reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Marla gratulacje!! W koncu sie doczekalas :)

A ja dzisiaj dostalam 2 pozwy (o pozbawienie i alimenty) do przeczytania i jak tylko wpisze swiadkow to ida do sadu. Pani adwokat odwalila kawal dobrej roboty, ladne pozwy napisala.

W pozwie o alimenty wrzucila jeszcze taka dziwna rzecz jak świadczenie okresowe, ktore policzyla 12 x 1000zl. Napisalam jej maila z zapytaniem, ale moze Wy wiecie o co biega z tym swiadczeniem?? Coz to jest?
 
reklama
HEJJJJJJ!!!!!!! Ja wczoraj z rodzinka bylam na komuni kuzyna :D Nikos szalal ze hoho :) za to Mama padala z nog i jak wrocilismy to chyba szybciej od Nikosia zasnelam :) chociaz nie powiem, bo zabawa byla fajna :) Pozniej wrzuce jakies zdjecie :)
Byla wlasnie Mama exa ...... chciala pogadac ze mna na temat spacerow exa z Nikosiem. Ona wie, ze ja go nie chce mu dawac na spacery, bo raz, ze jest nieodpowiedzialny (gdyby byl, to bysmy byli teraz razem), dwa, ze nie ufam mu. Jednak chciala mnie "ostrzec", ze on jest bardzo msciwy i ze on uwaza, ze to jest tez jego dziecko i mu sie naleza te spacery ...... oczywiscie, ale ze mna ..... nie chce mu dac samego dziecka! On sie w ogole nie staral o spacery z Nikosiem, a nagle jak jego rodzice Malego zabrali na spacer, to i on sie obudzil :wściekła/y: Babcia Nikosia ma dobre intencje, wiem, ze chce zeby bylo miedzy mna i exem dobrze .... poza tym cos mowila, ze exowi przestaje sie podobac, ze placi mi 600 zl alimentow ....... umowilismy sie kiedys na taka sume, bo powiedzialam, ze wolalabym alimenty zalatwic przez sad, wtedy mu przyznaja jakies 400 zlotych a ja bede samotna matka, czyli dostane dodatki i wyjdzie na to samo, a on powiedzial, ze woli nie chodzic po sadach, tylko da mi o te 200 zl wiecej ..... a teraz ma problemy?? Poza tym ma problem z tym, ze powiedzialam, ze jak chce isc na spacer z Malym, to moze, ale tez ze mna .... podobno Mamie powiedzial, ze jak nie jestesmy razem to on nie chce ze mna spacerowac ....... a to ja zawinilam? Ja go zostawilam? Nie wiem gdzie lezy jego problem ..... zaczyna mnie nawet na odleglosc leczyc:/ wraca w czwartek, wiec mam nadzieje, ze skonczymy te chore klotnie miedzy mna, jego Mama i nim .... jestesmy dorosli, sami chyba potrafimy ustami ruszac :/
Marla OGROMNE GRATULACJE!!!!!! WRACAJ TU SZYBKO I POKAZUJ SWOJA MALA POCIECHE!!!
Katerinka dziekuje Ci jeszcze raz za podanie potrzebnych dokumentow do MOPSu :*
Agazoja ja tez nie mam czworki :) a dokladnie prawej-gornej :) Srednio to wyglada podczas usmiechania sie co? Chociaz mojego kuzyna zona nie ma chyba 4 pierwszych zebow :/ nigdy nie widzialam jej usmiechnietej, ale wczoraj zauwazylam czarna dziure ;-)
Milkada ja jestem wlasnie na etapie wybierania fotelika samochodowego ..... chce kupic taki do 36 kg od razu, ale zeby byl bezpieczny i dobrze gdyby byl tani ;) Jednak jak czytam, to co jeden to gorszy :/ juz sama nie wiem na co patrzec :(
Musze sie pochwalic, ze Nikos sam dzis stanal przy komodzie :D
Nie wiem komu mialam jeszcze odpisac, ale jak cos to napisze pozniej razem z wklejeniem zdjec :) Ide bo Nikos sie wkurza, ze musi sie bawic w lozeczku hehe :*
 
agazoja też mam makijaż permanentny :-),na brwiach i górnej kresce :-). Jestem bardzo zadowolona :-). Może żle po prostu trafiłaś i dlatego Ci się nie przyjął,a dawno robiłaś? Usta też bym chciała ale to już chyba przesada :-),chociaż jak bym miała więcej kasy to pewnie bym zrobiła :-). A Tobie polecam zrobienie na przykład kwasów owocowych u kosmetyczki ( szkoda że nie mieszkasz we Wrocławiu,to bym Ci zrobiła bo posiadam cały zestaw kosmetyków do tego zabiegu),jest to o tyle fajna metoda złuszczania naskórka że dzieje się to bardzo powoli i łuszczenie jest prawie nie widoczne ,a efekty są świetne :-). Mam schizo na punkcie złuszczania swojej mordki :sorry2:.

mloda1
a Tobie to współczuje że masz taki problem z tym eksem i ze spacerami, ja mam o tyle dobrze że nie boję się małego zostawić z jego tatą bo wiem że mu nic nie zrobi,ale gdybym miała jakie kolwiek podejrzenia że może się coś stać,albo że go nie przypilnuje tak jak trzeba to na pewno bym mu nie dawała Jakuba. I chore jest to że mama eksa się w to wszystko miesza :dry:,jesteście dorośli ale cóż takie już są ,matki.
Czekam na zdjęcia Nikosia :-).
charlene dużo kosztuje ta twoja Pani adwokat? Ile w ogóle kosztuje poprowadzenie w sądzie takiej sprawy?

AdiLea a do Ciebie mam jeszcze jedno pytanko,z polecenia mojej mamuśki. Mama chciałaby zaprowadzić mojego brata (11 lat) do ortodonty,ma trochę krzywe zęby, nosił taki aparat co się go wyciąga.Ale jest żle zrobiony i go uwiera :dry:. A teraz chciałaby go jeszcze raz zaprowadzić żeby zobaczył co trzeba u niego zrobić,czy na stałe by się przydał aparat czy wystarczy ten wyciągany?! I pytanie,gdzie najlepiej się udać do ortodonty,i żeby był na NFZ.
No i bratu wychodzi ząb na miejsce tego który jeszcze nie wypadł,wiadomo że trzeba go wyrwać tylko też nie za bardzo wiemy gdzie z tym iść,wiadomo że do stomatologa tylko gdzie? Może znasz jakąś dobra przychodnie albo gabinet?

cdn...
 
Ostatnia edycja:
siema...
MARLa gratulacje i pozdrowionka dla malutkiej
CARLA ja tez poprosze namiary na NK
a u mnie narazie wszystko dobrze sie uklada czytam was regularnie ale jakos nie wiem co pisac co do postepow mojej malutkiej to sama wstaje w lozeczku i przy niektorych meblach i dzis zaczela raczkowac dolaczam filmik
[video=youtube;kV6xD0GqUBI]http://www.youtube.com/watch?v=kV6xD0GqUBI[/video]
pozdrawiam was wszystkie
 
MARLA GRATUULACJEEE:):-D:-Dwracaj szybciutko i wklejaj fotki:)

Witajcie Mamusie:)
Ja powielam swoje pytanie co do sposobów usypiania waszych pociech:)I dziekuje za odpowiedzi :)No wlasnie chetnie tez poogladam maluszki na naszej klasie:)Pare Mamun juz mam :)Buziaki

Za duzo nie napisze..doła mam i padam na pysk..:-(Nie potrafie zrozumiec dlaczego oni tacy sa i tak bardzo rania nas i tak naprawde czesc siebie....Wykastrowalabym ich wszystkich a na koniec wymoczyla ich w soli i oskalpowala..gnidy sk*ny....:wściekła/y::no::no:I pomyslec ze ich Kochałysmy...

 
Milkada - to my kolezanki po fachu jestesmy:-) ale z checia bym sie polozyla pod Twoje raczki:tak: zawsze to relaks ogromny a nie tak wszystko samemu; ja mialam 2 razy i 2 razy w roznych miejscach robiony permanentny, wiec.... sama jestesm w szoku, dlaczego mi znika w ciagu pol roku; a gdyby nie bol, to bym zrobila i kreski na powiekach i usta:-) no i gdyby nie ciagly brak kasy; choc o ustach to musze pomyslec powaznie, bo mozna zrobic znieczulenie stomatologiczne;-)

a ja z checia bym dawala tatusiowi Maksa, ale... musze miec pewnosc,z e dziecko bedzie bezpieczne; a tutaj - dziecko widzial kilka razy, nigdy nic nie zrobil przy malym a teraz ma ochote w sadzie walczyc o samodzielne widzenia - eh... brak slow;

Charlene - widze,z e do przodu idziesz;-) i slusznie - lepiej miec wszystko na papierze zalatwione:-) trzymam kciuki:-)

Orchidea - ja Ci nie pomoge; moj zasypia ze mna, tzn klade sie z nim i od czasu do czasu chce pic a potem smoczek do buzi uklada sie tak jak mu wygodnie, czasami wtula albo nawet polozy na mnie i zasypia; i my w sumie tak od dawna mamy, czyli od urodzenia malego; probowalam jakis czas temu zasypiac go samodzielnie, ale.... moje dziecko jest strasznie uparte, i po 2-3 godzinach wycia - wymieklam i nie mialam dalej serca go tak meczyc;
i glowa do gory - ja tez nie moge zrozumie myslenia i postepowania tych samcow:wściekła/y: i tez bym z checia ten rod wybila:wściekła/y:
 
Ja tez, ja tez chce namiary na nk :)


Orchidea ja zaczelam malej rytual jak miala ze 3 miesiace...Po prostu kapiel, butla, ksiazka (kiedys byla kolysanka zamiast), smok, owieczka do tulenia i do lozia...Buzi, dobranoc i spac...Jak plakala to przychodzilam za chwile dawalam buzi,glaskalam ale nie wyciagalam z lozka. Potem to samo ale dluzsza przerwa...Po 3-4 wizytach spala...Jak miala 4 miesiace to juz zasypiala bez moich wizyt. teraz jest fajnie bo jak ja klade to od razu spi. Wiecej nie umiem powiedziec, chyba tylko rytual usypiania i nie wyciaganie jak placze...To sie nazwya metoda kontroli, duzo o tym mozna znalezc w necie...I najwazniejsze - dziala :) Tylko na poczatku ciezko sie powstrzymac chocby 15 sekund zeby nie leciec od razu i nie brac na rece...

Milkada z tego co wiem kolo 200 za godzine, ale ja mam liczone za cala sprawe, jakos troszke taniej, bo moj ojciec tam im robi obsluge informatyczna,wiec to troche po znajomosci.
Jak chcesz to CI wysle maila do niej.
 
Charlene Ty chyba kiedys mialas jakis test czy cos w podobie, podalas swojego maila, zeby zainteresowane wypelnieniem napisaly do Ciebie .... ja nie pamietam Twojego maila, ale jesli moge pomoc, to przyslij mi na mojego mlogda@o2.pl :)
Milkada niestety .... jak to mowi Mama mojego exa "facet jest tylko facetem" :) ale masz racje, to sprawy miedzy mna i exem i powinnismy sami rozmawiac .... ale podobno on ja prosil, zeby ze mna pogadala :/ to sie nazywa odpowiedzialnosc :) nie ma co :) sam zawinil a teraz prosi Mamusie o pomoc :/ stary chlop ....
Orchidea ja zawsze wkladalam Nikosia do lozeczka i sam zasypial, a teraz zaczyna mi plakac jak go wkladam i zaraz wstaje, bo nie chce lezec. To od czasu do czasu usnie przy owieczce (tej co daje rozne odglosy, np. bicie serca, deszcz), ale ostatnio rzadko :) a jak juz widze, ze nie zasnie sam, to biore go na moje lozko, klade sie obok i sie tulimy do siebie :) wtedy zasnie :)
Ja Was poprosze o zaproszenia na nk :) Gosia i Nikos Brzoskowscy jestesmy :)
Ja jestem przeziebiona :( jutro ide do ginekologa z tym guzkiem, zobaczymy co to chociaz jest juz malenki :) poza tym chyba zadzwonie do przychodni rano i sie zarejestruje do lekarza ..... wiem, ze to tylko przeziebienie, ale zawsze moge powiedziec, ze lupie mnie w kosciach i mialam goraczke :D moze da mi zwolnienie i nie bede musiala w srode isc do pracy hehe zapomnialam sie pochwalic, ze Nikos juz sam siada :D a gada jak najety, ale za cholere nie wiem co on mowi :-D
Wklejam fotkiii mojego urwisa :D
jeszczze napisze, ze jak ktoras je kolacje, to bardzo prosze zaczac ogladanie od zdjecia druigiego, w razie wymiotow lub innych nieporzadanych skutkow ogladanie zdjecia pierwszego, prosze o zlozenie stosownej prosby, a zajme sie robieniem czarnej plamki na twarzy Mamy Nikosia :)
a tam z Nikosiem jeszcze jest wujek, ktory jak widzi dziecko to zaraz mu daje butle z piciem, bo "jak ja chce pic, to sobie wezme, a dziecko nie wezmie :)"
 

Załączniki

  • DSC01778.jpg
    DSC01778.jpg
    29,6 KB · Wyświetleń: 60
  • DSC01783.jpg
    DSC01783.jpg
    25,7 KB · Wyświetleń: 50
  • DSC01761.jpg
    DSC01761.jpg
    18 KB · Wyświetleń: 51
  • DSC01785.jpg
    DSC01785.jpg
    25,9 KB · Wyświetleń: 48
Ostatnia edycja:
a ja wrocilam wlasnie do domu,auto zarejstrowane ale latanie ja wale,nogi mam w du i na reszcie siedze

marla miala o 6 cesarke i lezy pod kroplowkami.jeszcze nie wie jak malutka bedzie sie nazywac,wiec na pewno da znac,pozdrowie ja u ucaluje:)
mloda no to sie zaczyna jak u mnie z exex,wesolo nie bedzie ,a pan nie przychodzi juz wcale
elena ja mam dwojke dzieci bez slubu i do tej pory nawet rodzinnego nie mama,tak bylo kiedys a teraz sa ostre przepisy,zeby uniknac takich sytuacji
agazoja ja bym ci chate posprzatala:) to dla mnie zbicie negatywnych emocji i jade z koksem rowno

ja uzywalam paskow blenda med i sa do dup,,,widzialam efekt pare dni i potem zas bylo to samo

carla a ty co tam porabiasz??
 
reklama
Miklada - wiem,z e nie do mnie pytanie, ale ja np za prowadzenie sprawy o alimenty place ok 1300 zl (w tym jest napisanie pozwu; i reprezentowanie mnie w sadzie:-)) adwokat myslal,z e bedzie latwa sprawa i ze na jednej sie zakonczy, ale.... pomylil sie, ale cena zostala ta sama; za ograniczenie praw rzadaja ok 2 tys, a np za napisanie samego pozwu ok 400-600 zl; ale mam tez adwokatke, ktora nawet mailem udziela porad i moze napisac pozew; za porade bierze 100 zl a za pozew od 150-300 zl, wiec.... jak nie potrzebuje adwokata, to sie oplaca; bo np moj za ograniczenie praw - za sam pzoew chcial 500 zl a pani mecenas wezmie 250 zl:-)

Charlene - ja tez z checia pomoge - podaje swoj mail: zojamaks@gmail.com
i masz racje - rytual jest najlepszy i dobrze wlasnie go zaczac dosc wczesnie, np tak jak Ty; ja zaczelam za pozno, bo niestety bylam u rodzicow i moi nie pozwolilyby zeby maly plakal nawet sekundke, wiec... przegapilam najlepszy moment; a teraz to moge zapomniec niestety, bo stoi sam i lazi i histeria jest straszn; chyba musze poczekac az troszke podrosnie i mu przetlumacze jakos;-)

Mloda - sliczny Twoj Nikos; a to u gory zdjecie po lewej to Ty?? elegancka jestes:-)
ja wiem,z e tylko dwie osoby zaineteresowane moga sie dogac, ale... obie musza chciec tego; inaczej to d***; a posrednicy, to iestety najgorsze wyjscie z reguly;

Katerinka - to widze,z e Ty robisz tak jak i ja - ja jak mam nerwa albo stres, to najlepiej mi idzie wtedy sprzatanie; i jak sie uspokajam przy tym:-) tylko nie za bardzo lubie sprzatac z malym, bo on... pomagami a efekt jest taki, ze... jest jeszcze wiekszy bajzel niz byl:-D
dobrze ze juz wszystko zalatwilas :-)
a ja tez nie mam jeszcze zalatwionego rodzinnego i musze zalatwic teraz tez alimenty na Agunie z funduszu, ale... ciagle cos mi wypada i jakos nie moge tego zalatwic:-(
 
Ostatnia edycja:
Do góry