reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

My właśnie nie mamy wanny, mój tez ma wrażliwa skore ale dużo czytałam o tym i kobiety pisały, zeby najlepiej sprawdzić samemu jak reaguje. Był czerwony lekko w niektórych miejscach jak wychodziliśmy, nasmarowalam go grubo kremem i potem nic nie było. Czyli wszystko dobrze. [emoji41][emoji41] kulka kiedy przeprowadzka ?
 
reklama
Ja nie lubię basenu i raczej nie będziemy chodzić:oops:.
Moja córcia znów mnie zaskoczyła. Tydzień temu odkryła, że ma nogi, a wczoraj już je miała w buzi :D.
Dziewczyny, które dajecie już zupki - jakie porcje zjadają Wasze maluchy? Hipp ma już takie duże słoiczki po 5tym m-cu 190g. To nie za dużo? Moja często nawet tego małego nie zje całego.
 
My po wizycie w Poradni Wcześniaków. Zmierzyli ją beznadziejnie (niby 71 cm), a ostatnio miała 75 i nosi ubranka 80, waży 7,5kg. Jeśli chodzi o jedzenie to ok. Moja zjada 3 razy 180ml, kaszkę 140ml no i raz jej daje słoiczek 190g a nie raz 125 zjada oba i do tego nie raz nawet pół słoiczka owocka. Za tydzień kończy pół roczku i powinna przejść na Bebiko 2, kiedyś mieliśmy nieudaną próbę przejścia z 1AR na 1, pani powiedziała, że jak 2 nie zaakceptuje to możemy spokojnie dawać długo 1AR mimo, że na opakowaniu jest do 6 miesiąca. Powiedziała, że może też tak być, że będziemy dawać więcej kaszki a mniej mleczka na dzień. Mamy jej dawać żelazo już co drugi dzień, a witaminę D do końca marca.
Aha, no i jeśli chodzi o picie. Tośka nie chce nic mi pić. Lekarka powiedziała widocznie jej nie trzeba. Leci jej strumień śliny, sika normalnie, czyli tego nie potrzebuje, nie zmuszać jej. Przyjdzie wiosna zrobi się cieplej to wtedy może będzie miała ochotę. Jakby miała za mało to by była osłabiona i od razu by to było widać.
U logopedy też już coraz lepiej, mamy tam jeszcze troszkę ćwiczyć języka.
Następna wizyta u pediatry i logopedy na 19 kwietnia dopiero i będziemy badać wtedy krew.
Wczoraj po raz pierwszy Tośka wystraszyła się na całego, bo telewizor zaczął tak szumieć jak wyłączyły się kanały, a głos był na ful pierwszy raz tak płakała i panikowała.
No i u babci i dziadka też wczoraj po raz pierwszy ssała paluszek od stópki.
 
Dziewczyny ja juz jestem załamana. Wczoraj pierwszy raz zjadłam fasolkę szparagowa na obiad. A dziś skóra Filipa jeszcze gorsza:-(. Nie wiem czy to tak po prostu czy po tej fasolce. Z warzyw jem tylko marchew, pietruszkę, ziemniaki i szpinak. I tak przez te ponad 4 miesiące. A jemu i tak to nie pomaga. Niestety przegrywamy walkę z azs i musze go dziś posmarować sterydem:-(.
Z dobrych wieści to Filip wczoraj przepelznal niecałe pół metra :-). Aż się zastanawiałam czy dobrze widzę. Wasze maluchy tez juz tak robią? Mój na brzuchu nie lubi leżeć dlatego jeszcze bardziej się zdziwiłam. Nozkami pięknie pracował tylko rączki mu zostawały w tyle i się wkurzal.
 
Dziewczyny ja juz jestem załamana. Wczoraj pierwszy raz zjadłam fasolkę szparagowa na obiad. A dziś skóra Filipa jeszcze gorsza:-(. Nie wiem czy to tak po prostu czy po tej fasolce. Z warzyw jem tylko marchew, pietruszkę, ziemniaki i szpinak. I tak przez te ponad 4 miesiące. A jemu i tak to nie pomaga. Niestety przegrywamy walkę z azs i musze go dziś posmarować sterydem:-(.
Z dobrych wieści to Filip wczoraj przepelznal niecałe pół metra :-). Aż się zastanawiałam czy dobrze widzę. Wasze maluchy tez juz tak robią? Mój na brzuchu nie lubi leżeć dlatego jeszcze bardziej się zdziwiłam. Nozkami pięknie pracował tylko rączki mu zostawały w tyle i się wkurzal.
Hehe fajnie musiało to wyglądać [emoji16]

Mikołaj na razie nie pełza. Potrafi się tylko na plecach wokół własnej osi obkręcać. Taki ma sposób na zdobycie zabawki leniuch jeden [emoji23]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A co do basenu zazdroszczę. Dzieci takie małe mają taką łatwość i przyjemność z bycia w wodzie. My ze starszym byliśmy pierwszy raz jak miał chyba 2 lata ze względu na skórę. Może z Filipem uda się wcześniej.
Zapomniałam wam jeszcze napisać. Jak usypiam malego (na rekach niestety) to on sobie mówi Aaaaa. Tak jakby kolysanke śpiewał. Słodko to brzmi:-). A jak się złości i płacze to tak macha prawą nóżka jakby tupal:-)
 
Moja już pełza. Potrafi pokonać długość łóżka. Już nie mam możliwości zostawienia jej samej. A co do obracania się brzuch-plecy i odwrotnie, to robi to w sekundę.
Jeżeli chodzi o marudzenie przy jedzeniu, to ja daję jak już chyba jest naprawdę głodna, bo nie marudzi i butelkę albo pierś pochłania w kilka minut:).
 
Igi tez pelza pełna parą. I dzisiaj usiadl sam , w mopsie hehe

atdctrd8ammce1aq.png
 
czesc dziewczyny
samego rana siostra wyslala mi taki artykulik jak to ludzie przekrecaja nazwy lekow w aptece. moja mama w aptecd pracuje i czasamu jest baaardzo trudno utrzymac kamienna twarz. tak na dobry poczatek dnia mozna poczytac. mnie rozwalil striptiz intensywny na bolace gardlo [emoji3][emoji23][emoji3][emoji23][emoji3][emoji23] wiec mamy kp jest rada
Link do: 'Poproszę halopierdol'. Farmaceutka pokazała, jak przekręcamy nazwy leków

860io7esy4a5nu3e.png
 
reklama
Justyna, ciekawy artykuł :-D.
Mam obawy, że mi pokarm zanika :(. Dziś mała przespała prawie całą noc (21-4.30), a mi mało co się naprodukowało. Dawniej przez tyle godzin to miałam cycki jak kamienie. Chyba znów będę musiała się wspomagać herbatkami na laktację:oops:.
 
Do góry