reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Pozwolę sobie przytoczyć to, co pisałam już na tym forum wcześniej :)
Ja na pewno zaszczepię się przeciwko krztuścowi. Większość krajów europejskich ma to w swoich standardowych zaleceniach dla kobiet w ciąży już od dawna, dodatkowo nie wykazano żadnego negatywnego wpływu takiej szczepionki na płód ani na kobietę w ciąży. Malutkie dzieci mogą być szczepione przeciwko krztuścowi dopiero po 6 tygodniu, a nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że w ciągu tych 6 tygodni nie będą miały kontaktu z osobą niezaszczepioną.
Skoro nie wykazano do tej pory żadnego negatywnego wpływu, a może pomóc - nie rozumiem czemu miałabym się nie szczepić.
No i ja to szanuję ;-)

Z drugiej strony mi podano antybiotyk, który miał być dla mnie bezpieczny- i dla większości kobiet w ciąży pewnie jest, ale jednak nie był bo wywołał reakcję alergiczną i nawet nie wiem, czy skoro miał wpływ na mnie, to czy i na dziecko i jeśli tak to jaki... dlatego zanim cokolwiek przyjmę to się już 5 razy zastanowię.

I właśnie się zastanawiam :-)

I tak uprzedzając ewentualną dyskusję, nie oceniajmy nawzajem cudzych wyborów tylko uzasadniajmy swoje, bo może w którejś poglądzie odnajdziemy coś dla siebie...

Wolałabym aby był odgórny nakaz albo zakaz ;-)
 
reklama
A tak z ciekawości... Ile to szczepienie kosztuje? Szukałam w necie, ale nie znalazłam.
 
Generalnie mają dobrych lekarzy. Lubię, że zawsze można napisać do lekarza i jest ten kontakt. No i doktor przyjmuje nawet bez zapisu jak coś się dzieje. Położne też miłe, zawsze można podejść na odsłuch tętna jak coś niepokoi. :)
Hej, właśnie mam taką sytuacje, że nie ma wolnego terminu do mojej Dr :-( bo zawsze umawiam jedną wizytę na przód i wtedy wie do kiedy mi L4 dać, kiedy mam badania zrobić i w ogóle... i teraz mam wizytę we wtorek, a w aplikacji brak do niej wolnych miejsc w czerwcu...... miałaś tak może? Czy lekarz może wtedy mnie gdzieś sam wcisnąć? Czy muszę iść do innego wtedy?
 
Hej, właśnie mam taką sytuacje, że nie ma wolnego terminu do mojej Dr :-( bo zawsze umawiam jedną wizytę na przód i wtedy wie do kiedy mi L4 dać, kiedy mam badania zrobić i w ogóle... i teraz mam wizytę we wtorek, a w aplikacji brak do niej wolnych miejsc w czerwcu...... miałaś tak może? Czy lekarz może wtedy mnie gdzieś sam wcisnąć? Czy muszę iść do innego wtedy?
Nie możesz iść do innego, bo lekarz prowadzacy ciążę jest jeden. Powinien Cię wpisać na wizyte poza kolejką. U mnie to jest tak, że doktor mówi, że mam przyjechać i po prostu położna wpisuje na miejscu na wizyte i doktor przyjmuje poza kolejką. Jak teraz będziesz powiedz jaka jest sytuacja.
 
Mam pytanie dziewczyny jaką miałyście długość szyjki w 24 tc ? Bo u mnie u jednego lekarza wychodzi 3 cm a jak miałam pomiar w poradni to 4 cm i nie wiem czy taka różnica w pomiarach jest ok.
 
reklama
Mam pytanie dziewczyny jaką miałyście długość szyjki w 24 tc ? Bo u mnie u jednego lekarza wychodzi 3 cm a jak miałam pomiar w poradni to 4 cm i nie wiem czy taka różnica w pomiarach jest ok.
Ja miałam w pomiarze przy usg 4,2cm ale moja doktor od początku wpisuje w książeczkę 3cm. Pytałam i mówiła, że jest dobrze i żeby się nie martwić.
 
Do góry