reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki listopadowe 2012 :)

krowko ja jeszcze więcej przytyłam w grudniu hehe

co do szyjki mi właśnie Kuba uciskał i skracała się ciągle,ale nie martw się ja w 28tc miałam 15mm potem wyliczono 13mm a donosiłam do 40tc :-)
Dużo odpoczywaj to pomaga bo chodząc i wstając dzieciak uciska,więc żyj żółwim tempem hehe :-)

No a ja się dowiedziałam że mój wspaniały m chce zostać za granicą do oporu więc tak jak pisałam wcześniej,pokoik będzie robiony na ostatnią chwilę a ja hmm sama wszystko muszę kupować,więc zapewne łóżeczko i wózek kupię przez internet bo kurier przyniesie do domu :-) tylko jeszcze konkretnie pooglądam rzeczy w sklepach które mi się podobają,meble tak samo pojechać muszę pooglądać zamówić i też kurierem przez internet lub z transportem sklepowym.A najgorszy jest ten strach że coś się stanie a ja co szybko z brzuchem i Kubą do szpitala...ostatnio bardzo dobrze się czuję bo brzuch mi się nie stawia za często ani nie boli i odpukać oby tak pozostało.
Za jakieś 2 miesiące się okaże jak dziecko przyjdzie na świat,czy dorobią mi drugą kreskę na podbrzuszu czy nie
 
reklama
ale tu ciszszszsza, chyba nasz watek się urywa, szkoda :crazy::baffled:
chciałam tylko napisac,ze wczoraj trochę czopu wyszlo podczas kapieli, modle się jeszcze o dwa tygodnie i mogę rodzic, no nic zobaczymy.
 
Kasoku- mamuśki się obijają. Minie trochęczasu, ogarną się z dzieciaczkami i wrócą. Ponoć dziewczynom i nawet kilka tygodni przed porodem już odchodzi. U Ciebie będziemy trzymać się tej wersji!

A mnie brzuchol pobolewa. Jem jakbym miała jakiś sączek do żołądka podłączony. No masakra normalnie. A teraz żuję sobie "cudowne" żelazo bleehhh.
 
No jakos się wyciszam, brzuch twardnieje co chwilke, bole lekkie okresowe ale nieregularne, wierczorem jade do szpitala na ktg i na usg, jakos to bedzire, mam nadzieje,ze potocze się jeszcze z 2 tyg, zwazywszy,ze u mnie wszystkie w rodzinie po terminie rodzily. Z reszta matyske tez pocisnelam 7 dni po.
 
ale tu ciszszszsza, chyba nasz watek się urywa, szkoda :crazy::baffled:
chciałam tylko napisac,ze wczoraj trochę czopu wyszlo podczas kapieli, modle się jeszcze o dwa tygodnie i mogę rodzic, no nic zobaczymy.

mojej koleżance czop zaczął odchodzić jak była w szpitalu ponad tydzień po terminie hehe Tobie może faktycznie odchodzi na kilka tygodni przed,ale mówi się że na tydzień lub dwa

No jakos się wyciszam, brzuch twardnieje co chwilke, bole lekkie okresowe ale nieregularne, wierczorem jade do szpitala na ktg i na usg, jakos to bedzire, mam nadzieje,ze potocze się jeszcze z 2 tyg, zwazywszy,ze u mnie wszystkie w rodzinie po terminie rodzily. Z reszta matyske tez pocisnelam 7 dni po.

to odpoczywaj,na boczku najlepiej,poszukaj sposobu na większy relaks :-) może minie,bo jak masz dużo skurczy to lepiej by się nie rozkręciło,jeszcze nie teraz

krowko ja już jem normalnie,nie muli mnie ani nic,na szczęście :-) ale czy mnie muliło czy nie to i tak kilogramy szły w górę hehe boczki mi wyszły hehe cyce coraz większe :szok: ale na śniadanie zjadłam tylko pączka i potem dopiero obiad no i za jakieś 2 godziny kolacja.

a mi maluch tak grzebie w dole brzucha że mam wrażenie jakby dziecię chciało się wcisnąć do pęcherza lub do szyjki,takie nieprzyjemne grzebanie że szok.Jeszcze wczoraj jak się położyłam po 24 to z pół godziny grzebała :-) ale już ułożona główką w dół :-)
 
Anabelka- u mnie też głową w dół i grzebanie też znam z autopsji:baffled:. A mnie tak brzuch boli, że nospa i luteina poszły w ruch. Zaczełam szyć kostium karnawałowy Jasiowi i jednak wymiękałam. Nie mam sił i się boję o ten brzuch. Teraz poleguję. Mam nadzieję, że przejdzie. A dziś miałam zaskoczenie na maksa. Marek do mnie mówi, że jakaś pni idzie. otwieramy drzwi a tam połozna. Zbadała brzuszek, tętno malutkiej wyszukała doplerem. Co ta przyłożyła głowicę to Adela kopsa dawała. Teraz przyjedzie za dwa tygodnie.
 
a czemu luteina w tak zaawansowanej ciąży ? powinnaś mieć coś takiego jak np.fenoterol itp leki,luteine powinno się brać do momentu w którym wszelkie role przejmuje pępowina i łożysko,tak mi mówiła moja ginekolog.Ja nic nie biorę bo przyznam że te moje stawianie się brzuchola jest spowodowane albo zbyt długim chodzeniem,zmęczeniem czy też niewygodną pozycją więc wszelkie napięcie mięśni brzucha u mnie może sprawić że macica się postawi.Przy Kubie miałam ucisk jego tyci ciałka na dół i dlatego miałam częste bóle brzucha, ostatnio mnie brzuch bolał tak brzydko jak na okres w święta i od tej pory takie normalne nie przekraczające 20 napięć na dobę.W przyszły czwartek mam wizytę,potem moja idzie na urlop ale mam nadzieję że jeszcze pójdę przed jej urlopem na usg do niej bo w czwartek idę na nfz a usg w poniedziałki popołudniu lub w czwartki rano ale wolę popołudniu.
 
Ostatnia edycja:
No niby masz rację Anabelka, tyle że ja mądrzejsza od lekarza nie jestem i chyba wie co robi Spotkałam się już z tym, że i na tym etapie ciązy dziewczyny Luteinę biorą i nie tylko doraźnie ale ciągiem. Zalecają ją nie ze względu na dziecko tylko na zagrożenie przedwczesnym porodem (skracanie szyjki min). A fenoterol ponoć wycofali. Ja teraz skurczy nie mam ale brzuch nadal boli. Nie wiem czasem czy do tego nie dochodzą wiązadła. Wryyy troszkę się boję, Marek wyjeżdza 1 lutego do Niemiec, nie chciałbym być unieruchomiona :-(
 
Krowko masz racje fenoterol wycofali, duzo dziewczyn na styczniowkach bralo i w miedzyczasie wycofali.

Kasoku, ja mialam skurcze dlugo przed porodem, wiec trzymam kciuki by Twoj synek jeszcze posiedzial ze dwa tyg.

Chyba wiekszosc z nas ma malo czasu teraz, ja sie ucze maluszka , duzo wisi na mnie, jak tylko go odloze to sie budzi i dalej chce ssac hehe. Puki co nie chce smoka dawac bo chce miec pewnosc ze sie najada. A on chyba szybko sie meczy jak je i zasypia i dlatego tak wisi bo siennie najada na raz.

Ale slysze jak lyka wiec mleko juz jest.

Ogolnie jest przeslodki, wogle nie placze, rozglada sie i jest taki kpchany pachnacy, caly czas bym go nosila i tulila hehe.
 
reklama
Anabelko fenoterol to lek anestezjologiczny i gl podaje się go w warunkach szpitalnych, wiec Krowka raczej nie może brac go w domu, on zwiotcza miesnie i nie jest bezpiecznuy, ja brałam w ciąży z Matyska lutke do końca ciąży :tak:

Akuku fajny musi być ten Twój slodziak :tak:

ja już po szpitalu wszystko ok, Mlody prawie trzy kilo wazy ,glowka w dol, ktg w normie, szyjka zamknieta. Jutro jade zalozyc holtera,bo pikawa mi nawala, chcą sprawdzić czy nadaje się do sn.
 
Do góry