reklama

urlop macierzyński + praca na etacie + działalność gospodarcza

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez millenka, 16 Czerwiec 2012.

 1. millenka

  millenka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam serdecznie,
  Mam pytanie do Pani Ekspert.

  Otóż, od 4 czerwca br jestem na urlopie macierzyńskim. Dotychczas pracowałam na etacie w pełnym wymiarze i prowadziłam dodatkowo własną działalność gospodarczą (jednoosobową). Chciałam się zapytać, czy przebywając na urlopie macierzyńskim (urlop wypłacany z racji pracy na etacie) i pobierając zasiłek mogę wystawiać faktury w swojej działalności gospodarczej? Jeśli tak, to czy mogłabym uzyskać jakieś umocowanie prawne w tej kwestii (wskazanie ustawy lub przepisu), tak abym miała w razie kontroli możliwość podparcia się przepisem prawa ?
  Kolejne pytanie: czy w mojej sytuacji ( etat + dg i urlop macierzyński) mogę podjąć umowę o dzieło jako osoba prywatna ( rodzaj dzieła nie związany jest z zakresem działalności firmy) jako asystent profesora na uczelni wyższej? W podanym przeze mnie PKD firmy nie podawałam usług zwiazanych z nauczaniem. Mam możliwość podjęcia pracy na uczelni od pazdziernika, wymiarze do 10-15 godzin tygodniowo, chętnie bym z tego skorzystała, natomiast nie wiem, czy mam do tego prawo , nie tracąc zasiłku macierzyńskiego.
  Będę wdzięczna za odpowiedz.
  Pozdrawiam .
   
 2. reklama
 3. millenka

  millenka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Juz wiem, ze faktury mogę wystawiać.

  Pani Ekspert, wciąż jednak chciałam prosić o odpowiedz na drugą czesc wiadomosci, odnośnie zawarcie umowy o dzielo. Z gory dziekuje.
   

Poleć forum