reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki u lekarza (wizyty, badania, USG)

Abby z pewnością za tydzień usłyszysz serdulko...

Dotka mam mdłości, ale nie wymiotuję, przy czym mdłości sa sporo mniejsze jak na początku....No i muszę zrobić:
- morfologię
- tokso, różyczkę
- TSH
- mocz

Karty ciąży jeszcze nie zakładaliśmy ze względu na zapeszanie, do 9 tygodnia serduszko może przestać bić....
Następna wizytka 16 czerwcaZobacz załącznik 466537
 
Ostatnia edycja:
reklama
a czemu moze przestac bic? lekarz po takim usg nie jest w stanie ocenic czy jest ok? to zdj w 3d lub 4d? bo chyba nie takie zwykle plaskie

a fasolka sliczniutka, ile mm mierzy?
 
Dotka to takie wiadomości uśrednione, po prostu często się zdarzają do 10 tc poronienia......

FAsolka ma 1,5 cm :)
 
Bylam na wizycie na nfz (mialam umowiona juz wczesniej zanim sie dowiedzialam o ciazy wiec postanowilam pojsc) nic konkretnego mi nie powiedzial, badan nie zlecil zadnych, tylko cytologie pobral do badania, w badaniu recznych pow ze mam tylozgięcie i ze przy tylozgieciu ciezko ciaze wykryc wiec nie moze mi potwierdzic i zaprasza do siebie do gabinetu prywatnego na usg - (oczywiscie zeby zarobic) - ja mowie ze jeszcze chyba za wczesnie na usg - teraz 5 tydzen 5 dzien - czesto na tym etapie dziewczyny mialy pecherzyk ale serca nie bylo slychac i nie chce sie stresowac do kolejnej wizyty- wole poczekac. A on na to do mnie od razu czy ja wiem ile patologii ciazy jest i w ogole zaczal namawiac zeby przyjsc. Nie pojde nic mnie nie boli, nie plamie wiec nic zlego sie nie dzieje, wiec poczekam cierpliwie do 1 czerwca, wtedy bedzie 7 tydzien 3 dzien i juz jak cos ma byc to na pewno bedzie widac
 
Hej dziewczyny;-) tak jak obiecałam wklejam wpis z dzisiejszej wizyty w NFZ. O 9:00 wybrałam się do gin gdzie grzecznie stanęłam w ogonku pań mniej i bardziej brzuchatych. Na wstępie do badania było spotkanie z położnymi (przesympatyczne kobietki:laugh2:) po spotkaniu założeniu karty no i standardowym wypytaniem zostałam poproszona o wyjście na poczekalnie i tam miałam oczekiwać na badanie(do tego czasu wszystko ok stres prawie zerowy) :-D. Ok w trakcie czekania na badanie właściwe dotarła do mojej osoby żona mojego kuzyna w bardzo mocno zaawansowanej ciąży(2 tygodnie do porodu) po krótkiej wymianie zdań się zaczęło...:szok:. Usłyszałam mrożącą krew w żyłach historię o lekarce która akurat mnie miała badać, że jest strasznie niedelikatna, że zdarzało się że kobiety po badaniu od razu trafiały na oddział z mocnym krwawieniem, że mało sympatyczna i że ogólnie potwór nie kobieta i że masa ludzi się od niej przepisuje. Nie powiem żebym wchodziła do jej gabinetu z uśmiechem na ustach, szczerze pewnie wyglądałam jak półtora nieszczęścia o mały włos a zaczęłabym się jąkać(a nie należę do tych strachliwych). Koniec końców zostałam zbadana poprosiłam o zaświadczenie o ciąży, co wywołało niemałe zaskoczenie u Pani doktor. Podobno są jakieś zmiany w prawie że kobiety wolą za szybko się nie ujawniać z ciążą czy coś (nie wiem,:baffled: myślami byłam aby jak najszybciej stamtąd uciec)
OK Pani doktor zleciła badanie krwi moczu i zaprosiła na kolejną wizytę 31 maja. W sumie nie było jakoś szczególnie strasznie pamiętam gorsze wizyty u ginekologa. Pani doktor odesłała mnie do stron internetowych aby tam się dowiedzieć co wolno co nie itd. USG najbliższe mam dopiero w lipcu na początku czyli w okolicach 12 tc.:-( Teraz mam problem, bo zaświadczenie mam, ale nie śmiałam ze strachu zapytać się o L4:baffled: a chciałam iść na zwolnienie od przyszłego tygodnia co by z kierowcą wariatem nie jeździć. Ehh skomplikowana sprawa. Chyba po prostu w przyszłym tygodniu wezmę wolne udam się do ginekologa prywatnie i jego poproszę o wystawienie L4. Ale za to dostałam ciekawy zestaw dla przyszłej mamy z gazetkami, próbkami i espumisanem?( nie wiem po co mi to oddałam mamie). W każdym bądź razie wróciłam skołowana z masą pytań w głowie na szczęście pojechaliśmy do teściów popołudniu to się dopytałam o L4(teść w ZUSie pracuje więc wie jak wyglądają te sprawy) także moje pytania dotyczące długości L4 itd zostały rozwiane:tak:. Nie wiem jak wy dziewczyny ale ja po mały przestaje ogarniać sytuację a to dopiero początek ciąży co będzie dalej?
 
Bardzo fajnie opisałaś wizytę. Jedyne co mnie zdziwiło to odesłanie Cię do stron internetowych zamiast polecenie jakiegoś poradnika, bo wiadomo na jednej stronie wątróbka zabroniona, na drugiej dozwolona, podobnie z masłem i kilkoma innymi produktami, kąpiel na niektórych bezwzględnie zabroniona, a na innych dozwolona, ale do 37'C. A espumisan jest kochana na wzdęcia, które ponoć bardzo w ciąży dokuczają, więc jak nie teraz to w przyszłości się przyda ;-)
 
Dorotqua nie napisalas czy pow ze wyczyla przy badniau recznym ciaze? to i tak dobrze Cie obsluzyla, karte ciazy zalozyla? jakies badania zlecila przynajmniej ten moj nic masakra z tymi na nfz
 
Ja wczoraj miałam samo usg. Od razu jak pani doktor zaczęła robić, pokazal się zarodeczek z pięknie bijącym serduszkiem. Tak jak przypuszczała na poprzedniej wizycie, jest sporo młodsza ciąża, o jakiś tydzień - dwa. Maleństwo (naprawdę maleństwo) ma 4,2mm. Mój synek w identycznym tgodniu i dniu z OM miał 11,4mm. Śmiejemy się, że drobna siostrzyczka się szykuje. ;) Owulacja nie wiem kiedy byla, nawet nie wiem jak po porodzie się to wszystko unormowało, fakt faktem @ miałam równo co 30 dni, ale tylko 4 od porodu.

Mam się zgłosić teraz do 4 tygodni ponownie do lekarza. Nie będę się spieszyła, bo na NFZ mam 30 maja wizytę. :)

Moje zakrzyżykwoane maleństwo (robione pomiary, żeby potem porównać)

IMG_20120522_102647.jpg
 

Załączniki

  • img20120522102647.jpg
    img20120522102647.jpg
    25,7 KB · Wyświetleń: 84
reklama
Gizmowa super :) a bicie serduszka slyszeliscie? czy tylko widzieliscie na obrazie usg?
 
Do góry