reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uczulenia, AZS i inne

Megi80

Mama Krzysia i Oleńki
Dołączył(a)
31 Maj 2005
Postów
3 934
Miasto
Ostrówek - mazowsze
U Krzysia rozpoznano azs. Karmię go piersią więc jestem na diecie. Czy któraś z Was ma przykładowe jadłospisy (dania-potrawy). Będę bardzo wdzięczna za rady żywieniowe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Moja corka ma uczulenie na produkty mleczne, pszenice, gluten, jajka. Jem kasze kukurydziana z dodatkami (rodzynki, jabka, owoce, orzechy wloskie, sliwki suszone, wiorki kokosowe -- dowolnie), dodaje tez przetopione maslo (nie ma w nim bialka, tylko tluszcz). Polecam tez salatki z ryzem, z tunczykiem, ananasem, rodzynkami, kukurydza. Na obiad normalne dania obiadowe: ziemniaki, surowki, mieso, ryz, sosy warzywne. Mozna robic kanapki na bazie chrupek ryzowych. Podobno jajka przepiorcze nie uczulaja, ale nie probowalam tego. Zycze powodzenia!
Moja corka ma zupelnie gladka i miekka skore, mimo, ze bylo juz strasznie. A nie stosuje zadnych masci ani specjalnej pielegnacji. Tylko diete i leki homeopatyczne.
 
Witajcie dziś byliśmy z naszą córeczką u alergo- dematologa.Tak jak myślałam moje podejrzenia się sprawdziły niunia ma AZS.Lekarka odrazu to rozpoznała naszczęście skóra na twarzy nie jest w najgorszym stanie i nie przepisała żadnej maści na sterydach.Mała dostała maść o nazwie PHOTOPIC 0,03% (chyba dobrze odczytałam nazwe z recepty).Czy ktoś z was używał już tej maści.Jak tak to proszę napiszcie czy ona działa bo przyznam do najtańszych leków nie należy.Zadowolona mamusia pozdrawiam wzystkich!!!!!!!!!!!!!
 
Witam moj syn ma 7,5 miesiaca jak do tej pory byl tylko na piersi dopiero gdzies z dwa tygodnie temu zaczelam mu wprowadzac nowe produkty probowalam dawac wczesniej ale zbyt protestowal wiec stwierdzilam nic na sile zaczelam od deserkow poniewaz samego jablka ani marchewki nie chcial wiec dalam owoce z jogurtem na drugi dzien wyszly mu czerwone plamy na brzuszku pare na nogach i rowniez na buzce od czasu kiedy mu to dalam minol prawie tydzien z buzi mu zeszlo ale z reszy ciala nie obecnie daje mu zupki ale nic wiecej nie wyszlo tylko na ten deserek tak zareagowal karmie nadal piersia i od samego poczatku pije mleko i nic sie nie dzialo wiec moze tylko na to tak zareagowal czy moze to skaza ?chciala bym mu podawac kaszki ale nie wiem jakie nie chce zeby mu znowu cos powychodzilo jesli ktos mial podobny problem bardzo prosze o odpowiedz co robic Pozdrawiam
 
Jeśli do teraz karmiłaś piersią i piłaś mleko a nie było żadnych objawów to raczej nie skaza a poprostu uczulenie na jogórt (który podaje się dzieciom dopiero od 10 miesiąca) lub owoce w nim zawarte. Nie piszesz co to za owoce ale naprzykład truskawki czy cytrusy to silne alergeny. Obserwuj malucha a w razie jakiś objawów idż do dobrego lekarza najlepiej od razu alergologa
 
Dziekuje za odpowiedz ale dodam ze nie byl to zwykly jogurt tylko deser przeznaczony dla dzieci po 6 miesiacu z bobovity tam byl banan brzoskwinia i jablko lekarka niby mowila zebym z bananem jeszcze zaczekala ale za nim poszlam do niej juz mu dalam zjadl moze lyzeczke ale nic mu nie bylo zadnych plam ani wysypki
 
siemanko, mam sprawe ;]

z uwagi na alergie w rodzinie jestem na dicie eliminacyjnej no i polozna powiedziala ze moge pic mleko bebilon ha dla tych starszych dzieci. mam pytanie, ktoras mama pije jakies mleko modyfikowane? bo z tego co pamietam to mleko modyfikowane jest oblesne w smaku i nie chce wydawac pieniedzy jesli tylko sprobuje i zaraz wyrzuce. Nie wiecie moze czy jest jakies mleko modyfikowane co przypomina smakiem zwykle mleko?
 
faktycznie racja, ja bym nie mogła tego pic, jest obleśne w smaku, śmierdzi, a pozatym to ono chyba zawiera mleko krowie więc nie wiem jaki to ma sens.
Ja na początku próbowałam czy nie jest za gorące dla małego ale po jakimś czasie rozpoznawałam to po dotknięciu butelki więc już na szczęscie nie muszę tego robic.
 
reklama
Mleko modyfikowane jest obrzydliwe :sorry: Poza tym, jak już zostało to powiedziane zawiera białka mleka krowiego :tak:

A dlaczego miała byś pić to mleko :confused2: Zeby karmić piersia, nie trzeba pić mleka, ja nie pije bo nie lubię a karmię z powodzeniem od ponad roku :tak:

Ta połozna jakąś totalna bzdurę wymyśliła:szok::szok::szok:
 
Do góry