reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 35+

Joaszka mam nadzieje ze tu dwa cykle i bedzue ciaza bo piszesz jakbys byla przekonana ze twa amh jest ok a skad masz pewnosc [emoji13][emoji13][emoji13][emoji13][emoji13][emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️tak samo tsh musi byc ponizej 2 !! Ja mialam 3.1 i byc moze dlatego bylo mi ciezko zajsc Po krotko przed ciaza mialam 1.9


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Co ty mowisz??? A moze wogole JuZ nie ma rezerwy dobrej ??!!! Jak moja kumpela 37 lat i JuZ brak bo menopauze weszla !!!!!! Zastanow sie co piszesz


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Menopauza wiąże się z brakiem miesiączki. To raz. A dwa-jak nie ma wcale rezerwy to już nic nie zrobisz. Dopóki miesiaczkuje reguralnie to nie menopauza. A że rezerwa jest obniżona po 35 rz to oczywiste. Jeśli ktoś chce odłożyć macierzyństwo na później to badanie ma sens-wiadomo ile mniej więcej masz czasu. Jak już się stara to lepiej sprawdzić czy po prostu owulacja występuje za pomocą monitoringu u gina.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Joaszka mam nadzieje ze tu dwa cykle i bedzue ciaza bo piszesz jakbys byla przekonana ze twa amh jest ok a skad masz pewnosc [emoji13][emoji13][emoji13][emoji13][emoji13][emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️tak samo tsh musi byc ponizej 2 !! Ja mialam 3.1 i byc moze dlatego bylo mi ciezko zajsc Po krotko przed ciaza mialam 1.9


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
I co mi da wiedza że wyczerpana? Tylko tyle że nie mam szans na dziecko. Skoro miesiączkuję reguralnie to nie menopauza. A że jajeczek mniej niż 10 lat temu to wiem bez badań. Tylko ja działam i nie odkładam macierzyństwa. Więc nie widzę dla siebie sensu tego badania.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Joaszka mam nadzieje ze tu dwa cykle i bedzue ciaza bo piszesz jakbys byla przekonana ze twa amh jest ok a skad masz pewnosc [emoji13][emoji13][emoji13][emoji13][emoji13][emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️tak samo tsh musi byc ponizej 2 !! Ja mialam 3.1 i byc moze dlatego bylo mi ciezko zajsc Po krotko przed ciaza mialam 1.9


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Akurat badanie tarczycy to inna sprawa. Bo tu wdrożysz leki i poprawisz jak zle wyniki. Tarczycę akurat badałam,cały panel. Łącznie z przeciwciałami. I tsh dobre bo poniżej 2 tak jak powinno być dla starających się[emoji6]

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Można też fsh i lh zbadać i też pokaże jak wygląda sprawa jajeczek[emoji6]
Wartość FSH poniżej 3 mIU/ml sygnalizuje niewydolność przysadki.Wartość FSH 9-12 mIU/ml oznacza obniżoną rezerwę jajnikową.Wartość FSH 12-18 mIU/ml oznacza wyczerpującą się rezerwę jajnikową, stymulacja przy takim FSH jest trudna. Trzeba zbadać w 3-5 dc. U mnie jest 4.69 więc coś tam jeszcze z tych jajeczek zostało[emoji6]
Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moim zdaniem lepiej zrob c amh bo wiesz na czym stoisz,ona tez ma regular okres i jakos menopausa [emoji33][emoji33][emoji33]mysla o adopcji corki bo lekarz powiedzial ze wyniki zle mimo ze ma okres ,Po ci takie daremne starania skoro mamy +35 ,mozna zrobic proste badania amh krwi i wszystko jasne czy tak czy nie czas na dziecko


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moim zdaniem lepiej zrob c amh bo wiesz na czym stoisz,ona tez ma regular okres i jakos menopausa [emoji33][emoji33][emoji33]mysla o adopcji corki bo lekarz powiedzial ze wyniki zle mimo ze ma okres ,Po ci takie daremne starania skoro mamy +35 ,mozna zrobic proste badania amh krwi i wszystko jasne czy tak czy nie czas na dziecko


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana byłam w tym roku u gina. Potwierdzał 2 razy owulacje. Fsh też pokazuje że rezerwa nie jest wyczerpana. 150 zł wolę wydać na sprawdzenie nasienia. Mam już 1 dziecko. Jeśli w tym roku nie znajdę to trudno. Będzie jedynakiem. Nikomu badania nie zabraniam. U siebie nie widzę sensu. Lekarz też.
A lekarze zazwyczaj orzekają menopauzę w momencie, w którym krwawienie waginalne nie nastąpiło przez 12 miesięcy. Więc jeśli ma reguralne miesiaczki to nie menopauza!
Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Link do: Planowanie ciąży - krok po kroku

Joaszka to powinnas zajsc skoro u was ok ;)
U niej niestety koniec menopausa I tylko adopcja mimo ze ma okres co msc ;/


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Nie menopauza tylko inne zaburzenia hormonalne! Menopauza to termin używany kiedy kobieta nie miesiączkuje! Nie mylmy pojęć[emoji6] zajdę to super. Nie to trudno. Jest milion czynników a nie tylko jajeczko+plemnik i musi być ciąża...może plemniki słabe może jajeczka są ale coś utrudnia połączenie...po 35 r.ż. niektóre cykle są też bezowulacyjne...A czasem wszystko przebadane jest i ok a ciąży brak...życie.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry