reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
oj AGNIESZKAM jeśli nie masz pewności to nie radź lepiej bo możesz kogoś wprowadzić w błąd, trzeba złożyć podanie o urlop macierzynski, najlepiej iść do ZUS-u i wszystko dokładnie powiedzą
 
reklama
Urlop maciezyński przysługuje kobiecie automatycznie zaraz po porodzie. Po wykorzystaniu 14 tygodni kobieta m prawo zrezygnować z urlopu maciezyńskiego na rzecz ojca dziecka. Natomiast urlop wychowawczy udziela sie z godnie z Art 186 KP na pisemny wniosek pracownika.
 
Zgadzam się z Mileną. Ja przy wypisie ze szpitala otrzymałam zaświadczenie ze szpitala o odbytym porodzie, który wysłałam faksem do kadr mojej firmy. Żadnego podania nie pisałam, bo nie ma takiej potrzeby. Jest on udzielany automatycznie, chociaż słyszałam o przypadkach, kiedy Zus albo zakład pracy wmuszał pracowniczkom urlop macierzyński już na 14 dni przed porodem, a nie od chwili porodu.
 
dziwne - wymusic nie moze - bo to jest prawo pracownicy aby moc zaczac ulopp macierzynski wlasnie 14 dni od wyznaczonego terminu ;)

istnieje tez niepisana zasada, ze jezeli lekarz wystawia zwolnienie na ok miesiac przed porodem do czasu porodu to powinien wystawic juz urlop macierzynski - ale z tym zawsze mozna sie dogadac :)
 
Cześć dziewczyny!
Urlop macierzyński dostałam po dostarczeniu zwolnienia - zaświadczenia o urodzeniu dziecka, nie musiałam o nic prosić na piśmie, o wychowawczy natomiast, trzeba pisać. W pracy dowiedziałam się, że "zawsze można się zwolnić", tak więc urlop wychowawczy mnie nie interesuje...... :(
 
prosze was dziwczyny o pomoc bo nie wiem co zrobic?co powinnam zrobic?
jestem w ciazy, ojca dziecka nie ma, studiuje wieczorowo(drogo) i nie chce przerwac nauki, nigdy nie pracowalam oficjalnie i zadna kasa do zusu czy gdziestam nie szla-wiec nie dostane swiadczen na dziecko od panstwa...rodzice zarabiaja tyle co nic a mnie w ciazy niegdzie tez nie zatrudnia...
czy znacie jakies instytucje ktore by mi pomogly-doradzily???
dzieki z gory ...
 
reklama
Jestem W 8 Tygodniu Ciazy. Mam Nadzieje Ze Ciaza Bedzie Przebiegala Jak Najlepiej I Ze Bede Mogla Isc Na Zwo:-) Lnienie Dopiero W 7-8 Miesiacu...
 
Do góry