reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rzeczy niezbędne dla Maluszka

A ja wydałam majątek na butelki i smoczki aventu i synek ich nie zaakceptował, ża duże i za szerokie dla niego. ale butelki mi zostały więc może Szymuś Filip polubi :tak:
co do pajayków to ja właśnie nie lubię :dry: miałam tylko 2-3 pary i wolę założyć body z długim + śpiochy albo body z krótkim, kafatanik i śpiochy
 
reklama
sheeppy nad tym zestawem body śpiochy kaftanik to i ja myślałam ;-)
Co do butelek to ja kupie jedna w razie czego tak samo smoka, ale już mnie mam uprzedziła że ja jak byłam mała ani butelek ani smoków nie uważałam "plułam nimi na kilometr"
 
a ja zupelnie odwrotnie... mama mowila ze musialam miec 3 smoki... jeden w buzi drogi w nosie a trzeci w reku dla zapasu... dobre co???? bylam zabezpieczona niezle??? hihihi
 
Hallooo dziewczyny,

Super ze jest ten watek mozna sie skonsultowac:tak:Co do rzeczy marek itp jakie dla maluszka:rofl2: U mnie kochane wszystko zalezy od plci jak sie 19.12 okaze ze dziewczynka, to bede miec duzo ubranek po szwagierce, ona rok temu urodzila w lutym a ze ja jestem majowka to wezme po niej te wieksze:-Da ubranek ma duzo bo jak sama powiedziala zeswirowala kupujac i kupila za duzo wiec wiekszosc nowki sztuki:happy2: a jezeli bedzie chlopczyk to bede szalec po sklepach..hehe jak narazie mam 5 body (w roznych rozmiarach) i 2 pary spioszek...nie moglam sie oprzec pokusie i cos juz kupilam ale UNISEX...Mysle ze dobry czas na zakupy (tak pomalu rozpoczac) jest po nowym roku, ja pewnie wtedy rusze bo sie zaczynaja przeceny wiec zawsze sie cos kupi taniej:rofl2: buzki i pozdrowienia:rolleyes:
 
Oj temat rzeka, jak zaczęłam czytać to przerażenie mnie ogarnęło na taką ilość rzeczy dla tak malutkiego człowieka ;-) A sama już przez to przechodziłam.
Ja akurat przewijak miałam i to bardzo długo. Rewelacyjnie ułatwił nam życie, biorąc pod uwagę dużą różnicę wzrostu między mną a moim mężem, któremu na kanapie nie było wygodnie przewijać. Też kupiłam na początek dwie butelki Baby Ono ale jak już laktacja się rozbujała to nie korzystałam z nich. Zdecydowanie przydał mi się laktator. Bardzo długo z niego korzystałam, bo odciągałam mleko po powrocie do pracy. Ale potem nauczyłam się robić to ręcznie i chyba już teraz laktatora nie będę potrzebować. Butelki, smoczki, części od laktatora sterylizowałam gotując we wrzątku przez pierwszy miesiąc a potem tylko przelewając wrzątkiem. Wanienkę (z korkiem) miałam najzwyklejszą ale nakładaną na wannę (znowu problem wzrostu). Poza tym jeden ręczniczek z kapturkiem ale zdecydowanie lepsze są duże kąpielowe. Do prania płyn Lovela. Z czasem zakupiłam podgrzewacz do butelek i używam go do tej pory do podgrzewania wody do kaszki. Z zabawek tylko karuzelka resztę dostaliśmy w prezencie. Niani nie mieliśmy - zakupiliśmy dopiero w te wakacaje jak jechaliśmy na wczasy, teraz będzie jak znalazł. Z ubranek to głownie body i spioszki, pajacyki później. A im ubranka bardziej rozpinane tym lepiej. Na pewno odradzam ubranka zapinane na plecach, spioszki zapinane tylko na jednej nogawce albo rozpinane na obu ale nie na ściągaczu. Można takie "cuda" kupić ale są niewygodne.
Na pieluszki miałam swego czasu woreczki Paklanki ale potem z nich zrezygnowałam. Tak samo zbędnym wydatkiem był termometr do wody, potem korzystaliśmy z niego jak z pokojowego.
Jak mi się przypomni więcej to będę pisać.
 
Dziewczyny ale trafilyscie w temat- bo ja wlasnie zaczelam powoli kompletowac ubranka- no i niestety nie mam zielonego pojecia. To ze oczekuje blizniakow dodatkowo komplikuje sprawe;-). Bo nie spodziewam sie ze moje dziewczynki beda zbyt wielkie:tak:;-). Na razie mam kilka rzeczy- body na krotki i na dlugi i pajacyki. Bede z uwaga sledzic watek- bo udzielaja sie tu juz doswiadczone mamy:tak:, a to bardzo pomocne. Co na co sie zaklada- to dla mnie czarna magia:baffled:.
 
reklama
Faktycznie wątek rewelacyjny...i tak jak czytam to mam ochotę pędzić do sklepu..ale jakoś ostatnio nie mam czasu:-( Mam już kilka ubranek i ich kupowanie sprawiło mi wiele frajdy, a teraz na okrągłe je wyciągam z szafki i oglądam;-)
 
Do góry