reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

trzeci migdał czy alergia?

My mamy ponoc wszystkie trzy migdalki do usuniecia...
Ale na katar polecam Fixonase.Jest rewelacyjny.Moj starszak katar mial przez ponad rok,Dopiero Ten lek mu pomogl :tak:
 
reklama
Witam Ala Jaworska z tej strony chciałam Cię zapytać jak teraz czuje sie twój smyk? ja dopiero jestem przed operacją małej mojej córki i jestem bardzo bardzo ciekawa czy jest faktyczna poprawa z noskiem czy nie miewa twój synek nawracającego katarku? Moja Zuzia ma prawie cały czas katar i zatkane uszy mam już naprawdę dość leków antybiotyków i aerozoli do noska. Jak czegoś nie wymyśle to chyba zgnije:))) jej nosek od tego kataru!!. bardzo proszę o odpowiedz .Czekam z niecierpliwością
Pozdrawiam
A. J
 
Witam!
Z tej strony Paweł. Mój czteroletni synek jest drugi dzień po zabiegu. Na razie trudno powiedzieć jakie będą efekty, ale katar minął momentalnie ( mam nadzieję, że na zawsze). Zabieg miał robiony w szpitalu wojskowym w Przemyślu. Byłem naprawdę miło zaskoczony zachowaniem lekarzy i pielęgniarek. Opieka miła i fachowa. Będę na bieżąco informował was o efektach. Pozdrawiam!!!
Paweł
 
Witam Wszystkich bardzo serdecznie
Przeczytałam wszystko. Nie wiem czy się cieszyć, czy płakać. Nas czeka usunięcie migdałka jutro, w klinice w Myszkowie (prywatna-ma umowę z funduszem) Mamy tam zostać na noc. Julcia skończyła 4 latka w styczniu. Chyba od zawsze choruje - średnio 2-3 tygodnie w miesiącu. Od listopada zaczęła chrapać tak głośno że słychać ją w drugim pokoju mimo włączonej telewizji. Teraz są jeszcze bezdechy - zaczęłam sypiać razem z nią. Zrobiłam córce masę przeróżnych badań, nawet na obecność pasorzytów (lambie,glisty...) w kale. I nic. Wszystkie wyniki są prawie ksiąrzkowe. Po konsultacji z trzema różnymi laryngologami, zdecydowałam się na zabieg. Każdy lekarz stawiał taką samą diagnozę - usunąć!!! No i jedziemy !!! Trzymajcie kciuki !!!
 
jestem Majka też mam syna , Kacper ma 5 lat często chorującego anginy obturacje oskrzeli przeziębienia nawet chrapie w nocy jak jest chory ,ma też alergię pokarmową i duże prawdopodobieństwo astmy oskrzelowej już lekarz stwierdził astmę infekcyjną, ale nie ma problemów z uszami i nigdy nie miał zapalenia ucha a to objaw przerostu migdała , dodatkowo pani syn pochrapuje myślę że powinna pani zdecydować się leczyć syna tak jak lekarz radzi proszę być dobrej myśli życzę zdrowia małemu
 
Dlatego nie chcieliśmy w szpitalu!! Zawsze jest kilka centrów medycznych, które także przyjmują na fundusz zdrowia i tak samo to krótko trwa!!Na fundusz mieliśmy termin na 2 sierpnia ale jedni i drudzy dziadkowie stwierdzili, że mały nie będzie się tak męczył i zasponsorowali zabieg :)
Dzisiaj też wszystko w porządku, Oskar się świetnie czuje.
Zobaczymy jak będzie z chorowaniem.
potrzebuje rady może ktoś wie coś na temat testów skórnych pokarmowych mój syn miał je robione i wyszły ujemne a alergię ma ,miał też robione ige 120.8 iu/ml i rozmaz krwi eozynofile (eo) 12% i na tej podstawie lekarz stwierdził alergię i robił też testy patch które były dodatnie proszę o opinię i opis podobnego problemu
 
Witam.Na imię mam Renata.Po raz pierwszy uczestniczę na tym forum.Zainteresował mnie temat trzeciego migdałka,ponieważ ostatnio byłam u alergologa z moim 14 miesięcznym synkiem Pawełkiem i pani doktor powiedziała mi,że mały ma rozpulchnione gardełko,a to może wskazywać na trzeci migdał.Sama nie wiem czy już teraz muszę się tym martwić.Do tej pory mały nie chorował.Raz tylko brał antybiotyk.Od czasu do czasu pojawiał się jedynie katarek,który udawało nam się opanować.Rozwija się prawidłowo.Jest co prawda alergikiem,ma atopowe zapalenie skóry.Ale z tym problemem radzimy sobie raczej dobrze.Wszystko odbywa się na zasadzie prób i błędów.Eliminujemy wszystko co może uczulać i jakoś narazie większych problemów nie mamy.Oby tak dalej.Wogóle jest to dla mnie nowa sytuacja,ponieważ mam już dwoje dorastających dzieci 17-latkai 14-latkę z którymi nie miałam nigdy żadnych alergicznych problemów.Dopiero ten maluszek spowodował,że muszę rozszerzać zakres swoich wiadomości dotyczących opieki i pielęgnacji dzieci.Pozdrawiam,Renata
 
Witam! U mojego Syna laryngolog rozpoznal przerost trzeciego migdalu. Na razie dostaje tabletki robione w aptece, a 17 kwietnia ma przyjsc do kontroli. Nie wiem niestety czy tabletki skutkuja, poniewaz w zlobku dostal infkcji, w zwiazku z czym w nocy ciezko mu oddychach. Obawiam sie jednak, ze proszki moga nie poskutkowac i trzeba bedzie go usuwac. Przeczytalem o metodzie czesciowego usuwania migdalkow, moze na forum jest ktos kto przeprowadzal taki zabieg w Lodzi. Jesli tak to prosze o wskazanie placowki, w ktorej zabieg taki jest przeprowadzany sprawnie i fachowo (moze byc prywatna).
 
Witam wszystkich bardzo serdecznie
My już po!!! UFFFF:laugh2:
Moja córcia 7 kwietnia miała usunięty trzeci migdałek odrazu widać poprawę!!! Nie chrapie, w nocy nie ma bezdechów, katar minął jak ręką odjąć. Naprawdę same plusy. Sam zabieg trwał ok 15 minut. Byłyśmy w klinice w Myszkowie. Julcia została uśpiona u mnie na rękach (na sali gdzie miałyśmy spać) tam też się obudziła. Samego zabiegu nie pamięta. Po zabiegu co chwilę ktoś do nas zaglądał, pytał czy wszystko w porządku... Naprawdę opieka na 11 (w skali do 10) !!! Teraz nawet nie podaje córce zyrteku bo nic nie dolega! Mam tylko nadzieję żę to zmiana na dobre! W środę kontrola u pani laryngolog. Pozdrawiam ;-)
 
reklama
Witam wszystkich!!!!
Właśnie wczoraj u laryngologa dowiedziałam się, że muszę wyciąć mojej córci (niespełne 3 lata) trzeci migdał. Mała chrapie jak mój Mąż, oddycha ciągle przez usta, źle słyszy, zaczęła niewyraźnie mówić i ta infekcje (katar prawie wcale nie przechodzi ...). Dostawała proszki robione z Diferganu ale to nicx nie pomagało. Chyba musimy wyciąć ten migdał choć ... Może Ktoś zna jakiegoś dobrego lekarza z Łodzi. Chętnie zasięgnęłabym poradyb u innego lekarza. Pozdrawiam Ewa:-)
 
Do góry