reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposoby na zasypianie

cierpliowść i PLAN DNIA ;D
ale wasze maluszki są jeszcze takie malutkie. niedługo wszystkiego się nauczą :)
a jak ktoś chce to mogę podesłać "uśnij wreszcie" w pdfie :)
pozdrawiam marcowe mamusie :)
 
reklama
tymek przy niskim ciśnieniu co najwyżej robi się bardziej marudny :p niestety bo ja tak jak twój maluszek jestem wówczas bardzooo śpiąca ;)
 
efunia pisze:
tymek przy niskim ciśnieniu co najwyżej robi się bardziej marudny :p niestety bo ja tak jak twój maluszek jestem wówczas bardzooo śpiąca ;)

taa, niskie ciśnienie ;D moja Agata dokazuje na moich rękach, a ja - próbująca ją uspić - śpię jak suseł :D
 
U nas nie ma problemu z zasypianiem, po kąpieli jest cycuś w sypialni z przyciemnionym światłem plus pieluszka pod bródką plus zawinięty maluszek w kocyk. Po 40-60 minutach jedzenia i przysypiania Krystianek wypluwa cycusia i zasypia, wtedy wkładam go do łóżeczka zostawiając go w tym kocyku i z pieluszką, nakrywam go jeszcze kołdrą. Nawet jeśli się obudzi nasze Słoneczko, to potrafi cichutko leżeć. Aha, kocyk wyjmuję jak Krystianek porządnie zaśnie. :)

W dzień śpimy tylko na spacerze i 2 razy po jakieś 30 minut.
 
wczoraj rozmawialismy z położna na temat spania Karoliny w naszym łózku. Powiedziała nam, że ma do tego prawo, bo potrzebuje naszej bliskości. Czuje się usprawiedliwiona :)
 
Super wątek, jak dla mnie, bo właśnie siedzę z laptopem na kolanach przy łóżeczku mojej pociechy i czekam, aż zaśnie, bo co chwilę a to smoczek wypadnie i nieszczęście gotowe, a to jeszcze jakieś inne smutki przeszkadzają w zaśnięciu.
Generalnie wieczorem po kąpieli karmię Jasia, potem zawijam go szczelnie w flanelowe prześcieradełko (o instrukcji zawijania niemowlaka gdzieś pisałam), daję smoczek, włączam radio nastawione na szum między stacjami, kładę do łóżeczka, gaszę światło i lekko kołyszę. Zazwyczaj to działa i mały dość szybko zasypia.
Znacznie gorzej jest w dzień - wczoraj za cały dzien spał tylko godzinę na spacerze. Był już tak zmęczony, że nawet jeść nie mógł tylko marudził, ale nie mógł za nic zasnąć. W dzień właściwie zapada tylko w krótkie drzemki: w wózku na spacerze, czasem w foteliku, częściej na kołysany na kolanach taty. Czasem uda mi się go na chwilkę uśpić w łóżeczku na dole, ale muszę mu puścić z komórki nagranie szumu suszarki ;D Ale i tak śpi krótko.
 
ANIK78 pisze:
U nas nie ma problemu z zasypianiem, po kąpieli jest cycuś w sypialni z przyciemnionym światłem plus pieluszka pod bródką plus zawinięty maluszek w kocyk. Po 40-60 minutach jedzenia i przysypiania Krystianek wypluwa cycusia i zasypia, wtedy wkładam go do łóżeczka zostawiając go w tym kocyku i z pieluszką, nakrywam go jeszcze kołdrą. Nawet jeśli się obudzi nasze Słoneczko, to potrafi cichutko leżeć. Aha, kocyk wyjmuję jak Krystianek porządnie zaśnie. :)

W dzień śpimy tylko na spacerze i 2 razy po jakieś 30 minut.

Aniu, masz kochane dziecko :)
 
reklama
Wlasnie dzisiaj leje deszcz od samego rana a Marysia spi jak susel az to nie podobne do niej.

Wiecie od trzech dni mala ma wieczorne kolki od 7-9  nie spodziewalam sie tego wiec na drugi dzien ryczalam razem z nia
wtedy jest tak wykonczona ze pada ze zmeczenia.

No i spacery to najlepszy czas na spanie oczywiscie.

Mowie Wam szczesliwe te mamy i dzieciaczki ktore nie znaja co to kolka.
 
Do góry