reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

toksoplazmoza

reklama
To znaczy że przechodziłaś toxo kiedyś ,teraz jest niereaktywna ,raczej nie ma powodów do obaw ,ale niech to lekarz oceni
 
Ja niestety tez jestem na antybiotyku od 18 tc teraz obecnie jestem w 25tc z małą wszystko jest okej, ale bardzo sie boje o nią ze jej szkodze tym antybiotykiem :( igm mialam ujemne igg wysokie ale awidnosc wyszla niby niska ale nie za niska, mialam 69.5 a od 70 zaczynala sie szara strefa. Zaluje ze nie powtorzylam badan :(, lekarz zalecil antybiotyk 2xdz do konca ciazy bo nie jest mi wstanie powiedziec kiedy doszlo do zarazenia.
 
Hej, witamy;-) ja też martwię się czy rovamycyna nie szkodzi , ale wierzę lekarzom, którzy mówią, że jest bezpiecznym lekiem......dziś policzyłam sobie ile tego już zjadłam, wyszło mi 141 dni po 3 tabletki czyli przeszło 400 tabletek:-o a do końca 8 tygodni.....czasem już nawet nie mogę jej przełknąć, tak mi obrzydła. Na usg wszystko wychodzi dobrze i mam nadzieję, że po porodzie będzie tak samo.
 
Jeśli chodzi o antybiotyk to niby on nie przechodzi do płodu, a uszczelnia łożysko i zabezpiecza przed przejściem toxo do dzidziusia. Nie martwcie się, musi być dobrze. ❤
 
No niestety ale przechodzi przez łożysko :( ale lepiej leczyć niż nic nie robic w tym kierunku. Na szczescie nie ma dowodów na to ze antybiotyk zle dziala na płód. Tylko poprostu reakcja nie ktorych osob na wiadomosc ze musze brac antybiotyk mnie przeraża (cos w stylu ale antybiotyk do konca ciazy, przeciez to napewno szkodzi) i wtedy mam zalamanie, ale w głębi serca wiem ze robie dobrze. Zreszta konsultowalam sie z dwoma lekarzami, wiec tak jak mowilas @anecia_o trzeba ufac lekarzom przeciez nie ryzykowali by zdrowia maluchów :) Musi byc dobrze nie ma innej opcji :) 16.07 mam trzecie prenatalne i mam nadzieje ze nadal bedzie wszystko w porzadku z moja małą
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny ratunku!!! Jestem w 7 tc, dzisiaj mi przyszły wyniki. IgM 0,28, czyli niereaktywny, ale za to IgG 98 - co wskazuje na reaktywny. Poleciałam od razu do lekarza, który stwierdził bardzo obojętnym tonem, że mam przeciwciała bo kiedyś chorowałam i to tyle. Umieram z niepokoju, nie zlecił mi żadnych dodatkowych badań. Czy któraś z Was miała podobne wyniki? Czy ten lekarz miał racje, czy jest ryzyko, że mam toksoplazmozę? Co powinnam jeszcze zbadać, żeby mieć pewność?
 
Do góry