wątek poświęcony jest imionom mniej popularnych! Piszcie, jak mają na imię Wasze dzieci, albo znajomych, albo o jakich innych oryginalnych imionach słyszałyście???
 
reklama
hey, pracuję w żłobku więc parę dzieciaczków już poznałam, kilka niezwykłych imion usłyszałam oto one:
India, Zoya, Albrecht, Orkan, Tycjan, Amadeusz a to tylko imiona dzieci z jednego rocznika:) POZDRAWIAM




 
Moj maz ma dosc fajne imie - Rajmund. Tylko zdrabniac tego nie ma jak bo Mundek to Edmund, a jak slysze "Rajmus" to mam ochote kasac.
Z tym "Albrechtem" to ktos ladnie pojechal... Za to moda na imiona obce pisane po polsku mnie bawi - "Brajan", "Dzesika"... No ok, ale tak "Peach" ino bardziej swojsko...;-)
A swoja droga... Warto wybierajac imie dla dziecka zastanowic sie nad jego znaczeniem - mysle ze niejednej Klaudii zrobilo by sie przykro gdyby wiedziala skad wywodzi sie jej imie, podobnie z reszta jak Balbince.
 
Klaudii zrobilo by sie przykro gdyby wiedziala skad wywodzi sie jej imie, podobnie z reszta jak Balbince.
Widzę, że czytałaś artykuł na onecie ;) ostatnio gdzieś mi mignął też czytałam o Klaudii i Balbinie.

Moja jedna kuzynka ma synka o imieniu Wincenty, a druga ma Leona. A ze mną pracowała dziewczyna imieniem Kesja ;)
 
Nie czytalam - uczylam sie laciny.:-) Notabene ciekawa gra slow/zbieg okolicznosci, Tiberius Claudius Drusus Nero Germanicus, znany jako Klaudiusz Cezar, byl kulawy. Wiecej jest takich imion, z reszta sporo ich pochodzi z laciny wlasnie.
Nasz znajomy tez ma Leona, kolega ma Wladyslawa i Wieslawe. Cholernie old scholoowo, chyba bym sie nie odwazyla corze dac "Wiesia", z reszta nie lubie kobiecych imion bedacych adaptacja meskiego typu "Wladyslawa", Stanislawa" itp. W klasycznym przejawie braku konsekwencji, podoba mi sie Karolina, z Krystyna co prawda gorzej, ale jakos mniej mi sie z Krzysztofem kojarzy niz "Wiesia" z "Wiesiem".;-)
 
to rzucę kilka ciekawostek z mojego otoczenia- roland- nie dziwi, pimpuś- wygrano pozwolenie w sądzie ale rodzice zmienili po trzech miesiącach, dąb- równiez przez sąd załatwione, telesfor- nie wim jak tego dokonali- koszmar i slejman- ale tata nie jest polakiem, a i zapomniałam angelo- tata włoch
 
reklama
Wanda moja córeczka, jedyna jaką znam z jej i mojego pokolenia. Teraz imię niespotykane.
Do tego miałam koleżankę Luizę w liceum :))
Moja przyszywana siostra ma dzieci: Ariel, Milena, Manuela. W bliższej rodzinie jest Dobrosława
 
Do góry