reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Haha ja to biore!!!! Juz mezowi powiedzialam ze jak bedzie w pracy to ma pedem po mnie jechac, bo chce zdazyc na epidural. Przy poprzednim porodzie mi proponowano, a ja jak idiotka odmowilam. Nigdy wiecej, zebyscie tylko wiedzialy jak zalowalam...
O właśnie to na nazwa z tego serialu ! :D matko już googluje co to za cudo ! :D
 
reklama
Oprócz epiduralu jest jeszcze dolargan albo gaz. Gaz na nie wszystkich działa- na mnie wcale. Dolarganu nie próbowałam, nie chciałam nacpac dziecka ;)
Ten Dolgran czy Dolargan miałam podany dożylnie przed badaniem drożności jajowodów. Po wstrzyknięciu totalny odlot, nawet fajne to było :p
Tylko samo badanie było tak bardzo bolesne że prawie zemdlałam z bólu, mimo że odlot wciąż trwał.
Wiec u mnie niby podziałał ale przeciwbólowo niekoniecznie.
 
Hej dziewczyny. Jak pójdę na L4 to będę z Wami na bieżąco.

Przeczytałam smutne wieści :( aż nie wiem co powiedzieć :( @Luxuorius, @Mamamonia88 bardzo mi przykro :( to takie nie fair.

Mam pytanie do pracujących jeszcze. Do kiedy planujecie pracować?

Zasiłek chorobowy to średnia z 12 ostatnich miesięcy. Jednak ZUS może wybrać inny okres jeśli w ciągu ostatnich 3 mscy było jakieś zwolnienie lub opieka na dziecko. Mi zależy by policzono mi premię z grudnia oraz trzynastkę więc pilnuję by nie iść na żadne zwolnienie do końca lutego (ostatnie zwolnienie w listopadzie). Potem może już pójdę na długie l4.

Kiedy macie prenatalne? Ja mam 7 lutego u dr. Ałaszewskiego w Łodzi, podobno genialny, na znanym lekarzu super opinie.
Prenatalne mam 6.02 u dr Pieli w Tychach:).
 
U mnie tez juz widac ciazowy brzuch. Sie normalnie zaorkaglil. Porownywlam ostatnio zdjecie z 1 ciazy na podobnym etapie ( 12 tc) to ewidentnie teraz mam wiekszy. Juz go nie wciągnie. Od kad chodze w tych cudownych spodniach z hm ciazowych, to nawet inne schowalam głęboko.
 
Ten Dolgran czy Dolargan miałam podany dożylnie przed badaniem drożności jajowodów. Po wstrzyknięciu totalny odlot, nawet fajne to było :p
Tylko samo badanie było tak bardzo bolesne że prawie zemdlałam z bólu, mimo że odlot wciąż trwał.
Wiec u mnie niby podziałał ale przeciwbólowo niekoniecznie.
A gdzie ci to wstrzykneli? Ale myślisz że to taki sam ból jak przy porodzie ? Bo jakby miało być chociaż odrobinę łatwiej to ja w to wchodzę! :D
 
A gdzie ci to wstrzykneli? Ale myślisz że to taki sam ból jak przy porodzie ? Bo jakby miało być chociaż odrobinę łatwiej to ja w to wchodzę! :D
Miałam wenflon. Niestety to moja pierwsza ciąża więc nie potrafię porównać do bólu porodowego.
Ale to badanie mimo tego leku było dla mnie najgorszym bólowym przeżyciem dotychczas. Wstrzykiwany pod dużym ciśnieniem płyn przez pochwę uwolnił zrosty jajowodów. Miałam wrażenie jakby mnie miało rozerwać od środka...
 
Będę musiała się zainteresować tematem bliżej porodu jeszcze. A słuchajcie te znieczulenia są dostępne w każdym szpitalu ? Czy to są jakieś elitarne tylko ? I czy płatne dodatkowo ?
 
reklama
Ja się po gazie czułam jakbym za dużo wypiła. Nie chcieli mi dać zzo, tylko ten gaz, niestety nie dawał ulgi, bałam się tylko że spadne z łóżka, ale to zależy od człowieka :)

@martoosia04 gratuluję, piękny widok.
Mam nadzieję że jutro też mnie czekają same piękne widoki :)

@Zochaa90 musisz sprawdzić chyba na rodzic po ludzku czy jest dostępne w twoim szpitalu. Nie płaci się. Trzeba tylko mieć kartkę od gina na konsultacje z anestezjologiem na końcówce.
Tyle że różnie jest z tym, zależy czy w dniu porodu będzie dostępny anestezjolog, czy nie powiedzą że za późno, albo że zatrzyma akcje.
 
Do góry