reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

Witam
nieśmiale przyłączam się i ja. Mam nadzieje ze zostane tu na stałe.
Termin wychodzi na 21.01.Byłam we wtorek u lekarza po dwóch testach b-HCG 4108.
Pęcherzyk jest, zarodek też chociaż jeszcze bez serduszka.
Niestety pęcherzyk ma nieregularny nieprawidłowy kształt. Plamienia żadnego, bóle brzucha jak przy @ ale to normalne, a jak kichnę to sie zwijam ale to też na luzie.
Dostałam dyphaston i wizyta za dwa tygodnie.
Melody daj znac jak z Toba było bo czytalam ze tez mialas poczatkowo nieprawidlowy ksztalt pecherzyka.. To chyba najgorsze dwa tygodnie i najdłuższe mojego życia. Naczytałam się już głupot w necie wiec z psychą słabo.
Jak mi testy wyszly to co chwila chodzilam do lazienki sprawdzac czy to nie pomylka i juz nie leci a teraz latam sprawdzac czy juz nie po sprawie.
To moja druga ciąża - mam cudnego synka 3,5 roku. A drugie walczylismy 2 lata wiec panikuję jak cholera.
Poza tym czuje sie swietnie oprcz potrzeby spania 24h. Piersi bola i co chwile w momencie deprechy sprawdzam czy jeszcze bola i od razu czuje sie lepiej. Jesc tez sie chce dosc czesto ale bez przesady. Alergia wziewna na razie mnie omija a w pierwszej cazy tez mialam alergie z glowy, migreny tez generalnie stan ozdrowienia.
Jak nie zwariuje do 3 czerwca to bedzie z gorki!
 
reklama
Ja tez jeszcze prawie nikomu nie powiedzialam, czekam, az bede mogla to powiedziec osobiscie, a nie tak przez telefon...
Jest mi tez bez przewy zimno, choc za oknem 25 stopni. Ale mamy szczescie, ze te ostatnie miesiace przypadaja nam na zime, bo wtedy rzeczywiscie jest goraco i jak wspominam moje kolezanki z wielkimi brzuchami w czasie wakacji... one to sie dopiero meczyly...
W pracy jeszcze nikt nic nie wie, nie mam pojecia jak to powiem szefowej... Chcialabym jeszcze popracowac do pazdziernika, mam nadzieje, ze dam rade.
 
Rondzia przestraszyłaś mnie tym nieprawidłowym kształtem pęcherzyka... Ale wszystko bedzie OK.
Ja się nie moge doczekać tego pierwszego USG bo teraz to nawet nie wiem czy wszystko jest w porządku. Dla mnie też do tego 4 czerwca to będą najdłuższe dni.
Dziś to się okropnie czuje. Mdłości, wymioty, zawroty głowy... Tragedia
Ale i tak się cieszę że jestem w ciąży :) Dla tego maluszka wszystko zniosę!
 
Ja też jeszcze nie powiedziłam rodzicom.. czekam na to pierwsze USG.. ale i tak jakoś mam stresa:) zreszta w pierwszej ciązy też miałam.. powiedziałm dopiero w 11 tyg.. a oni niczego sie nie domyslali... choc mieszkalismy razem.. teraz nie mieszkamy i wydaje mi sie że mama sie chyba domysla ale może mi sie tylko wydaje...:-) w każdym razie zaczęły sie u mnie mdłości.. nie otworzyłam lodówki zjadłam tylko dwie suche kromki z bułki na śniadanie ... tylko mnie mdli .. ale najgorsze że głowa mnie rozbolała na całego... kurcze cała noc mnie bolała :no: i cały ranek i do południa potem jakos przeszło choć cały czas czuję ciężką głowę.. jedyny sposób to w moim przypadku inhalacje z inhalolu(bo to zatoki mam zapchane) no i amol spróbowałam tez jakis lek homeopatyczny na zatoki.. czasem to na mnie działa...macie jeszcze jakies sposoby??
 
KlaudusiaNK grunt to pozytywne podejście... mozna znieść wiele.. na szczęście to tylko na początku te najgorsze rzeczy potem będzie juz tylko lepiej :):baffled:
Tak jak czeka się na pierwsze dziecko to mozna sobie odpocząć pochorować poleżeć.. a jak drugie biega w kółko i krzyczy że mam się z nią bawić a jak już zacznie się sama bawic to strasznie hałasuje... dzis to myślałam że zwariuję.. ale kochaną mam córeczkę i nie zamieniłabym tych wszystkich chwil z nią spędzonych za nic na świecie.. Pyta mnie dzisiaj " boli Cie głowka mamusiu? to czemu nie zażyjesz tabletki?" a na koniec dodała "martwie się o Ciebie..."
A jak się czeka na trzecie... i dwoje małych sie bije w kącie?? Ludzie Nobla dla takich kobiet..
 
ja bol glowy mialam z caly tydzien,nic nie pomagalo...dziewczyny ja za miesiac mam 1 usg!! umre chyba ....mdlosci tylko w samochodzie....brak apetytu bo wszystko mnie odrzuca...ja nie pracuje.pracowalam do 1 maja i mialam pojsc do nowej pracy od 1 czerwca ,ale dalam sobie spokoj...:tak:
 
Ja mam to szczęście, że mąż pracuje na 12 h, więc co 3 dni nie ma go w domu w dzień. No a dodatkowo pomagają mi rodzice. Teraz babcia tłumaczy mu, ze musi zacząć chodzić, bo mamusia nie może go nosić ;-).

Dziś mdłości mniejsze. Za to mam strasznie zmienne smaki.

Do ginekolog ide 4 czerwca, mam nadzieję, że zrobi mi USG i wszystko bedzie albo ok, albo na dobrej drodze do ok.
 
Dziewczyny ja dzisiaj usłyszalam od lekarza, ze sa dwa ciałka żółte w
pęcherzyku płodowym!!!! Oczywiscie sugeruje to ciąze mnoga!!!
Myslalam, ze juz mnie nic nie zaskoczy!;-))))))))
Za tydzien mam przyjsc i podobno juz maja bic serduszka...
trzymajcie kciuki! Oszalalam;-) Pozdrawiam Ola!
 
reklama
Super Ola! Gratuluje!
Mój mężczyzna pracuje 24h a 48 ma wolne wiec dwa dni bedzie siedział z nami ;) Dobrze bo jak wróce do szkoły to będzie siedział w weekendy.
Z resztą to będzie pierwszy wnusio i dla mojej i Krzysia mamy więc babcie też chętnie się nim zajmą ;)
 
Do góry