reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

samotni niepracujacy a przedszkole

a ojcostwo juz uznane?? bo ja składałam w czerwcu o uznanie ojcostwa mimo ze mieścina mała 6 miesięcy czekałam na rozprawę bo kuratora nie mogli znaleźć dla ojca dziecka! a potem czekałam następne 6 miechów zęby dostać z funduszu bo sad zapomnial o mnie i wysłał mi dopiero po 2 miesiacach papier.pozew składałam na poczatkuu czerwca a z funduszu dostałam na koniec maja rok pózniej
;/
Pysia trzeba samemu o swoje walczyć i się ubiegać. Nikt nam w niczym nie pomoże, ani nic na tacę nie wyłoży, trzeba było zaraz po uprawomocnieniu pisać pismo do sądu, że prosisz o wyrok, bo Ci potrzebny do tego, czy tamtego. Warto o tym pamiętać na przyszłość:tak:
 
reklama
włSNIE nie mozna wypisac juz ojca;/ jak uznał to tylko sadownie mozesz go wypisac;/ i jesli sie zgodzi;/
 
Dzisiaj dzwoniłam do przedszkola do którego zapiszę swojego syna. Samotni rodzice mają pierszeństwo, ale powiedziano mi, że potrzebna jest pieczątka z zakładu pracy, lub jeśli się nie pracuje trzeba napisać oświadczenie, że gdy dziecko pójdzie do przedszkola rodzic podejmie pracę. Czytałam ostatnio, że dodatkowe punkty się ma także wtedy, gdy dziecko jest alergikiem i musi być na diecie - także tu potrzebne zaświadczenia potwierdzające to.
 
elena dodatkowe punkty dla alergika w panstwowym przedszkolu?? malo prawdopodobne.... komu by sie chcialo utrudnaic gotowanie pania kucharka??

poza tym to pierszenstwo samotnych matek....to bajka, pierszenstwo daja znajomosci i wiek 5 i 6 lat.... pozniej jest reszta dzieci
 
elena nie wierze zeby u nas komus chcialo sie dodatkowo gotowac dla alergikow, chyba ze w prywatnym przedszkolu.

wiesz niby zaznaczasz czego dziecko nie moze, moja jest alergikiem ale npw przedskzolu je po prostu wszystko
 
Ja swoje dziecko chcę posłać do przedszkola dla alergików, więc tak, czy owak muszę mieć te zaświadczenia. Zapisy zakończyły się parę m-cy temu i mogę teraz go zapisać na listę rezerwowych. Wtedy zapytałam o samotnym macierzyństwie i kobieta mi powiedziała to co w pierwszym poście napisałam. Zapiszę go i zobaczymy jak to będzie, a chcę by poszedł od września 2013. Ja rozumiem, że prawo jest takie, a jak jest to wiadomo, ale trzeba próbować, bo można siedzieć i gadać, że i tak się nie dostanie, a jak się zapisze to okaże się jak jest w danej placówce.
W tym przedszkolu dla alergików u nas można nawet ustawić indywidualną dietę.
 
reklama
Tak silną alergię na mleko krowie, białko jajka, pietruszkę, seler i prawdopodobnie na cytrynę (banany???). Ciekawie nie jest jak coś się trafi. Czy na coś jest jeszcze uczulony nie wiem, bo wielu rzeczy jeszcze nie jadł - podchodzę do tego ostrożnie.
Też mam taką nadzieję, że nie będzie problemu z tym przedszkolem.
 
Do góry