reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Czy miałyście regularnie badane TSH w ciazy? Ja miałam tylko na początku. Wynik był dobry i później już mi nie zalecała tego dodatkowo. Moja mama ma problemy z tarczycą więc też badam się co jakiś czas a dzisiaj w szkole rodzenia dowiedziałam się że większość ciężarnych ma niedoczynność tarczycy i bierze leki. Położna rzuciła nawet liczbę 90% ale aż mi się wierzyć nie chce. I zaczęłam się zastanawiać czy ta moja nie zaniedbała tematu że mi nie zlecała TSH później.
Ja miałam badane, dla każdego trymestru są inne normy. Możesz sobie pobrać przy morfologii i będziesz wiedziała.
 
reklama
To chyba chodzi o te podkłady? Ja wczoraj zamówiłam sobie majtki z siateczki i wkłady/podklady do tych majtek + podkłady na łóżko...
Podobno później troszkę z nas wychodzi...

Ogólnie polecam zamaiwać w gemini- porównywałam z allegro z jednym tam polecanym sprzedawcą (hubiworld) i w gemini taniej ;-)

No i na stronie internetowej są takie zakładki - wyprawka dla mamy, dla maluszka itp ;-)

A w Rossmannie wszystko z Loveli po 15,99 ;-)
Aaaa... Podkłady mam. No właśnie też mam te majtki siateczkowe ale myślałam po prostu o podpaskach do nich.
 
Aaaa... Podkłady mam. No właśnie też mam te majtki siateczkowe ale myślałam po prostu o podpaskach do nich.

Milmo, jako kobieta która trzy razy rodziła dobrze radzę - kup sobie ze dwie paczki (na początek i w razie czego dokupisz lub przejdziesz na największe i najbardziej chłonne zwykłe podpaski) wkładów poporodowych z Belli (do kupienia w każdej aptece). Uwierz, że odchody poporodowe to nie jest miesiączka.
 
Milmo, jako kobieta która trzy razy rodziła dobrze radzę - kup sobie ze dwie paczki (na początek i w razie czego dokupisz lub przejdziesz na największe i najbardziej chłonne zwykłe podpaski) wkładów poporodowych z Belli (do kupienia w każdej aptece). Uwierz, że odchody poporodowe to nie jest miesiączka.
Mam jedną paczkę takich podkładów właśnie i mam też takie 40x60. Takie podkłady można wkładać do tych majtek siateczkowych po prostu?
 
A my jesteśmy po badaniu. USG 3 trymestru (obecnie początek 31tc). Z malutką jest wszystko dobrze :) Zmartwiliśmy się tylko, bo w czasie USG pani doktor stwierdzila, ze serduszko trochę za szybko bije i że ma małą tachykardię, ale potem podlączyli mnie do KTG i po tym badaniu okazalo się, że jest dobrze. Po prostu chwilowo tak musiało się zadziać. Malutka wazy juz 1,45 kg :)
 
A my jesteśmy po badaniu. USG 3 trymestru (obecnie początek 31tc). Z malutką jest wszystko dobrze :) Zmartwiliśmy się tylko, bo w czasie USG pani doktor stwierdzila, ze serduszko trochę za szybko bije i że ma małą tachykardię, ale potem podlączyli mnie do KTG i po tym badaniu okazalo się, że jest dobrze. Po prostu chwilowo tak musiało się zadziać. Malutka wazy juz 1,45 kg :)

Brawo!
Super, że córeczka zdrowa. No i ładna waga wychodzi wam. Oby tak dalej niunia ładnie rosła.
 
A co do podkładów/podpasek itd. To ja kupiłam po dwa opakowania podkładów z Canpola i dwa opakowania podkładow z Belli (zdjecia w załączniku). I to wklada się w te siateczkowe gacie? Czy one sa wystarczajaco chłonne?
A trzeba też takie podklady na łóżko dla mnie jak dla dziecka? Takie np. 60x60?
 

Załączniki

  • Screenshot_20190618-151909_Rossmann.jpg
    Screenshot_20190618-151909_Rossmann.jpg
    125,6 KB · Wyświetleń: 55
  • Screenshot_20190618-151932_Rossmann.jpg
    Screenshot_20190618-151932_Rossmann.jpg
    153,5 KB · Wyświetleń: 55
  • Screenshot_20190618-152422_Rossmann.jpg
    Screenshot_20190618-152422_Rossmann.jpg
    168,9 KB · Wyświetleń: 57
A co do podkładów/podpasek itd. To ja kupiłam po dwa opakowania podkładów z Canpola i dwa opakowania podkładow z Belli (zdjecia w załączniku). I to wklada się w te siateczkowe gacie? Czy one sa wystarczajaco chłonne?
A trzeba też takie podklady na łóżko dla mnie jak dla dziecka? Takie np. 60x60?
No ja to rozumiem tak, że te podkłady z belli wkładasz w te majtki siateczkowe. Ja takie podkłady 40x60 mam, żeby np położyć jak będziemy jechać samochodem na poród, żeby nie zapaskudzić ewentualnie. Myślę, że się przydadzą.
 
Te wielkie bella wkładasz w majtki - to takie hiper grube podpaski tylko ze chyba nie maja przylepca. Dlatego warto zainwestować w majtki siateczkowe by nie wypadło nic.
Te podkłady na łóżko tez kupuje. Wole upaskudzić podkład niż łóżko ;) one sie swietnie sprawdzają na przewijaku. Moi chłopcy to zas sikali na prawo i lewo [emoji23] ochrona przewijaka przede wszystkim.
 
reklama
A co do podkładów/podpasek itd. To ja kupiłam po dwa opakowania podkładów z Canpola i dwa opakowania podkładow z Belli (zdjecia w załączniku). I to wklada się w te siateczkowe gacie? Czy one sa wystarczajaco chłonne?
A trzeba też takie podklady na łóżko dla mnie jak dla dziecka? Takie np. 60x60?
Ja kupiłam podkłady Canapolu na łóżko 90 x 60... A poporodowe mam 2 opakowania też z Canapolu, poza tym z Belli podpaski zielone maxi... Zobaczymy, jak się spiszą, najwyżej dokupię już na bieżąco.
 
Do góry