reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

torba do szpitala.....

No to dla mam ze Slaska jeszcze karta magnetyczna ;-)
Jesli ma sie zamiar korzytsac ze swoich koszul, to wziac przynajmniej 3 (jedna na porod, ktora przeznaczy sie raczej do wyrzucenia), jedna tez taka gorsza, bo rozne moga byc niespodzianki i jeszcze cos na zmiane :-)
Dla przyszlego taty to nawet kanapiki i termos z herbatka lub kawka (i dla mojego papieroski, zeby mogl miec pretekst to wyjscia ) ;-)
 
reklama
U mnie na szkole rodzenia mówili, że ani jeść ani pić już później bo można się zadławić i w niektórych szpitalach są kostki lodu, żeby zwilżyć usta, albo wodą można. Ale pewnie wyjdzie w praniu co i jak.
 
Kurcze musze spytac o to ubezpieczenie.... ostatnio wymieniałam recepty w książeczce i bez problemu w systemie mieli
co i jak, mam tylko takie kwity ze co miesiac jest opłacany zus może to o to chodzi ? Muszę zrobić wywiad! U nas nikt książeczek
nie daje  :-[
 
To zależy w jakim szpitalu- jeżeli macie pewnośc że będziecie rodzić tam gdzie pojedziecie to Ok. Ale czasami jest brak miejsc i wtedy warto mieć przygotowane większośc rzeczy które mogą być potrzebne.
A jeżeli chodzi o laktator to jak jest wszystko w porząku to oczywiście laktator jest niepotrzebny, ale ja z własnego doświadczenia się przekonałam, że w domu warto mieć go przygotowanym- jeżeli jest kupiony. Ale faktycznie w szpitalach chyba sa one dostepne na jakiś czas.
 
Nam maszynkę jednorazową zalecono wziąć - na wszelki wypadek, gdyby trzeba było zrobić nagłe cięcie i ewentualnie coś podgolić. Chociaż zawsze można to zrobić w domku...
 
Wymóg wbijania pieczątek co miesiąc? to jest wymóg zwiazany z ciążą? bo do tej pory podbijałam co 3 miesiace hmmmmmmm

Karolla - niech teściowie złożą wniosek do Zusu o leg ub i za chwile dostaniesz.Cała procedura nie trwa długo.
 
Hej Dziewczyny! Podobno te laktatory w szpitalach są takie sobie, więc jeżeli już się kupiło własny to może go lepiej zabrać ze sobą ? Do listy dodałabym jeszcze:

- ręcznik papierowy (zamiast zwykłego ręcznika żeby go nie zniszczyć)
- landrynki - jeżeli na batony się nie zgodzą :)

Podobno jest tak, że przy znieczuleniu do cc, każda pacjętka traktowana jest jak "z pełnym żołądkiem" i znieczulenie które się podaje jest bezpieczne nawet jak się coś wcześniej zjadło :)


 
Antares od 1 lipca pieczątki co miesiąc, albo druk RMUA (chyba nie pomyliłam) że ZUS oplacany co miesiąc. Karolla jak masz takie druczki to może wystarcza, ale lepiej dowiedziec sie wczesniej w szpitalu, żeby nie myło problemów.
 
reklama
Te reczniki papierowe popieram. Podobno smolke (te pierwsze ciemne kupeczki), tez sobie dobrze najpierw tym zebrac i dopiero kombinowac z innymi srodkami higieny :-)
Ja na razie z przygotowan przedszpitalnych zapelniam szuflade :-)
Wlozylam juz do niej szlafroczek (dostalam od mamusi na imieninki, bo wczesniej nie mialam), jedna koszule nocna z glebokim rozpinaniem i 3 pary nowych skarpetek :-)
Po woli bede wkladala tam rzeczy, ktore beda potrzebne, a ktorych na biezaco w domku nie uzywam. Potem bedzie mniej zastanawiania sie, co pakowac :-)
A w czym macie zamiar zabrac dzidzie do domku??
Tzn chodzi mi tylko o te wierzchnie okrycia. Ja mam kombinezonik i chyba jakis kocyk zabiore, zeby mala przykryc jeszcze w foteliku. Chyba taka opcja jest ok.??
 
Do góry