reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

U mnie też bez zmian piersi bolą, ale najbardziej mi dokuczają mdłości bo mam je przez cały dzień no i jeszcze te zapachy.
 
reklama
Byłam wczoraj u gina, mam zwolnienie do końca tygodnia, za bardzo bolała mnie brzuszek, więc musze odpoczywać i polegiwać, no i brać nospe. Według kalendarza babyboom, jestem w 8 tygodniu, jednak lekarz twierdzi ze to dopiero piąty, ale ona chyba liczy od dnia poczęcia. Sama nie wiem bo dziwna była ta lekarka, nie pojde do niej więcej,. Tak naprawde szukam dobrego ginekologa, ale niestety Ci dobrzy maja jakieś strasznie długie terminy.

 
U mnie niestety mdłości się uzewnętrzniają. A lodówka to rewir zakazany :-p. Dodatkowo strasznie słaba jestem i wiele rzeczy ma okropny smak.
A mąż wspomina pierwszą ciążę, jak to płakałam nad kibelkiem, że to miał być najpiekniejszy okres mojego zycia :-p.
 
a może któraś z was wie czy jedzenie cytrusów jest niewskazane w ciąży, o tym że przy karmieniu zabrania się tego ze względu na reakcję alergiczną dziecka to rozumiem, ale żeby w ciąży?
przeczytałam to na jakimś forum, szczególnie martwię się tym bo od 6 dni mam biegunkę wodnistą:zawstydzona/y:,sorki za szczegóły Codziennie wypijam 2 szklanki soku marchwiowo jabłkowego i zjadam kiwi i jabłka czasem śliwki+ oczywiście normalne posiłki, prosze nie mówcie mi że to żłe,staram się sporo pić więc to chyba nie jest takie złe prawda?
 
co do mdłości, i innych objawów to musiałam dziś po 20 min z Kościoła uciekać bo mi się nogi jak z "waty" zrobiły i ogólnie było gorąco i żle, lipa bo to 1 komunia dziś ale co tam nie chciałam zemdleć:no:
 
Pierwsze słyszę, oczywiście musisz dokładnie myć owoce przed obraniem, ale żeby wogóle... Ja przy Janku miałam faze na pomarańcze i mandarynki i jakoś nie zaszkodziło mu.
 
Moj lekarz powiedział, ze mam jesc duzo warzyw i owoców wszystkich, oczywiscie dokladnie je myc. A co do cytrusów to powiedział, ze nie wolno jesc jedynie cytryny, moge se ja wciskac do herbaty itd, ale nie wolno jej jesc samej w ciazy, nie pamietam czemu. A ogolnie cytrusy są jak najbardziej wskazane :-) Moja przyszła tesciowa (pielegniarka) sama mi wciska pomarancze i grejfruty, a ja je uwielbiam :-D

Co do zakazów: surowe ryby (np.sushi), flądra (mnostwo zarazkow), surowe i wędzone mięso (chociaz mi sie zdarza zjesc metke), surowe jajka (kogel mogel), trzeba tez uwazac na sery plesniowe czy typu feta.
Co ciekawe dowiedziałam sie tez, ze trzeba uwazac z wątróbką (a niby taka zdrowa), należy ja spozywac w małych ilosciach, poniewaz zawiera mnostwo witaminy A, ktorej przedawkowanie moze byc niebezpieczne dla płodu.
 
Cześć mam na imię Monika jestem tu nowa, termin mam na 9 stycznia ,mam już dwie dziwczynki więc mam nadzieje że teraz będzie chłopak przynajmniej mój mąż by chciał hihi
 
reklama
Hej dziewczyny! Chcialam zaczac temat-KOTY? czy ktoras z Was je posiada i co ewentualnie z nimi na czas ciazy. Ja mam 2 wychodzace koty i troche sie martwie, bo wyszy mi badania na toksoplazmoze, ze nigdy nie bylam chora i nie mam przeciwcial=jestem narazona na ta chorobe w ciazy. na razie koty maja zakaz wejscia do sypialni i nie jest latwo, bo przyzwyczaily sie do spania z nami w lozku;-) Co Wy na to? Moze znacie kogos kto 'przezyl ciaze' z kotkiem?;-)
 
Do góry