reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ułożenie pośladkowe/główką do dołu

Adasiu wielki chlop ;D ale pamiętaj,że usg może sie mylić nawet do 700gr.
 
reklama
Oj Adasiu piękny synuś się szykuje :) WIem co znaczy urodzić dziecko ponad 4 kg, mam nadzieję ze twój synuś zatrzyma sie poniżej :) Pozatym tak jak piszę dziewczyny - usg jest omylne jeśli chodzi o wagę.
Moja dzidzia zas ma z ostatniego usg niedowage ale skoro gin sie nie martwi to ja też sie staram nie
 
Dziewczyny, żeby tylko maluchy były zdrowe, a czy będą ważyć 2900 czy 4000, to nie ma znaczenia (tzn. dla nas pewnie będzie miało przy rodzeniu ;) ;D). Córeczka mojej siostry ważyła 2980 (chociaż urodzona w terminie!) i piekna, zdrowa panna z niej rośnie. Tylko siostra jeździła z nią do kontroli (raptem 2 razy) na patologię noworodków do szpitala, w którym rodziła, ale podobno to były rutynowe kontrole, bo postępują tak z wszystkimi dzieciakami, które rodzą się z wagą poniżej 3 kg. ;)
 
dzisiaj byłąm u gina i troszke sie zmartwiłam bo moje maleństwożle sie ułożyło główka po prawej stronie u góry a dupka po lewej na dole brzucha nózkami sobie biega po szyjce macicy pobudzajac ja do rozwierania. gin powiedział ze raczej bedzie cc a ja tak bardzo chciałam urodzic własnymi silami. z tego co czytam to Wasze maluchy też sa jeszcze nie poodwracane. Chyba nie powinnam sie za nadto martwic bo ma jeszcze sporo czasu na odwrócenie sie. Co o tym mySlicie? Zmartwiłam sie strasznie. Z drugij strony powinnam sie cieszyc ze wszystko inne jest wporzadku...
 
Kasiorko jesteś więc w podobnej sytuacji co ja i parę innych dziewczyn ;)

Opowiem wam coś co powiedział mi mój gin na ostatniej wizycie, bo tez zagadnęłam na temat ułożenia mojej małej. Mówił mi że kiedyś został wezwany do cesarki, bo dziewczyna która miała rodzić miała użłożoną dzidzię miednicowo. Zrobił jej przed CC USG i potwierdził ten fakt. Wziął się do cięcia a tu pierwsza wydobyła sie głowka ::) jakie było zdumienie na sali, bo wyszło, że dziecko obróciło się w ciągu 40min :laugh:

Tak więc mi gin powiedzial ze wszystko jest możliwe ;)
 
dzieki mysza12 za odpowiedz troche mnie uspokoiłas:) no widzisz a ja chodze do lekarza z nfz i on nie jest skory do pogawetek tak wiec i ja jestem niedoinformowana. byłam raz u prywatnego ale nazmyslał mi tyle dolegliwosci ze stwierdzilam ze kase chce zedrzec i tyle wiec. zakazal mi pracowac powiedzial ze mam grzybice i wogóle tylko mnie przestraszyl wiec stwierdzilam ze zostane przy starym szperaczku jestem z niego zadowolona ale nie poswieca mi tyle uwagi co lekarz prywatny.. a wogole to mam pytank- w seksie to chyba nie przeszkadza? czy jak myslicie? bo lęki mam teraz... mycha 12 a ty sie kochasz normalnie?
 
Kasiorko "normalne" kochanie w naszym stanie  - to raczej trudno tak nazwać (przynajmniej u mnie). Ale mam ochotę i jakoś nie mam obaw o Dzidzię  (mąż jest bardzo delikatny no i z ciążą nie było problemów).
 
reklama
Kasiorka jesli lekarz stwiedzil u Ciebie grzybice, to raczej powinnas wstrzymac sie od stosunkow do jej wyleczenia -takie sa przynajmniej zalecenia w srodkach ktore ja na nią miałam przepisane.
A co do kochania się,to my nie zrezygnowalismy z seksu w czasie ciazy,oczywiscie jak pisze Megi, jest delikatniej i przynajmniej u nas rzadziej
 
Do góry