reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

reklama
no więc, ja mimo młodej ciąży doświadczenie z usg mam dość pokaźne ze względu na trombofilię i zespół antyfospolipidowy. test 19 kwiecień, dwa dni przed miesiączka :) wynik zadawalający, tego samego dnia wizyta u lekarza, pierwszy zastrzyk heparyny i oczekiwanie na 6 tydzien :)
pierwsze usg: 8/05/12 fasolinka 5,1mm z serduszkiem
drugie 22/05/12 fasolinka 14,5mm z serduszkiem
trzecie 29/05/2012 fasolinka 2,18cm z serduszkiem i pierwszymi podrygami :)
czwarte bedzie 19/06/2012, już doczekać się nie mogę :)
 
hmmm...łopatologicznie to krew skora do zakrzepów (mam ja rozrzedzana heparyna i aspiryna) a zespol to cos tam z przeciwciałami, moj organizm traktuje bobaska jak intruza
 
Mi wg OM wychodzi 13/14 tydzień, wg dzisiejszego USG już 15 w połowie ;)
Maluch ma prawie 10 cm i rozwija się prawidłowo, wszystkie ważne rzeczy w moim organizmie są na swoim miejscu, ułożone tak jak trzeba, a więc czekamy do 29.06 na kolejne odwiedziny :)
Gratulacje wszystkim świeżym Mamusiom :-)
 
reklama
Dziekuje, w sumie u mnie wynik byl bardzo nisko pozytywny wiec nawet lekarz zaznaczyl, ze to jest prawdopodobna przyczyna obumierania....na szczescie leki dzialaja wiec nadzieja przeogromna. Znowu sie usmicham, ciesze sie brakiem meczacych objawow przy zdrowej zywej ciazy:) to jest najdalej jak zaszlam do tej pory z zywa ciaza :) wiec wiem ze bedzie juz dobrze...a co do trombofilii to nie wiem skad to cholerstwo sie u mnie wzielo, nikt inny w rodzinoe nie ma :(
 
Do góry