reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

samotni niepracujacy a przedszkole

reklama
Hej!
Jak to możliwe, że dziecko samotnego rodzica nie zostaje przyjęte do przedszkola samorządowego? Przecież w rekrutacji obowiązuje priorytet dla takich dzieci i rodziców, narzucony przez ustawodawcę (nazywa się to "kryterium główne").
Praca rodzica bądź nie - nie ma nic do rzeczy.
?

Cyt.: "Kryteria główne- ustalone godnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256 poz. 2572 z późn. zm.) i rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednego typu szkól do innych (Dz.U. Nr 26 poz. 232) – zaznaczenie któregokolwiek z tych kryteriów powoduje przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole." Za: https://krakow.formico.pl/formico-parents/main.action
 
Fikusek1988, żaden statut nie może być sprzeczny z ustawą!! W takiej sytuacji trzeba się odwoływać: pokazałabym dyrekcji placówki paragrafy, a jak to nic nie da - to w Wydziale Edukacji. Absolutnie bym nie odpuszczała.

Mnie ten temat bardzo porusza, bo boli mnie coroczna nagonka na samotnych rodziców przedszkolaków. A tak to chyba jest, że to zdaje się jedyny nasz przywilej. Dla rodziców, którzy nie zarabiają kokosów albo nie mają zasądzonych wysokich alimentów na dzieci, przedszkole samorządowe to przecież kwestia życia lub śmierci. Szkoda, że opieka przedszkolna jest coraz droższa (przynajmniej w Krakowie). Aż strach, co to będzie za parę lat.
 
Fikusek1988, żaden statut nie może być sprzeczny z ustawą!! W takiej sytuacji trzeba się odwoływać: pokazałabym dyrekcji placówki paragrafy, a jak to nic nie da - to w Wydziale Edukacji. Absolutnie bym nie odpuszczała.

Mnie ten temat bardzo porusza, bo boli mnie coroczna nagonka na samotnych rodziców przedszkolaków. A tak to chyba jest, że to zdaje się jedyny nasz przywilej. Dla rodziców, którzy nie zarabiają kokosów albo nie mają zasądzonych wysokich alimentów na dzieci, przedszkole samorządowe to przecież kwestia życia lub śmierci. Szkoda, że opieka przedszkolna jest coraz droższa (przynajmniej w Krakowie). Aż strach, co to będzie za parę lat.
Alez ja wszedzie bylam,w przedszkolu sie odwolywalam,bylam u burmistrza i w kuraorium i z ustawa szlam,wszedzie ece rozkladali bo zze statusem nic nie moga zrobic
 
sluchajcie elektroniczna rekrutacja jest najlepsza, bo licza sie tam punkty, ja mialam 3 bo blisko mieszkania,samotna mama i pobyt dziecka w zlobku.z tymze, syn dostal sie do przedszkola,ale zrezygnowalam, bo musialam sie przeprowadzic (takto bym wozila dziecko 40min) i pod blokiem mialam przedszkole-bylam u dyrektorki z 6 razy a ona ze nie ma miejsc.poszlam raz do przedszkola na pobliskim osiedlu i od razu przyjela.mimo to, ze tez maila liste rezerwowych.bede dziecko wozic z 20 min do przedszkola, ale nie mam zamiaru chodzic i sie prosic wielkiej pani, ktora nie potrafi zrozumiec mojej sytuacji.
jak ja to mowie chciec to moc, jak ktos chce, to pomoze-wiec kobitki, jesli cos nie poszlo probujcie gdzie indziej, zalezy na kogo sie trafi.sa ludzie i LUDZIE.
 
Hej!
Jak to możliwe, że dziecko samotnego rodzica nie zostaje przyjęte do przedszkola samorządowego? Przecież w rekrutacji obowiązuje priorytet dla takich dzieci i rodziców, narzucony przez ustawodawcę (nazywa się to "kryterium główne").
Praca rodzica bądź nie - nie ma nic do rzeczy.
?

Cyt.: "Kryteria główne- ustalone godnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256 poz. 2572 z późn. zm.) i rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednego typu szkól do innych (Dz.U. Nr 26 poz. 232) – zaznaczenie któregokolwiek z tych kryteriów powoduje przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole." Za: https://krakow.formico.pl/formico-parents/main.action


tak dziewczyny, wszystko pięknie łądnie ale np u mnie we wrocławiu ja będąc samotną matką, po sądownym ustaleniu alimentów ( był także wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej do ktorego sędzina się w ogóle nie odniosła(????)) nie dostałam miejsca, mimo iż, mam zagwarantowaną pracę, mieszkam w pobliżu. U nas są takie przepisy że aby w "świetle prawa" zostać samotną matką muszą być spełnione takie same kryteria jak przy pobieraniu zasiłku dla samotnej matki czyli :ojciec dziecka nie żyje, siedzi, jest pozbawiony lub ma ograniczoną. zawieszoną władzę rodzicielską.. mój ex ma pełne prawa i w związku z tym NIE JESTEM SAMOTNĄ MATKĄ.. żałosne.. nie liczy się to, że z dzieckiem łącznie nawet pełnej doby nie spędził a ma już ponad dwa i pol roku.. z tymi przepisami jest paranoja..:/
 
reklama
Do góry