reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wypoczynkowy przed powrotem na kolejny urlop wychowawczy

zalgol

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2010
Postów
482
Miasto
Wrocław
Witam,
Chciałabym się dowiedziec czy pracodawca jest zobowiązany do wyrażenia zgody na wybranie całego urlopu wypoczynkowego za rok 2012 w sytuacji kiedy poszłabym na kolejny urlop wychowawczy?
Przebywałam na urlopie wychowawczym pół roku czyli do 31.12.2011 i od stycznia 2012 wróciłam do pracy. Zostało mi więc jeszcze 2,5 roku wychowawczego, z którego w całosci jestem zmuszona skorzystac i chciałabym najpierw wybrac cały mój urlop wypoczynkowy. Czy jest taka możliwość, ze pracodawca mi tego odmówi? Bądź zaproponuje ekwiwalent pienięzny za cały okres urlopu?
 
reklama
Chciałabym się dowiedziec czy pracodawca jest zobowiązany do wyrażenia zgody na wybranie całego urlopu wypoczynkowego za rok 2012 w sytuacji kiedy poszłabym na kolejny urlop wychowawczy?
Nie.

Przebywałam na urlopie wychowawczym pół roku czyli do 31.12.2011 i od stycznia 2012 wróciłam do pracy. Zostało mi więc jeszcze 2,5 roku wychowawczego, z którego w całosci jestem zmuszona skorzystac i chciałabym najpierw wybrac cały mój urlop wypoczynkowy.Czy jest taka możliwość, ze pracodawca mi tego odmówi?
Tak. Pracodawca nie ma obowiązku udzieania urlopu wypoczynkowego w okresie wskazanym przez pracownika.

Bądź zaproponuje ekwiwalent pienięzny za cały okres urlopu?
Nie ma podstawy do wypłaty jakiegokolwiek ekwiwalentu. po zakończeniu urlopu wychowawczego wykorzysta Pani urlop wypoczynkowy z 2012 - oczywiscie zmniejszony proporcjonalnie o okres przebywania na urlopie wychowawczym.
Prawdę mówiąc pracodawca straci na udzieleniu Pani urlopu teraz. Zakładając że ma Pani 26 dni urlpu i ze na urlopie wychowawczym będzie pani od 1.03.2012 do 31.12.2012 pracodawca ma do wyboru:
- udzielić pani urlopu teraz - a na dziś przysluguje Pani 26 dni urlopu za 2012
- udzielić pani urlopu po powrocie z urlopu wychowawczego - wtedy w wymiarze 2/12 z 26 dni czyli w wymiarze 5 dni.
 
Do góry