reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sex po ciąży...kiedy?

dla mnie to staroświecki mit o tym, ze karmienie zabezpiecza przed ciążą, położna mi mówiła, że po porodzie gospodarka hormonalna może być tak rozregulowana, że mogą być owulacje nawet co tydzień albo kilka jajeczek na raz...
ja na pewno nie zaryzykuje....
i nie wiem czy nawet na same tabletki sie zdecyduje, czy coś jeszcze do tego....
 
reklama
a ja wam napisze ciekawostkie.. po ciazy z Tomkiem .. chcielismy miec dzieci rok po roku.... i .. jak widzicie nie wyszło.. okazało sie ze jak karmie piersią to mam przyblokowane jajowody czy cos w tym rodzaju.. i okres miałam co miesiac..ale antykoncepcje w 100 %.. złosliwośc Losu jak to moja gin powiedziała.. jak przestałam karmic we wrzesniu to zanim całą gospodarkę hormonalna uregulowałam udało sie dopiero w kwietniu zaskoczyc...
 
U każdej kobiety jest inaczej jedna zajdzie zaraz po ciąży a inna za rok, za dwa albo za pół....dlatego my nie chcemy narazie drugiego dziecka... raczej dopiero jak ja skoncze szkołee a kamil studia... moze za pareee lat... raczej oboje szkołe konczymy w nastepnym roku no ale wiecie.....heh^^ narazie wole sobie zrobic przerwe...

my zabezpieczamy sie tak ja biore AZALIE i dodatkowo gumki dla pewnosci;)
 
hehehe oczywiście że to mit karmienie piersią nie zabezpiecza przed ciążą i potwierdzi to każdy ginekolog ;)

ja po pierwszej ciąży pierwszego okresu dostałam w 3 miesiącu, brałam azalię przez 10 miesięcy chociaż średnio sie po niej czułam - miałam częste plamienia

teraz biorę Cerazette i na razie jest ok :-)
 
Ja też brałam Cerazette. Teraz na razie na gumkach - choć tego nie lubię to przynajmniej myć się nie muszę i pachnę bananami :))) Coś mi się jednak wydaje że bez hormonów się nie obejdzie - już mi testosteron podskoczył :(
Karlita - dawno cię nie widziałam :)
 
ja planuje tabsy ew jeszcze gumki lub kalendarzyk, ale nie wiem w sumie jak to u nas bedzie z seksem;/ moj maz nie zdradza ochoty nawet na przytulanie bo momentalnie zasypia nawet jak ja chce, nie wiem czy go w ogole jeszcze interesuje jako kobieta:(
 
Ja jestem na cerazette ale jak na razie tydzien plamie zobaczymy jak dalej...... Hmmm ...DLA MNIE TEZ TO MIT ZE KARMIENIE ZABEZPIECZA...MOJA ZNAJOMA TAK ZASZLA.
MYSLE O ZASTRZYKU ALE NIE WIEM CZY W MOJEJ SYTUACJI TO NIE ZA DUZA DAWKA....CHOCIAZ TŁUMACZYL MI GINEK ZE TO POWOLI SIE UWALNIA....

DAMQELLE -POWIEDZ ROBILAS SOBIE BADANIA ABY ZOBACZYC JAK TAM HORMONY?? ABY DOBRAC TABSY??

JESZCZE KUPIE SOBIE ASEKURELLE DO TYCH TABLETEK....OSŁONOWO :)
 
Ostatnia edycja:
nie robiłam jeszcze badań - ale chyba jeszcze za wcześnie, mam jeszcze brązową linię na brzuchu czyli jeszcze hormony nie wróciły do mojej normalnej nenormalności. ale już czuję ze coś nie tak.
martuś88 - możemy się zamienić. ja juź nie wiem gdzie się skryć przed moim
 
reklama
ja się nie będę zabezpieczać...
nie chcę się faszerować, chyba że Misiek będzie chorował to wtedy bo jedno chore mi wystarczy

zobaczymy co będzie , troszkę się boję, ale mój też nie chce żebym łykała pigułki

może kondony?
nie wiem sama jeszcze nie mieliśmy stosunku i nie wiem kiedy będzie
nie mam siły o tym myśleć
 
Do góry