reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sex po ciąży...kiedy?

reklama
Heh ja skończyłam 6 tygodni w czwartek, poszłam do gina, który oznajmił mi, że już jestem po owulacji i w ciągu najbliższego tygodnia mam się spodziewać @. No i jak na złość dostałam zaraz na drugi dzień, a mąż ma teraz delegacje i zjeżdża tylko na niedziele ;(

Mam pytanie do dziewczyn które biorą mini pigułki(cerazette, azalia), zaczęłyście brać jak już dostałyście pierwszą @ czy zanim dostałyście?
Mi gin powiedział, że mam przyjść do niego jak się skończy krwawienie, bo musi popatrzeć jakie zmiany zaszły w macicy i czy w ogóle mogę brać tabletki, bo jak dostałam już miesiączki to mogę je źle tolerować i może być możliwość zajścia w ciążę.
 
Dziewczyny, wy już macie @ a u mnie cisza. I jeszcze z mężem się przytulamy na zasadzie "jak będzie to będzie". Jak będziemy mieli szczęście to Wojtek jeszcze w tym roku będzie miał rodzeństwo;)
 
No nas właśnie poniosło w walentynki i teraz sie troche martwie bo sie nie zabezpieczylismy. Co prawda nie miałam jeszcze okresu ale wiadomo, mogłam byc np. w połowie cyklu akurat, a nie chciałabym tak od razu znów byc w ciąży. Mamy zamiar ze 3 lata poczekac. Dopiero od wczoraj biore tabletki. Myslicie że jak karmie tylko piersią to jest duże prawdopodobieństwo?
 
Nie ma reguły, ja też karmię tylko piersią a już mam @. Podobno jak się zachowuje zasadę pełnego karmienia(co ileś godzin w dzień i co ileś godzin w nocy) to nie można zajść w ciążę. Ale ja karmie co 2-3h w dzień i w nocy i jakoś u mnie się to nie sprawdziło...
 
ja jeszcze nie mam miesiączki, troche plamie ale to chyba raczej nie okres:) za to brzuch mnie troszke pobolewa, chcialabym juz dostac, karmie piersia i w sumie nie wiadomo kiedy to nastapi:p
No to mnie troche uspokoilyscie z ta spiralą:p powiedziala mi ze nie jest to przyjemne i mam nadzieje ze nie bedzie mnie bolalo:) zreszta teraz to ja juz niczego sie nie boje:p
 
JA slyszalam juz dawno ze antykoncepcja na karmienie piersia to mit i bujda wiec dziewczyny uwazajcie bo tym sie napewno nie zabezpieczycie.A JA okres po pierwszej ciazy dostalam po 8 miesiacach ale tyle tez karmilam wiec podobno bylo wszystko ok u mnie.Wiec nie ma reguly kiedy przyjdzie.Ale teraz nie karmie sama piersia i nie zawsze daje piers wiec napewno dostane szybciej.
 
reklama
Ja słyszałam, że trzeba często karmić aby ta antykoncepcja miała efekt. Jest jakaś zasada właśnie odnośne przerw między karmieniami. Ale osobiście znam wiele przypadków, gdzie ta forma antykoncepcji nie zdała egzaminu i dziewczyny mają dzieci rok po roku :) Ja tam nie mam zamiaru ryzykować absolutnie, ale byłaby porażka :)
 
Do góry