reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Eh ale sie rozpisałyście... Ledwo dotarłam do końca;-) i już powoli pozapominalam co komu napisac:-)

Antcikowa,
Bardzo mi przykro z powodu Twojego maluszka.. Wole sobie nie wyobrażać jak Ci misi byc ciezko. Kurczę jak przeczytałam twój wpis to podniosło mi sie ciśnienie!! Ni do cholery jak ktoś ot tak sobie moze zabrać dziecko?? Ja chyba dlatego tak lubie angielska służbę zdrowia bo z czymś takim jeszcze sie nie spotkałam. Jak można zabrać dziecko od matki szczególnie podczas badań??? Moj mały miał pobierana krew w szpitalu to położyli mnie z Nim na łożku, dali mi poduchę i kazali mi dać mu pierś zeby nie płakał mocno. Oszczędzili mi tralmy i dziecku. Ja bym chyba nie dalala tak jak Akuku napisała... Kurczę tu mnie zawsze pytają czy mogą potrzymać dziecko i je zbadać! Nawet lekarz zawsze pyta a przecież to chyba logiczne ze jak idę z dzieckiem to oczekuje badania. Zawsze pyta czy moze wziasc dziecko na rękę i tłumaczy co bedzie z nim robił.. Eh szkoda gadac. Biedny maluszek..

Dziewczyny mam zmartwienie... Pojutrze moj mały ma szczepienie na gruźlicę (hv mnie skierowała) a za 4 dni pozostałe szczepionki... Boje sie ze to za dużo jak na tak krotki okres czasu.. Martwię sie czy mu to nie zaszkodzi i nie wiem co robić a szczepionek nie mogę przesuwać bo mam potem wyjazd do pl i bedzie mi to kolidowało. ;-(

Co do ubierania to ja należę do tych nadgorliwych mam i zakładam czapeczki i otulam w ciepłe koce.. Tak już mam.. Nie mam tez zastrzeżeń do mam które nie zakładają czapek itd.. Uważam ze każda mama wie najlepiej co jest dobre dla jej dziecka.

Znow wróciło mi zapalenie pęcherza... Umieram ;-( to pewnie z przemęczenia bo ciagle latam i coś robię. Dzisiaj tort dla M. Zrobiłam z okazji jego urodzin... Ciekawe czy bedzie mu smakował.

Moj mały skrzat dużo sie śmieje i pięknie spi natomiast starsza daje mi popalić.. ;-( już nie wiem jak jej tłumaczyć by była grzeczniejszą i np nie skakała po łożku ;-)
 
Akuku, jeszcze chwila i wpadłabym tam do tego zabiegowego bo tak po prawdzie to nie mają prawa oddzielić matki od dziecka. Ale miałam świadomość, że stojąc i płakając nie pomogę a wręcz przeszkodzę i być może przeze mnie będzie to dłużej trwało. Teraz mały leży pod kroplówką, która będzie kapać kolejne bagatela 5godzin. I pielęgniarka, która mówi do mnie "dziecko nie może mieć zgietej ręki bo będzie piszczeć, musi być wyprostowana" i tak sobie pomyślałam "jasne nie ma sprawy, powiem 7 tygodniowemu niemowlakowi słuchaj weź trzymaj rękę prosto" a może mam mu trzymać przez pół nocy? Masakra. Badanie moczu potwierdziło poważną infekcję, a badanie którego nazwy nie znam (robione z krwi z paluszka), pokazało lekką kwasicę więc doszły dodatkowe kroplówki i inne dziadostwa :(
 
A ja wam powiem, ze wychidze z lea nawet I na 6h, zakupy, Kawę jakaś i mała spi i je.
Dostanie cycka, publicznie, a jakże (pieluszkę mam na ramieniu, wiec sutkow nie widać ;) a ch... W oko tym co sie nie podoba ;) ) i wogole nie czuje sie uwiązana, wręcz przeciwnie :) mam mała przyjaciółkę [emoji173]️[emoji173]️ na siłownie chodzę dwa razy w tygodniu, nabomban ja przed wyjściem, godzinę mnie nie ma, wracam, mała spi ululana przez tatusia. I totalnie to uwielbiam.
Nke wiem dlaczego do kp podchodzi sie jak do więzienia, mysle ze jak spokojnie swój rytm sie wypracuje, to można bardzo bardzo duzo zrobić.
Ale rytm trzeba złapać.

Generalnie zgadzam sie z Akuku i uważam (zapewne dość skrajnie) jesli mamy mleko, dziecko nie ma alergii, problemów takich czy smakoch, ktore wykluczają kp, dokarmianie mm jest totalnie pozbawione sensu. To substytut mimo wszystko.
Ja swoich chłopców miałam niestety na mm po 3m zwz na zdrowie i moja niewiedzę wtedy, bardzo nad tym ubolewam i teraz radośnie sie karmimy cysterna ;)
Robiłam lei próbę z butelka (z czystej ciekawości) krztusila sie i krzywola, ale w końcu wodę wypiła haha z niesmakiem hahaha
Nie zaburzyło jej to ssania, ale mojej bratowej mały po butli nie umiał sie z cyckiem połapać wogole, mimo iż kp od poczatku był.

I jestem bardzo na tak dla czasu tatusia z dzidziusiem ;) cokolwiek by sie nie działo, to dobre doświadczenie i dla jednehoni drugiego.



Ancikow, serce pęka! Kochana, dobrze ze wykryli to wcześnie i ze można pomoc nerkom. Mimo, ze teraz bedzie wam troche cieżko, zobaczysz ze minie szybko i Leo bedzie zdrowy.luai miał operacje jak miał 8mkesoecy, musieliśmy czekać, zeby podrósł troche. Tysiąc badań, płaczu, zatrzymywania sie akcji serduszka po operacji, wszystko da sie przeżyć i pamiętaj, ze musisz byc silna dla Leo. Nie płacz, bądź spokojna, tym bardzo jemu pomożesz nawet przy pobieraniu krwi.
Ściskam was bardzo mocno i niedługo to Brdzie juz tylko złym doświadczeniem w przeszłości [emoji8][emoji8][emoji8][emoji8][emoji8]
 
Co so spania, mała spi w body krótkim rękawkiem i skarpetkach (dziś do wanny wsadzilam ja w skarpetkach hahaha.... No nie zauważyłam, tak sobie gadałyśmy ;) )
 
Lunera ten mój mały urwis wyciąga łapki jak mu je zakrywam albo płacze no chyba że śpi to jest szansa na przykrycie. Muszę poszukać i kupić mu jakieś cieńsze rękawiczki.

Anciikowa zdrówka dla Leona. Trzymaj się!

Akuku na pewno nie jednej osobie pomogłas bo mnie również za co bardzo Ci dziękuję :-*
A ubranka 56 tyle co niby miał jak się urodził.

A ja dopiero zaczęłam od wczoraj używać 2 w których trochę się topi a Wy już 3 używacie :-(

Zuzzi u nas też butla nie zaburzyla odruchu ssania a karmiony od urodzenia ale
każdy przypadek inny.

Lilija dokładnie mam to samo jak młody jest przy piersi :-)

Brawo Lunera :-)
 
Ancikowa - strasznie współczuję :( my mamy powiekszone miedniczki nerkowe, na usg kontrolnym wyszło, że dalej są powiekszone, musze robić kontrolne badania moczu co dwa, trzy tygodnie. Ostatnie badanie wyszło bardzo dobrze. My też od wczoraj w szpitalu, właśnie w Chorzowie, to bardzo dobry szpital. Dzisiaj mamy zabieg, dziewczyny proszę trYmqm cie kciuki, żeby wszystko poszło dobrze. Zabieg będzie w narkozie i tego się boje najbardziej :(
 
reklama
Little ale mi chodzi o to ze ja rowniez moge zostawic m z mala nie podajac nic wzamian ;)
Ba ja naeet pokarmu nie odciagam ;)
Katmie ja przed wyjsciem i wychodze. W razie co sa telefony ;) Ala daje spokojnie znac ze jest juz czas..zrezta ja tez wiem o ktorej bedzie mniej wiecej chciala jesc ;) choc z reguly mam ja przy sobie ;)

Lunera ja tez mam sYbki wypkyw na poczatku. Chodzi mi o ten moment kiey dziecko musi zaczac pracowac mocniej ;)

Lilija te widoki sa przepiekne ;)

Lunera a zebys wiedziala ze tak to u mnie wyglada..
Wczoraj poprosilam paja na basenie by mi krzeselko pozyczyl (staly puste) na recepcji bo chcialam alicje nakarmic.. on mi wskazal pokoje ze zmiana pieluchy i do karmienia.. alr ja czekalam na Alexa i nie wiedzial by gdzie jestem wiec karmilam na stojaco przy wyjsciu haha.. taka atrakcja turystyczna bo wszyscy sie patrzyli hahaha ;)
Brawo Ty !
Mi tez sie to czasem udaje buhahah ! Ostatnio czesciej nawet ;)

Akor ja tez to tutaj lubie. Pytaja o kazda rzecz. A potem pytaja dziecko.. np Alexa pytaja czy moga zajrzec w gardlo.. itd albo mowia teraz chcialabym zbadac brzuszek itp..

Ancikowa jejku biedny maluszek ! Dobrze ze jestes przy nim on teraz Cie najbardziej potrzebuje i jak najwiecej spokoju od ciebie!

Lucalew ja jeszcze niektore na 50cm ubieram i 56dopiero teraz sie robi dobre ;). My jeszcze 1-ki uzywamy ;)

Lucalew u was inna syt z butla bo karmisz przez nakladki ;)

Werci mocno kciuki trzymam !

Noc do bani dzisiaj.. zreszta wczoraj tez.. wszystko mnie boli i najgorsze ze jestem sama do jutra poznego wieczora ;/

A dzis wywiadowku na 18.10 i 18.40 u drugiego.. moze sie uda starszakow zostawic u kolezanki ale jeszcze nie wiem.. ehh
A jak nie to z cala 4-ka!
 
Do góry