reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki u lekarza (wizyty, badania, USG)

Włączyła dźwięk, ale nie mogła złapać serduszka, zbyt mała jeszcze jest kruszynka. :) Z synkiem usłyszałam serduszko dopiero na prenatalnych...
 
reklama
Nie, mogą być, ale nie muszą. ;)
Nigdy nie zaszkodzi sprawdzić czy u dzidziusia jest wszystko ok. Miałam robione w 12,20tc, a w 33 poszłam na 4d.
 
oki wiesz to moja pierwsza ciaza stad wielu rzeczy jeszcze nie wiem
a te prenatalne to przeprowadza ktos inny czy normalny ginekolog co Cie prowadzi?
 
Ja chodziłam do lekarza, który tylko nimi się zajmuje. Ma porządne USG z wielką konsolą. Sprawdza wszystkie przepływy, budowę narządów, słuchamy serduszka i widzimy bardzo dokładnie dzidziusia. Z jego kręgosłupem, wszystkim. U niego też robiłam 4D, każdy mi mówił, ze w 33tc to za późno i nic nie zobaczę, a zobaczyłam to:
7.png
 
ok to super :)
a podobny byl do tego co sie urodzil z twarzy? :)
bo po zdjeciach kolezanek to pamietam ze potem buzki inne byly w realu niz z usg :)
 
dotka85 - badania prenatalne wykonuje się ok 12tc, 20 tc i po 30tc...
W przypadku badań ok 12tc bada się przezierność karkową i sprawdza się kość nosową. Chodzi o wykluczenie najbardziej powszechnych wad genetycznych. Ok. 20 tc sprawdza się narządy, serduszko itd.

Te badania wykonuje się w technologii 2d (czyli tradycyjnej).
 
Polianna dzieki :), mi to slowo prenatalne kojarzylo sie wlasnie z kobietami po 35. roku zycia ze one jakies dodatkowe badania plodu powinny jeszcze wykonac
 
reklama
mozna wykonac dodatkowe badania w 12 tygodniu, wtedy do standardowych pomiarow o ktorych polianna pobierana jest krew i to juz beda pelne badania prenatalne, nieinwazyjne. Wtedy dokladny obraz z pomiarami usg z danej godziny jest scisle polaczony z badaniem z krwi. Wychodzi z nich prawdopodobienstwo zachorowania na wiele chorob, przynajmniej statystycznie.
 
Do góry