reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

reklama
Moi chłopcy w dniu wczorajszym na spacerku zakumplowali się z braćmi MILANEM i AJKIEM imię Milan gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy ale Ajek pierwsze słyszę. Myślałam początkowo że to zdrobnienie od Arka bądź starszy chłopiec sepleni ale nie imie w pełni poprawie wypowiadane.
 
Jeśli chodzi o oryginalne imiona to mam kolegę, który nazywa się Krzesimir (zdrobniale Krzesi :))
Fajne imię, ale dziecka bym tak nie nazwała. Mąż ma na razie typy Sylwester dla synka i Jagoda dla córeczki. Na razie najlepsze z jego propozycji, poprzednie były dla chłopca Bronisław lub Władysław, a dla córki Agata lub Edyta.
Ja bym chciała córeczce dać imię jakieś ładnie brzmiące, w tym wątku znalazłam kilka takich: Aurelia, Liliana, Jaśmina chodzi mi też po głowie Łucja. Co myślicie, jakie z tych imion najładniejsze?
 
Jeśli chodzi o oryginalne imiona to mam kolegę, który nazywa się Krzesimir (zdrobniale Krzesi :))
Fajne imię, ale dziecka bym tak nie nazwała. Mąż ma na razie typy Sylwester dla synka i Jagoda dla córeczki. Na razie najlepsze z jego propozycji, poprzednie były dla chłopca Bronisław lub Władysław, a dla córki Agata lub Edyta.
Ja bym chciała córeczce dać imię jakieś ładnie brzmiące, w tym wątku znalazłam kilka takich: Aurelia, Liliana, Jaśmina chodzi mi też po głowie Łucja. Co myślicie, jakie z tych imion najładniejsze?


Dla mnie najładniejsze to Lilka ale przez dwa n - Lilianna. Tak ostatnio koleżanka nazwała córeczkę:) Łucję mamy w rodzinie, dla mnie średnio do małej dziewczynki pasuje, no ale kiedyś ta dziewczynka urośnie:)
A na Melisę wołamy Meliska, choć jest też zdrabniana Melka, Meli, Melcia:)
 
Swoją córeczkę chciałabym nazwać Stanisława albo Franciszka, jeżeli zaś miałby być chłopiec to Teofil, Stanisław lub Kajetan :-)


nasz drugi chlopczyk ( jelsi bedziemy miec tez bedzie teofil)
pierwszy u jak narazie jedyny jest leopold ( leo, poldek, poldus) :)
 
Jeszcze sobie przypomniałam, że do klasy chodziłam z chłopcem, który miał na imię Jurand. I pamiętam, że wtedy bardzo bardzo mi się to imię podobało :)
 
Jeśli chodzi o oryginalne imiona to mam kolegę, który nazywa się Krzesimir (zdrobniale Krzesi :))
Fajne imię, ale dziecka bym tak nie nazwała. Mąż ma na razie typy Sylwester dla synka i Jagoda dla córeczki. Na razie najlepsze z jego propozycji, poprzednie były dla chłopca Bronisław lub Władysław, a dla córki Agata lub Edyta.
Ja bym chciała córeczce dać imię jakieś ładnie brzmiące, w tym wątku znalazłam kilka takich: Aurelia, Liliana, Jaśmina chodzi mi też po głowie Łucja. Co myślicie, jakie z tych imion najładniejsze?

Moja cora ma na drugie Liliana:tak:
I teraz troche zaluje,ze nie na pierwsze...bo Maji jest wysyp;-)
Ale mieszkamy w Niemczech...tutaj nie jest az tak bardzo rozpowszechnione.
 
Dzięki dziewczyny, mnie też bardzo podoba się Liliana, a mąż się upiera, że Jagoda i koniec. W sumie to jeszcze nie znamy płci dziecka, no i mamy jeszcze trochę czasu i może uda mi si przekonać męża :) Jeszcze poszukam na tym wątku, może uda mi się znaleźć jakieś imię, które mężowi się spodoba :):)
 
reklama
effora miło mi słyszeć że imię Liliana Ci sie podoba. Mam córeczę Lilę:-D:-D :-D
Teraz w drodze jest syn i tak z mężem zastanawiamy się nad Alexem albo Alanem.
Sama nie moge się zdecydować. Imię Alex było od zawsze dla synka ale teraz jeszcze mój M dodał Alana. Mam jeszcze trochę czasu...
 
Do góry