reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

beatka2009 ja jak miałam kaszel(okropny) na poczatku ciazy to piłam syrop cebulowy i mi pomógł.A robi sie go tak: kroi sie cebule w plasterki ,wsypuje do szklanki i zasypuje cukrem,ja zostawiałam na noc w ciepłym miejscu zeby pusciło soki i piłam 1-2 łyzeczki dziennie.To jest naturalny syrop wiec zdrowy:-)
 
reklama
:-)Witam,
dziś odszukałam to forum i wasze rozmówki....:)
mam nadzieje, że będę tutaj częściej jak tylko się okaże ze moja fasolka jest w moim brzuszku:)
test 2 razy wyszedł pozytywnie :):):):) według moich obliczeń jestem w 5 tygodniu:):):)
1 czerwca - wizyta u gin:) - dzień dziecka....hihihi....
......
boję się....i chciałabym żeby wszystko było ok....
.M
 
Gosiu...
no to według tego u mnie szykuje sie dziewczynka:-D
Od rana do wieczora mi niedobrze, a na jedzenie patrzec nie moge:-D
 
ja w tej chwili biorę tylko kwas foliowy na razie moim zdaniem to wystarczy :tak: ginekolog również nic wiecej mi nie przepisał :no:

w II trymestrze ciąży dopiero będę brać zestaw witamin :tak:


Basinka powodzenia a kiedy powinnaś dostać @ :confused: albo kiedy dostałaś tą 1 dniową:confused:

no mi ginekolog na przykład polecil lykac preparat witaminowy elevit pronatal juz teraz

Ja byłam prywatnie w poniedziałek i niby lekarz zrobił USG, ale co z tego jak jeszcze za wcześnie aby coś zobaczy (przynajmniej w moim przypadku). Kolejne USG za 2,5 tygodnia.
Dostałam skierowania tylko na podstawowe badania krwi i moczu, za które jeszcze muszę za płacić (prywatna wizyta=prywatne badania). Nie zrobił praktycznie żadnego wywiadu (np. aby wykluczyć jakieś problemu, powikłania czy możliwe choroby np. toksoplazmy). Zbadał mnie przede wszystkim "ręcznie" Na podsatwie badań stwierdził, że szyjka jest miękka i sina co jest typowym objawem ciąży, a piersi mają charakterystyczną konsystencje jak w ciąży.

Także nie ma różnicy czy pójdziesz prywatnie czy na kasę chorych. Jest nawet gorzej, bo sporo kasy trzeba na to wydać. :-(
Na szczęści od lipca będę miała ubezpieczenie medyczne i będę mogła chodzić prywatnie i nie płacić.

Ważne jest jaki charakter ma lekarz, czy to jest dla niego powołanie czy tylko zbieranie kasy. Możesz na takiego trafisz i w prywatnym gabinecie i w przychodni.

ja tez chodze prywatnie, chyba wole zapłacić te 100 PLN za wizyte, mysle ze jest lepsze podejscie niz z kasy chorych , a skierowanie na badania mam takie : morfologia, mocz, HBS, HCV, UDRL, glukoza - aby nie płacic w laboratorium poszłam do mojego lekarza rodzinnego , dal mi skierowanie na co mogł z kasy chorych, czyli wszystko oprócz HCV no i na grupe krwi tez musze zrobic prywatnie

Witam serdecznie i z radością dołączam się do mam styczniówek 2009 !!!! Mam termin na 11 stycznia i jestem cała happy!:-)
gratuluje Tobie i wszystkim nowym mamusiom :)

u mnie ok, mdłosci lekkie dalej mnie trzymają
miałam troche problemów z nerwami, bardzo sie kłociłam z mężem, tak bardzo raz sie zdenerowowałam ze az mnie brzuch na dole rozbolał, wtedy to sie naprawde wystraszyłam, teraz próbuje opanowywac moje nerwy

mam dylemat : chodzi o to ze mam okazje wybielic sobie zęby metoda nakładkową z dużą obniżka tylko za 350 zł , taka okazja moze mi sie nie powtórzyć, ten dentysta twierdzi ze pomimo ciązy moge sobie zeby wybielic, ale jak tak poszperałam po necie to wszedzie raczej piszą , ze nie wolno wybielac zebów w ciązy i w okresie karmenia..
chiałam bardzo wybielic zęby, ale chyba jednak lepiej sobie odpuscic? co mi radzicie?
 
hehe :-D

Elfa ja sama nie wiem czy bym poszła szczerze jak piszę w internecie że lepiej sobie odpuścić to bym nie szła :no: a dentysta znajomy czy jakiś obcy nie wiadomo czy mu na kasie nie zależy byle byś zrobiła :confused:

no wlasnie jak go nie znam, moja kolezanka z nim sie spotyka, ale masz racje, nie ma co ryzykować zdrowia dzieciątka
 
Witam dziewczyny, jestem tutaj nowa, choć swojego czasu pisałam aktywnie, ale niestety nie pamiętam loginu ;-)

No nic pozostaje mi tylko dołączyć do styczniowych mam, póki co na razie termin mam na koniec kwietnia, a fasolka ma 8 mm ;-)

Mam nadzieję, że uda nam się szczęśliwie przebrnąć przez całe te 9 miesięcy... a mnie przyjmiecie z otwartymi rękami ;-)

Jak samopoczucie???

Któraś z dziewczyn wspominała o witaminach, moja gin też kazała zacząć zażywać feminatal teraz do 12 tygodnia a później powyżej... tak podobno zostało przyjęte przez coś tam...
 
:-)hmm...
NEMI... to będzie dla nas wyjątkowy DZIEŃ, na który czekamy z niecierpliwością:)
cały tydzień przed nami...oby szybko zleciało....:):)
na pewno dam znać:) i czekam na info od Ciebie:):):)
.M;-)
 
reklama
Do góry