reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Socjalne - urlopy, świadczenia, becikowe, dodatki, żłobek

Popatrze i dowiem sie co sie da zrobic:) tez uwazam ze ten 1000 to smieszne i brak wychowawczego:((((masakra:((( Ja juz teraz nie wiem co zrobie z malym jak mi sie macierzynski skonczy!!!! Bo na kasie M nie chce siedziec!! Nie dalabym psychicznie z tym rady:(( Czyli trzeba bedzie wrocic do pracy, a ten bobasek bedzie musial zostawac z kims obcym:((((((((((I tego tez nie widze:((( Nie wiem co wymysle:(
 
reklama
zeby dostac ten "drugi" tysiac od opieki to trzeba kombinowac bo to musi byc dochod na glowe ponizej 504zl (netto) ale czytalam, ze ma sie to podwyzszyc 15 maja (a wniosek mozna skladac do 12mscy od urodzenia wiec spokojnie) ;-)
wszystkim studentom (nie jestem pewna co do niektorych prywatnych, ale w wiekszosci tez) przysluguje "okolicznosciowa zapomoga z tytulu pogorszenia sie sytuacji materialnej studenta" - czyli mowiac prosciej kasa za urodzenie sie dziecka, bo to wplynelo na pogorszenie sie syt. mat. u mnie 1000 daja :tak:a i nie ma na to wplywu jaki ma sie dochod, jest sie panna czy mezatka - malo co maz/facet tez moze o to wystapic :tak:
MonikaWroclaw84 zaciagnij faceta teraz do USC, bo jak sie maluszek urodzi to bedzie i tak juz duzo zamieszania ;-) a pracujacej samotnej mamie, ktorej wyplata przekracza 1010zl na reke to sie nic nie nalezy poza pierwszenstwem w zapisaniu dziecka do zlobka - taki mamy wspanialy system :wściekła/y:
 
U mnie też - ja pracownica budżetowa za 1100 zł, a mąż student mający rentę po ojcu 800 zł :) (no ale idzie od lutego/marca do roboty, mam nadzieję, że coś konkretnego znajdzie).
Teściowa za to nam zawyża zarobki i możemy się cmoknąć :)

Ja się kurde wkurzam trochę, bo nie wiem co będzie z tym
bo ja mam umowę do sierpnia 2010 i jak będę na wychowawczym to ta umowa mi wygaśnie czy będzie trwała aż do końca wychowawczego?
 
jesli chodzi o ten "drugi" tysiac, czyli zapomoge z tytułu urodzenia dziecka, to póki sie nie rozliczymy ze skarbówką za rok 2008, to wystawią nam dochody za rok 2007. Więc jeśli ktoś miał w 2007 roku mniejsze dochody, to lepiej złozyć wnosek o kaske wcześniej. Ja właśnnie miałam zdecydowanie mniejsze dochody w roku 2007.
 
zlo - a co zamierzacie po urodzinach dzidzi? Czy twój mąż planuje iść gdzieś na studia czy do pracy?
Uważam, że nie powinnaś unikać rozmów na temat tego drugiego tysiąca, tylko właśnie dowiedzieć się, dopytać jak to wszystko wygląda. Tysiąc złotych piechotą nie chodzi. Warto się starać o nie, zwłaszcza, że są Wam potrzebne.
A jeśłi mąż zamierza później iść do pracy, a powiedzmy, że ten drugi tysiąc jest dla osób które "jakiś" dochód muszą wykazać, to możecie poczekać z wnioskiem powiedzmy do lipca/sierpnia. W każdym bądź razie na złożenie wniosku chyba jest rok czasu więc nie musicie się nim martwić jeszcze przed narodzinami dzidzi :-)
A opieka społeczna chyba nie powinna się Wami interesować, bo podejrzewam, że rodzice na początku Wam pomagają. A oni patrzą też na patologię, a takiej u Was chyba nie ma? Nie głodujecie chyba? nie nadużywacie używek? Dziecka bić nie będziecie?
 
wszystkim studentom (nie jestem pewna co do niektorych prywatnych, ale w wiekszosci tez) przysluguje "okolicznosciowa zapomoga z tytulu pogorszenia sie sytuacji materialnej studenta" - czyli mowiac prosciej kasa za urodzenie sie dziecka, bo to wplynelo na pogorszenie sie syt. mat. u mnie 1000 daja :tak:a i nie ma na to wplywu jaki ma sie dochod, jest sie panna czy mezatka - malo co maz/facet tez moze o to wystapic :tak:
:wściekła/y:

ciekawe, a gdzie to można sprawdzić? i od kogo ta kasa wypływa?? z uczelni??
 
Podejdz sobie to dziekanatu. Na AGH zapomoga przysługuje studentom w ciezkiej sytuacji finansowej 2 razy do roku. My z mezem juz jedna w tym roku dostalismy razem 700 zł. I w lutym skladamy kolejne pismo :D
 
reklama
Martussa82 do dziekanatu lub od razu do Dziłu Spraw Studenckich, bo to oni zajmują sie rozdzielaniem świadczeń - to jest właśnie ta zapomoga, o której pisze habcia ;-) jak pozaliczam wszystkie egzaminy to jeszcze przed Walentynkami napiszę ten wniosek
 
Do góry