reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

reklama
Jak na cykle 27-28 dni.. Idealnie pikuś w 13dc, teraz pytanie czy dziś działać... 🙈😎 Wczoraj o 18.00 piku nie było... Ciekawe kiedy faktycznie lh poszło w górę.. I znowu panika drogie panie :( tak bardzo bym chciała żeby się udalo.. Jakieś porady? :(


IMG_20210412_202359.jpg
 
Jak na cykle 27-28 dni.. Idealnie pikuś w 13dc, teraz pytanie czy dziś działać... 🙈😎 Wczoraj o 18.00 piku nie było... Ciekawe kiedy faktycznie lh poszło w górę.. I znowu panika drogie panie :( tak bardzo bym chciała żeby się udalo.. Jakieś porady? :(


Zobacz załącznik 1259278
Tak wyluzuj, bo od takiego napierania nic nie bedzie, zablokujesz sie. Masz pozytywny i dzialaj a nie wpadasz w melancholijny stan. To taki moj kopniak abys ruszyla do przodu, testy maja ponoc a nie orac ci glowe.
 
Jak na cykle 27-28 dni.. Idealnie pikuś w 13dc, teraz pytanie czy dziś działać... 🙈😎 Wczoraj o 18.00 piku nie było... Ciekawe kiedy faktycznie lh poszło w górę.. I znowu panika drogie panie :( tak bardzo bym chciała żeby się udalo.. Jakieś porady? :(


Zobacz załącznik 1259278

Tak.
Robić jeden test owulacyjny dziennie i jak tylko zaczyna się pojawiać druga kreska - kochać się z mężem co 2 dni. Nie strzelać w jeden dzień, tylko w cały płodny okres. Inaczej zwariujesz od ciągłego zastanawiania się, kiedy i o której uprawiać seks ;)
 
Dziewczyny a co w temacie temperatur w cyklu możecie doradzić?
Generalnie w 1 fazie nisko ok 36,3 36,4 a druga po owu 36,6 lub 36,8
Czy to poprawne wartości??
Czy w ciąży temp zawsze osiąga wartość 37 po owu? Są różne opinie ale znakomita większość pisze ze powinno być 37...a jak było u Was?
Z góry dzięki za pomoc
Co do pomiarów. Nie musisz mieć 37.wazna jest Twoja początkowa temperatura w 1 dniach cyklu. Skok następuje jeśli wyższe temperatury beda się utrzymywać nad kreską. Taki skok musi być min 0.2stopnie. Przy pomiarach absolutnie nie można wstawać z łóżka, pomiary o tej samej porze i od razu po przebudzeniu i oczywiście w pochwie.Jest granica dopuszczalna 30 min w jedną i w 2 stronę ( np ustaliłaś że mierzysz o 7 ale .6.30 i 7.30 dają też wiarygodny wynik. ).na pomiary też ma wszystkie wpływ, stres, wypicie alk, itp. To wszystko może zaburzyć. Do pomiarów trzeba podjeść zdeterminowanym i nie po łepkach. Jeśli zaobserwujemy ze nie bylo skoku to albo cykl bezowulacyjny albo zle mierzone.
 
Witam czy te testy owulacyjne faktycznie się sprawdzają? Zastanawiam się nad kupnem, w sumie niby wiem kiedy mam swoje dni płodne ale najlepiej trafić w ten jeden najważniejszy dzien owulacji. Gdzie mogę kupić takie testy i jak wyglądają?
 
Witam czy te testy owulacyjne faktycznie się sprawdzają? Zastanawiam się nad kupnem, w sumie niby wiem kiedy mam swoje dni płodne ale najlepiej trafić w ten jeden najważniejszy dzien owulacji. Gdzie mogę kupić takie testy i jak wyglądają?
To zależy od kobiety czy testy wychodzą czy nie - lub/i od jej staniu zdrowia np hormonów. Mi się sprawdzają jak widać... Pytanie tylko kiedy faktycznie od piku pęka mi pęcherzyk, tego nie ustalisz... Ale przy regularnych cyklach testy owu są dobra wskazówką! :)
 
Witam czy te testy owulacyjne faktycznie się sprawdzają? Zastanawiam się nad kupnem, w sumie niby wiem kiedy mam swoje dni płodne ale najlepiej trafić w ten jeden najważniejszy dzien owulacji. Gdzie mogę kupić takie testy i jak wyglądają?
Rossmann, apteka, allegro. Wedlug mnie z allegro najkorzystniej, najtaniej i najwiecej sztuk.
 
Testy owulacyjne mogą pomóc, ale nie trzymałbym się ich jakoś bardzo sztywno. Mi wychodziły negatywne, a w ciążę zaszłam. Poza tym, nie ma co się ograniczać tylko do dnia owulacji.
 
reklama
Do góry