reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Magda, zgadza się Bartek, jak i Memo mają numerację od 19. Zapytałam lekarza czy faktycznie Memo są najlepsze, a On dlaczego tak sądzę? czy dlatego, że najdroższe? Więc mówię, że w Bartku są podobne ceny (169zł) a On na to, że buty mają podobać się Małemu i ma chętnie w nich chodzić;) I skoro są równie dobre pod względem zdrowotnym to pod względem wyglądu wygrały trzewiki z Bartka:) zresztą Mały sam je "wybrał" bo były bardziej kolorowe:) A i zdecydowałam się narazie na sznurowane, bo bałam się rzepek, żeby nie powtórzyła się sytuacja z bucikami od szyny.
 
reklama
mam już 14 lat urodziłam się ze stopa końsko-szprotawa. Miałam trzy operacje oraz wiele rehabilitacjii. chora stopę mam o jakieś 3 centymetry mniejsza, ponieważ gdy była w gipsie nie mogła rosnać a chora nogę mam o 5 mimimetrów krótsza a także łydke mam szczuplejsza. Polecam szpital w Kamiennej Górze tam mnie rehabiltowano łunkcjonuje jak normalna dziewczynka nie mam problemu z chodzieniem na wychowaniu fizycznym radzę sobie bardzo dobrze bo w końcu mam na koniec roku miałam pięć.
 
Guniek witaj!!! Gratulacje 5 w wf!!! na pewno wiesz, że i wśród znanych sportowców można znaleźć osoby z SKS:) Trzymaj tak dalej! Co do stóp ja obie miałam z wadą a są zupełnie "inne"(bo inaczej leczone) i jedną nogę też mam krótszą o 3mm;) Super, że rehabilitujesz stopę! Pozdrawiam gorąco i napisz coś więcej o sobie:) Jak długo miałaś gips na tej chorej stópce?
 
hejka. sorki ze dawno nie pisalam ale nie mam na nic czasu.
od momentu jak dzieciaki sa z nami to czas szybko biegnie. teraz przeprowadzilismy sie do innego domu wiec bieganie co nie miar bo sprzatanie malowanie... i do tego praca...
w polsce bede pod koniec wrzesnia i wtedy mamy wizyte u profesora. juz sie boje bo nie wiem co mi powie...
pozdrowionka
 
dzis bylismy na zmiane gipsiku. w zeszlym tyg tak na poczatek kacperek dostal szyne a dzis juz pelen gipsik. smieszne, ze to powiem, ale gipsik wkurza mojego 2tygodniowego skarbusia. w szynie juz umial noge podniesc i nia "wiuchac"... a tu niespodzianka- pelen gipisk jest ciezszy i mlody nie umie nim ruszac. poza tym nozka tez juz mocniej wygieta. zlosci sie przez to i czasami ryczy :)
poza tym, nozka rzeczywiscie troche prostsza. na pierwszy rzut oka sie to nie rzuca w oczy, ale jak sobie zobaczylam na zdjecia sprzed tygodnia to faktycznie byla pod innym katem.
 
Witam ponownie. My w środę mieliśmy podcięcie ścięgna i teraz mamy 3 tyg na kupienie szyny, ale mamy z tym problem. U nas w okolicy żaden sklep medyczny nie sprowadza szyn. Siedzę i przeglądam neta i dzwonię po sklepach. Na razie nic :( w jednym jest możliwość zamówić ale buciki mają 11,5cm a mój synek ma stópkę 8,5 cm. Podpowiedzcie mi gdzie jeszcze mogę szukać. Pozdrawiam
 
Asica.g witaj. My też na podobny rozmiar nóżki zamawialiśmy butki i szynę. My mamy butki Bebax rozmiar 9,5cm. Zamawialiśmy je razem z szyną ale nie pamiętaj jakiej ona jest firmy. Jak jesteś zainteresowana to mam namiary na przedstawiciela u którego to kupowaliśmy. Ale my nie jesteśmy zadowoleni z tych butków bo Hania od początku sobie z nich nóżki wysuwała. Jeden po 2 miesiącach się zepsuł - na szczęście w ramach gwarancji wymienili nam go na nowego. Teraz już sobie nie zsuwa butków ale pewnie dlatego że są już małe i paluszki wystają.
 
Asica my równiez mieliśmy bebax w rozmierze 9 i szyna tez jest bebax. Na cale szczescie juz tego nie musimy uzywac :) W 100 % popieram Dorote. Moja Ania skutecznie sobie dawała rade z ich zdejmowanie...

A tak poza tym to byliśmy wczoraj u lekarza na kontroli. Wszystko ze stopa jest w porzadku tylko Ania troche kieruje ja do srodka. Ale tak jak sama kiedys mowilam, ze jak dziecko samo zascznie chodzic to stoppa bedzie sie sama masowala i układala tak jak byc powinna. To samo powiedzial wczoraj nam lekarz. Zakładamy Ani buciki memo bo sa bardziej sztywne i młoda juz sie w nich tak nie denerwuje jak na samym poczatku. sa sztywniejsze niz Gucie takze Ania swietnie sobie w nich radzi i pieknie w nich staje :)Kontrola za miesiac :)
 
kalinka, sporo pracy macie. za kontrolę trzymamy, oby było ok. daj znać! Pozdrawiamy!

agugula no niestety etap gipsików musicie przejść. ale sama widzisz, że efekty są:) i będzie coraz lepiej;)

asica my namiary na sklep ortopedyczny dostaliśmy od lekarza, ale z szyny nie byliśmy zadowoleni. Jest podobna do tej o której pisze Magda i Dorota ale w gorszym wydaniu i buciki też na rzepy wiec katastrofa.

Magda, czyli wizyta udana:) super i fajnie, że Malutka przyzwyczaja się do bucików.
 
reklama
Hej. Dorota, Magda i Kaja. Jak możecie to podajcie namiary. Ja będę szukać dalej ale w razie czego będę mieć jakiś punkt zaczepienia. Powiedzcie mi, ile czasu Wasze pociechy musiały być w szynie? Pozdrawiam
 
Do góry