reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
Hej dziewczyny. Jak pójdę na L4 to będę z Wami na bieżąco.

Przeczytałam smutne wieści :( aż nie wiem co powiedzieć :( @Luxuorius, @Mamamonia88 bardzo mi przykro :( to takie nie fair.

Mam pytanie do pracujących jeszcze. Do kiedy planujecie pracować?

Zasiłek chorobowy to średnia z 12 ostatnich miesięcy. Jednak ZUS może wybrać inny okres jeśli w ciągu ostatnich 3 mscy było jakieś zwolnienie lub opieka na dziecko. Mi zależy by policzono mi premię z grudnia oraz trzynastkę więc pilnuję by nie iść na żadne zwolnienie do końca lutego (ostatnie zwolnienie w listopadzie). Potem może już pójdę na długie l4.

Kiedy macie prenatalne? Ja mam 7 lutego u dr. Ałaszewskiego w Łodzi, podobno genialny, na znanym lekarzu super opinie.
 
W ogóle oglądałam taki serial na netflixie o babkach w ciąży i prawie wszystkie korzystały ze znieczulenia w czasie porodu i tak było widać fragmenty jak już miały bóle po tym znieczuleniu i że tak to spokojnie znosiły. I się zastanawiam czy u nas w Polsce też to jest dostępne :D wiem że są te zastrzyki w kręgosłup ale jakoś nikt mi tego nie proponował wcześniej A jak sobie przypominam poród to bym teraz chętnie skorzystala:D tylko się ze mnie nie śmiejcie że takie myśli mi po głowie chodzą:p


Haha ja to biore!!!! Juz mezowi powiedzialam ze jak bedzie w pracy to ma pedem po mnie jechac, bo chce zdazyc na epidural. Przy poprzednim porodzie mi proponowano, a ja jak idiotka odmowilam. Nigdy wiecej, zebyscie tylko wiedzialy jak zalowalam...
 
Tak się zastanawiam, czy tylko ja nie wchodzę już w większość spodni? Wejść może wejdę, ale o dopięciu się muszę zapomnieć.
Zawsze byłam bardzo szczupła, brzuch aż wklęsły miałam, rozmiar 34/36 nosiłam. Teraz jestem w 12tc i momentalnie mi brzuszek wyskoczył. Dziś ubrałam obcisłą koszulkę i aż się zdziwiłam że aż tak go widać :)
A podobno w pierwszej ciąży brzuch długo jest niewidoczny :p
Czy Wasze brzuszki też już widać?
 

Załączniki

  • IMG_20190124_141620.jpg
    IMG_20190124_141620.jpg
    413,1 KB · Wyświetleń: 122
Oprócz epiduralu jest jeszcze dolargan albo gaz. Gaz na nie wszystkich działa- na mnie wcale. Dolarganu nie próbowałam, nie chciałam nacpac dziecka ;)
 
U szczupłych widać szybciej :)

U mnie widać, jeszcze się dopnę, ale taką właśnie fazę wzdęcia mam. U mnie to kolejna ciąża. I mam słabe mięsnie brzucha :D
 
reklama
Hej dziewczyny. Jak pójdę na L4 to będę z Wami na bieżąco.

Przeczytałam smutne wieści :( aż nie wiem co powiedzieć :( @Luxuorius, @Mamamonia88 bardzo mi przykro :( to takie nie fair.

Mam pytanie do pracujących jeszcze. Do kiedy planujecie pracować?

Zasiłek chorobowy to średnia z 12 ostatnich miesięcy. Jednak ZUS może wybrać inny okres jeśli w ciągu ostatnich 3 mscy było jakieś zwolnienie lub opieka na dziecko. Mi zależy by policzono mi premię z grudnia oraz trzynastkę więc pilnuję by nie iść na żadne zwolnienie do końca lutego (ostatnie zwolnienie w listopadzie). Potem może już pójdę na długie l4.

Kiedy macie prenatalne? Ja mam 7 lutego u dr. Ałaszewskiego w Łodzi, podobno genialny, na znanym lekarzu super opinie.
Ja zamierzam pracować do końca maja, potem 2 tygodnie na wczasy i L4 po wyjezdzie:)
 
Do góry