reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulozenie posladkowe dziecka

Osobiscie obilo mi sie o uszy,ze podczas porodu posladkowego stawy biodrowe noworodka sa szczegolnie narazone.Jezeli ktos mial dziecko z tym probleme to zapewne kategorycznie stwierdzi,ze chcialby cc w przypadku ulozenia posladkowego.;-)
 
reklama
Witam.Co prawda rodze dopiero w maju ale juz teraz sie zastanawiam jak taki porod wyglada jak sie dziecko nie obroci? Robia cesarke przy takim ułozeniu czy rodzi sie normalnie siłami natury? A moze ktoraś zna sposoby na to zeby dzidzidzia obrocila sie tak jak powinna czyli glówka w dol. Nrazie mała uparcie jest ułozona posladkowo i boje sie ze nie zmieni pozycji.
 
Ja miałam takie ułożenie i już się nie obrócił , miałam CC i bardzo sie cieszę .
Na Twoim miejscu nie próbowałabym eksperymetować , niby są jakies tam babcine sposoby i ćwiczenia ale to może przynieśc więcej szkody nież pożytku .
A zreszta masz jeszcze sporo czasu i moze się spokojnie dziecko przekręcić
 
Pierwiastki rodzą przez cesarskie cięcie a wieloródki siłami natury. Ale masz jeszcze czas na to, aby dzidziuś się odwrócił. U mnie pierwsza córka odwrócila się dopiero w 35 tygodniu, ale tak naprawdę maluch może obrócić się do samego końca. Sama widziałam dziewczynę, która przyszła do porodu do cc z powodu położenia posladkowego, a po badaniu okazało się, że maluch jest jednak ułozony główkowo i urodzila sn, więc na razie się nie przejmuj.
 
Mój synek również był ułożony pośladkowo i rodziłam przez cc.Lekarz powiedział,że raczej się nie odwróci bo miałam mało wód płodowych.Przy kolejnej ciąży przy takim ułożeniu lekarze dopuszczają poród naturalny.
 
ja miałam ułożenie posladkowe i rodziłam przez cc. W żadnym wypadku nie zgodziłabym się na poród naturalny ani na żadne próby odwracania dziecka przez powłoki brzuszne. wiem że są takie techniki, ale ryzyko uszkodzenia dziecka ogromne. W razie czego żądaj stanowczo cesarki a jak nie będa chcieli strasz sądem!!..najważniejsze zdrowie dziecka i Twoje.
 
U nas w szpitalu rzadko robia cc. czesto czekaja do ostatniej chwili z cesarka. Moja siostra jak rodzila to kolo niej rodzila kobieta i jej dziecku 3 razy puls zanikal a oni dalej jej kazali rodzic naturalnie chyba dopiero za 4 razem wyslali ja na cesarke i dziecko musialo byc reanimowane po urodzeniu. Niewiadomo czy przezylo. Dlatego juz sie martiwe ze oni pomimo wszystko beda mi kazali rodzic normalnie a ja w zadnym wypadku w razie czego nie chce ingerencji jakis kleszczy itp a ponoc przy takich porodach sie je uzywa czasem. Co prawda zdania sa bardzo podzielone co do szpitala w ktorym beda rodzic jedne matki chwala inne klna na ten szpital jak moga. Mam nadzieje ze bede nalzec do tej pierwszej grupy.
 
to może zdecyduj się rodzić w innym szpitalu..ja też nie chcę rodzić w szpitalu w miejscowości w której mieszkam....jade do całkiej innej miejscowości
 
reklama
w miejscowosci ktorej mieszkam nie ma szpitala a tamten jest najblizej. Jedyny plus tego ze lekarz do ktorego chodze pracuje w tym szpitalu i moze sie z nim jakos dogadam co do cc. Jesli nie to bede musiala znales drugi szpital tylko kompletnie nie wiem gdzie jest kolejny najblizszy
 
Do góry