reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

Hej dziewczyny,
Gratuluję wszystkim nowym przyszłym mamusiom!!!!!
Co do bólów brzucha, to mnie boli od początku, jednego dnia zabolało mnie bardzo mocno, przestraszyłam sie, lekarz zalecił mi no spe, biore raz na dzień czasem rzadziej jak nie boli. Siedzę sobie na kilkudniowym zwolnieniu.

Co do toksoplazmozy to ja tez nie mam przeciwciał. lekarz zaleciła mi dotykanie surowego mięsa w rekawiczkach gumowych, trochę to trudne, ale czasem się stosuje:) a jeszcze powiedziała,żeby do przygotowywanie mięsa uzywać szklanych desek do krojenia i ma to być tylko do tego przeznaczona deska!!!!
Poza tym stwierdziła że jesli przez tyle lat się nie zaraziłam to dlaczego teraz miałoby sie to stać!!!
Trzeba uważać na pewno, ale bez przesady!!!

Co do leków, to też myślę ze jesli można bez nich wytrzymać to lepiej nie brać. Ja mam astmę kaszlową i powinnam brać wziewne leki 3 razy dziennie, lekarz powiedział ze nie szkodzą, ale odstawiłam je, wolę nie ryzykować, to nie jest tak uciążliwe że nie można bez tego się obejść!!!
Pozdrawim
fe5cbb7b4e.png

 
reklama
ja tez mialam noc dzis nie przespana...mam te bole krzyza okropna a wczoraj normalnie bolalo strasznie,dzis wstalam jakby nigdy nic...jak reka odjal..mdlilo mnie jakies 10 minut,ale potem przeszlo,dzis zauwazylam tez mleczna wydzieline z takim trocze ciagnacym sie sluzem jak przy owulacji,ale czytalam ze to ok. piersi mnie dzis juz nie bola...nie wiem czy to ok...
Trzymam kciuki za wszystkie fasolinki!!!!

 
A u mnie katastrofa mdłościowa. 2 dni było lzej, a wczoraj od rana katastrofa. Wzięłam lek, popiłam łykiem wody i juz mi niedobrze... Najgorzej po no-spie, walczę, żeby się wchłonęła, ale czasem nie do końca sie udaje :-(. Jem dużo zup, są mokre, wiec mniej mnie szarpie jak przyjdzie co do czego. Z butelek po mineralnej powycinałam sobie kubeczki, żeby sie nie schylać jak dojdzie co do czego. Ech... Grunt żeby Groszek był zdrowy.
Zapisałam się do ginekolog na 4, a 30 ide na badanie.

Do tego Janek maruda straszna, bawić by się z mamusią chciał, a mamusia może tylko delikatnie. No i tak śmiesznie wybiega podczas karminia, prosto do wc :-p.
 
Moje przeziebienie rozwija sie na dobre .. uprosiłam recepcjonistke zeby zapisała mnie na dzis do gina (termin był na 4 czerwca dopiero wolny) bo musze z nim skonsultowac które leki moge brać a które nie. wiem ze rutyne i apapy to napewno ale co z ewentualnym antybiotykiem który mam zapisany w ostateczności ??

Jutro musze iśc do pracy bo ostatnie testy pierwszakom musze zrobić pozatym jak nazłośc najdłużej jutro prauje.. chyba tam umre na tych lekcjach..
 
Nooooooooo prosze, kilka dni mnie nie bylo, a tu tyle nowych wpisow :-) Zabieram sie zaraz do czytania :tak:

A tak na szybko, relacja z wizyty u lekarza: Jestem po pierwszym usg, dzidzia jeszcze bardzo malutka, ma 4.5 mm, ale serduszko juz bije :-) Nie dam rady wstawic zdjec, bo sa bardzo nieczytelne. Nie mam skanera, a jak probowalam robic ,,fotke fotce,, to kiepsko to niestety wychodzi. Za tydzien mam nastepna wizyte, bo musze isc z wynikami krwi i moczu - moze wtedy bede miala drugie usg? Zobaczymy.

Narazie pozdrawiam serdecznie i milego dzionka zycze :-)
 
Hello!!! Bylam na 1 usg i widzialam kropka!;-) wszystko wyglada OK, ale na moje bole brzucha dostalam luteine, duphaston i no-spa. Czy ktoras z Was tez to bierze?
Strasznie dzisiaj cisnienie ze mnie zeszlo.........Ciesze sie jak glupia!
Pozdrawiam wszystkie przyszle mamy!! Ola
 
Gratulacje Olu!
Ja ide dopiero w czwartek, mam nadzieje, ze zobacze troche wieksza kropke, bo to juz bedzie poczatk 8 tygodnia. Trzymajcie kciuki, aby bylo ok! Strasznie sie denerwuje...
 
Ja nadal sie upieram, ze paracetamolu nie mozna brac w I trymestrze ciazy, ale i tak zrobicie, co bedziecie chcialy. Nie ujmujac lekarzom na lekach za bardzo sie oni nie znaja. Maja bardzo duza wiedze, ale na temat lekow i interakcji wiedza naprawde malo. Pochodze z rodziny medycznej, sama jestem farmaceutka
 
w jakiej odleglosci czasu od bolu plecow mialas plamienie,i bol brzucha...mnie boli krzyz wieczorem,ale nie mam zadnych plamien ani ostrych boli brzucha. dzis rano dzwonlam do ginekologa i stwierdzil,ze to nic jesli nie ma plamien,ani nie pojawila sie krew....trohe sie boje
nie wiem co robic
raz juz poronilam
chyba zapakuje sobie ta luteine podjezyczna

 
reklama
Kobitki możecie się bulwersować tym, co napiszę, ale... zachowujecie się trochę jakbyście były w tej ciąży za karę. Żadna z nas nie czuje się rewelacyjnie. Dziś czytałam post po poście i odniosłam wrażenie, że bycie w ciąży to pasmo nieszczęść, przykrych dolegliwości i cierpienia sobie w kąciku.

a przecież Nowe Życie jest w każdej z nas i brakuje mi w Waszych wypowiedziach troszku pozytywnego nastawienia i radości po prostu.

Są wśród nas osoby, które szukają często porady i sposobu na wyżalenie się... i rozumiem Was, bo jestem w Waszym gronie, z tymi samymi objawami i dolegliwościami, ale bez przesady no.....................

A teraz niech każda się usmiechnie do swojego maluszka i się pogłaszcze po brzuszku :))))
idę gołębie robić dla męża - sie nie umartwiajcie, papap :)))

 
Do góry