reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

Melody6 w czwartek byłam w szpitalu i powiedziałam ze chce usg i mi zrobili:-). Wiec wiem już że wszystko jest ok, serduuszko bije a ja jestem happy:-D.
 
reklama
Witam Was przyszle styczniowe mamusie 2009 ja tez do niedawna bylam przyszla styczniowka ale 2008 ale ten czas leci, zycze milych i bez ciezkich dolegliwosci tych wspanialych 9 miesiecy i szczesliwego rozwizania, pozdrawiam:tak:
 
Już mnie szlak trafia, nigdy nie byłam przesadnie działająca, ale teraz mam ochote przemeblowac mieszkanie, wyszorować psa, poprasować wszystko co się da, a muszę uważać :-/.
No i mdłości mnie dobijają, choć jest nieźle, wczoraj jedna wizyta w wc, dziś od rana walczę.
 
Kluliczku rozumiem Cię - mam to samo - też muszę uważać na sia - a tu okna takie brudne, ścianę by można maznąć pędzlem itd itp. :) i też kurde schudłam. Ja walczę nie z wymiotami ale z innymi sprawami w ubikacji. Mam nadzieję, że mi dziś ta woda na czczo pomoże bo jak nie to.....
yh....
Trzymajta się babeczki:))))
 
Witam wszystkie przyszle mamusie! napisalam wczesniej w watku 'styczniowe terminy', ale widze ze tu Was jest wiecej.
Zobaczylam wczoraj 2 kreski na tescie (juz zrobilam ich3!;-)) i jestem ogromnie szczesliwa, ale rownoczesnie zaskoczona i przerazona.
Przez ostatnie 3 dni spodziewalam sie okresu i mialam wszelkie typowe objawy zwiazane z jego nadejsciem. zrobilam test kilka dni temu i byla jedna kreska, wiec bylam pewna ze zbliza sie okres, ktory zawsze tragicznie przechodze i mam przepisany KETONAL.
Ostatnie 3 dni w odpowiedzi na moje bole podbrzusza bralam go nawet i po 6 tabletek 100mg dziennie (2 rano, 2 w ciagu dnia i 2 na noc!). Teraz juz wiem, ze jestem najprawdopodobniej w ciazy, ale termin u lekarza mam za tydzien w piatk. strasznie sie boje, ze nieswiadomie zrobilam cos strasznego mojemu maluszkowi...
Moze znacie kogos, kto bral ketonal i nic sie nie stalo, albo ktoras z was tez tak ma jak ja. Pocieszcie prosze.... Pozdrawiam serdecznie, Ola
 
Witam wszystkie przyszle mamusie! napisalam wczesniej w watku 'styczniowe terminy', ale widze ze tu Was jest wiecej.
Zobaczylam wczoraj 2 kreski na tescie (juz zrobilam ich3!;-)) i jestem ogromnie szczesliwa, ale rownoczesnie zaskoczona i przerazona.
Przez ostatnie 3 dni spodziewalam sie okresu i mialam wszelkie typowe objawy zwiazane z jego nadejsciem. zrobilam test kilka dni temu i byla jedna kreska, wiec bylam pewna ze zbliza sie okres, ktory zawsze tragicznie przechodze i mam przepisany KETONAL.
Ostatnie 3 dni w odpowiedzi na moje bole podbrzusza bralam go nawet i po 6 tabletek 100mg dziennie (2 rano, 2 w ciagu dnia i 2 na noc!). Teraz juz wiem, ze jestem najprawdopodobniej w ciazy, ale termin u lekarza mam za tydzien w piatk. strasznie sie boje, ze nieswiadomie zrobilam cos strasznego mojemu maluszkowi...
Moze znacie kogos, kto bral ketonal i nic sie nie stalo, albo ktoras z was tez tak ma jak ja. Pocieszcie prosze.... Pozdrawiam serdecznie, Ola

olaper przede wszystkim teraz spokój! Nie możesz się tak denerwować bo stres mógłby bardziej zaszkodzić dziecku niż ten ketonal. Osobiście uważam że nic złego się nie stanie, na tak wczesnym stadium ciąży jest przede wszystkim zagnieżdżanie a nie organogeneza a to właśnie przy tworzeniu się narządów leki są najbardziej niebezpieczne. Tak więc zapytaj lekarza ale jestem pewna, że cię też uspokoi. Gratuluję dwóch kresek na teście:-)

Dziewczyny - dzisiejsza beta (po 46 godzinach) wynosi 1628 mIU/ml (czwartkowa 961). Czy dobrze przyrasta?
 
Magda-bardzo dziekuje za slowa pocieszenia!!!! to bardzo duzo dla mnie znaczy i postaram sie teraz juz myslec tylko pozytywanie. W koncu czasu juz nie cofne...
Mam 29 lat i to jest moja pierwsza ciaza. Czy moglabym zapytac o co chodzi z ta 'beta' i jak sie to sprawdza, liczy?
sciskam mocno! Ola
 
Olu beta mowimy na badanie B-hCG. Jest to badanie na poziom hormonu gonadotropiny kosmówkowej(odmiany beta), który pojawia się w organizmie kobiet praktycznie tylko w ciąży. Badanie to wykonuje się z krwi.
Test ciązowy rowniez wykrywa Ci poziom B-hCG, ale w moczu i jest on mniej czuly, bo druga kreseczka widoczna jest na tescie dopiero od stęzenia tego hormonu równego 25 mlU/ml, podczas gdy w krwi wykrywa się kazde stęzenie.
O ciąży mozemy mowic, gdy stęzenie hormonu wynosi minimum 5 mlU/ml i gdy po ponownym badaniu znacznie ono wzrosnie- wtedy wiemy, ze ciąza się rozwija.
Idz do lekarza i powiedz,ze test wykazal ciąże i chcesz przeprowadzic badanie z krwi.

Madga wszystko jest ok. Nie stresuj sie :-)
 
olaper - betę HCG możesz wykonać także prywatnie w większości laboratoriów - w Łodzi jedno badanie kosztuje ok 30 zeta.
 
reklama
co tam u was dziewczyny?
u mnie bez większych zmian poza tym, że z każdym dniem coraz mocniej czuję piersi. Drażni mnie biustonosz a bez niego jest jeszcze gorzej. Z tym, że nie narzekam a wręcz cieszę się bo przynajmniej wiem, że ciąża się rozwija.
No i (jak zawsze gdy zachodzę w ciążę) ciągle chce mi się jeść. Utrata kg mi nie grozi ale ich szybka nadwyżka chyba jest nieunikniona;-)

Pozdrawiam wszystkie styczniówki serdecznie:-)
 
Do góry