reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop macierzyński + praca na etacie + działalność gospodarcza

Dołączył(a)
7 Październik 2011
Postów
3
Witam serdecznie,
Mam pytanie do Pani Ekspert.

Otóż, od 4 czerwca br jestem na urlopie macierzyńskim. Dotychczas pracowałam na etacie w pełnym wymiarze i prowadziłam dodatkowo własną działalność gospodarczą (jednoosobową). Chciałam się zapytać, czy przebywając na urlopie macierzyńskim (urlop wypłacany z racji pracy na etacie) i pobierając zasiłek mogę wystawiać faktury w swojej działalności gospodarczej? Jeśli tak, to czy mogłabym uzyskać jakieś umocowanie prawne w tej kwestii (wskazanie ustawy lub przepisu), tak abym miała w razie kontroli możliwość podparcia się przepisem prawa ?
Kolejne pytanie: czy w mojej sytuacji ( etat + dg i urlop macierzyński) mogę podjąć umowę o dzieło jako osoba prywatna ( rodzaj dzieła nie związany jest z zakresem działalności firmy) jako asystent profesora na uczelni wyższej? W podanym przeze mnie PKD firmy nie podawałam usług zwiazanych z nauczaniem. Mam możliwość podjęcia pracy na uczelni od pazdziernika, wymiarze do 10-15 godzin tygodniowo, chętnie bym z tego skorzystała, natomiast nie wiem, czy mam do tego prawo , nie tracąc zasiłku macierzyńskiego.
Będę wdzięczna za odpowiedz.
Pozdrawiam .
 
reklama
Juz wiem, ze faktury mogę wystawiać.

Pani Ekspert, wciąż jednak chciałam prosić o odpowiedz na drugą czesc wiadomosci, odnośnie zawarcie umowy o dzielo. Z gory dziekuje.
 
Do góry