reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Socjalne - urlopy, świadczenia, becikowe, dodatki, żłobek

reklama
Wlasnie wrocilam z ZUSu - ta informacja sie przyda chyba tylko osobom zatrudnionym na umowy o prace....

Pani w ZUSie poinformowala mnie ze podbita legitymacja ubezpieczeniowa wazna jest tylko miesiac :eek: To w kwesti rozwiania watpliwosci niektorych - gdzies ten temat sie pojawil ile wazna jest pieczatka (2msc czy 1 msc)... Najwyrazniej przepis sie zmienil bo jeszcze do niedawna nie musialam biegac co miesiac do zakładu pracy podbijac ksiazeczke, a teraz juz trzeba...
 
wita dziewczyny ZUS to bandyci ja od 5 m-ca ciąży byłam na zwolnieniu za pierwszy miesiąc zwolnienia płacił zakład pracy więc było ok a potem ZUS i na pierwsze pieniądze czekałam ponad 2 miesiące fakt wyrównali ale nikt się nie pytał czy przez ten czas mam za co żyć:wściekła/y:z macierzyńskim też nie tak łatwo bo Antka urodziółam 13 listopada a pierwsza kasa od nich dopiero 30 grudnia na koncie zawitała :no: a zwolnienia też nigdy regularnie nie zapłacili:wściekła/y: a co do macierzyńskiego na własnej działalności to się nalezy w pełni płatny bo moja koleżanka takowy pobiera tylko wychowawzy już niestety nie:wściekła/y: to jest dopiero dyskryminacja:wściekła/y:no ale cóż PiS obiecywal polityke prorodzinną:-D:-D:-D
 
Co do terminów wypłacania pieniędzy z ZUS za zwolnienia lekarskie czy macierzyńskie to powiem wam, że zależy na jaki ZUS traficie. Jest mało chyba takich do jakiego moja firma teraz należy, ale moja siostra, która jest zatrudniona u nas, a w tamtym roku urodziła dziecko pieniądze z ZUS-u otrzymywała szybko. Po zaniesieniu zwolnienia chwila moment pieniądze miała, macierzyński też w terminie dostawała. Ale to jest jedyny ZUS z którym mi się tak dobrze współpracuje. Panie które udzielają informacji zawsze są miłe, nigdy nie sprawiają wrażenia, że robią to z przymusu. Naprawdę jestem osobiście w szoku, że przez tą instytucję można być w taki sposób obsłużonym. Co do przepisów, to niestety ale muszą się ich trzymać, ale pomagają naginać jeśli to możliwe :-):-):-).
 
jedyną pozytywną wiadomościa dotycząca ZUSu to od 1 stycznia zmieniły się przepisy i o świadczenie rechabilitacyjne występuje się dopiero po 270 (anie 182) dniach :tak:
a co do mam samozatrudionych to SKANDAL, że tak się dzieje :wściekła/y: mój tata tez prowadził swoją działalność, a jek zachorował to nic mu się nie należało, dlatego ja nauczona jego przejściami z tą instytucją wolę mniej płatną, ale spokojną pracę na etacie. I gdzie tu nie tylko polityka prorodzinna, wspiranie przedsiębiorczości, aktywizacja zawodowa kobiet - pięknie brzmi i nic więcej...
 
malinka1 :tak: mialam tak samo :tak: Przez dwa miesiace pieniazkow za L4 nie dostalam, a pozniej przyszlo wyrownanie - ale co sie nastresowalismy wtedy to nasze:eek: Jeszcze mnie lekarz postraszyl ze mi ZUS wstrzymal wyplacanie świadczenia i pewnie wezwie mnie na komisje lekarska :szok: zeby sprawdzic czy zwolnienie nie jest bezpodstawne - jesli by sie tak okazalo to kazaliby mi polacic ponoc 5000zl
 
ja w poprzedniej ciąży dostałam takie wezwanie z zusu tzn musiał je doktor wypełnić i uśmiał się serdecznie bo było pytani czy i kiedy rokuje nadzieje na wyzdrowienie????????:szok:więc napisał że tak za 3 m-ce jak urodze:-):-):-) i potem pytał po co zus wprowadza symbole chorób jak poźniej zwolnień nie umie czytać przecież nają wyraźnie określone że to ciąża zagrożona a dodam że byłam wtedy dopiero 2 m-ce na zwolnieniu:-)ale zus to chora instytucja i zawsze ma racje a urzędnicy na których w większości trafiałam byli strasznie opieszali(a to w większości przecież kobiety które też są matkami i pewnie w ciąży też były):-D
 
Dziewczyny, mam pytanie dotyczące książeczki rumowskiej dla dziecka, moze już coś wiecie na ten temat. Panie wydające książeczkę zażądały ode mnie aktu urodzenia dziecka z wbitym peselem. Urząd nie wbija peselu na akcie urodzenia i koło się zamyka. Nie mogę dziecku wyrobić książeczki. Kto tu ściemnia? Proszę o odpowiedź
 
Dziewczyny, mam pytanie dotyczące książeczki rumowskiej dla dziecka, moze już coś wiecie na ten temat. Panie wydające książeczkę zażądały ode mnie aktu urodzenia dziecka z wbitym peselem. Urząd nie wbija peselu na akcie urodzenia i koło się zamyka. Nie mogę dziecku wyrobić książeczki. Kto tu ściemnia? Proszę o odpowiedź

Nie slyszalam o tym :baffled: Ale z tego co wiem to PESEL odbiera sie w Urzedzie, tak jak pisala paulusia na poczatku tego watku

"2. Urząd Miasta trzeba odebrać PESEL
Po około miesiącu od zarejestrowania
Dokumenty: książeczka zdrowia dziecka lub odpis aktu urodzenia (w jednym z dokumentów urzędnik wpisze pesel)"

:confused: Juz sie pogubilam w tych urzedowych sprawach :-p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pesel odebrałam juz dawno, jednak dostałam go na zwykłej kartce z notesu, nie chcą mi go wbić do aktu, bo podobno nie ma takiego wymogu :confused:
 
Do góry