reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

Zrobilam. Juz jakis czas temu. Razem z testem PAPPA, na ktorego wyniki czekam jak na szpilkach.....

A samo USG wyszlo tak.

Glowna masa kosmowki w przedniej scianie macicy bez odwarstwienia, poza ryzykiem przodowania.
Ilosc plynu owodniowego prawidlowa.
Struktury dostepne w badaniu bez nieprawidlowosci.
NT - 0,8 mm
NB (+)
FHR 164'

Lekarz powiedzial ze dobrze wyszlo, ze to ciaza ksiazkowa.... ale ja i tak drze i sie od czasu do czasu dnerwuje..... Jeszcze troszke i sie dowiem wiecej
 
reklama
Kacha!

To ja Cie pociesze... Po kolezance w 12 tc NT wyszla ponad 6 mm, dzieciatko urodzilo sie zdrowe, jedynie z rozszczepem podniebienia, ale jak skonczylo 2 miesiace to zrobili mu w szpitalu plastyke i dzisiaj wcale nie widac, ze cos bylo nie tak ;-) Trzymam kciuki za Was.
 
Witam wszystkie Mamusie!
Jestem tu pierwszy raz i mam pare pytan.
jestem w 23 tyg. ciazy i tydzien temu mialam robione pierwsze usg ale niestety nie wiem co oznaczaja wyniki poniewaz moja doktorka nie raczyla mi nic wyjasnic.
jezeli znacie sie na tym to prosze o wyjasnienie:
BPD 51-20,1
FOD 59
AC O,8-21,5(BARDZO NIECZYTELNIE NAPISANE wiec nie wiem dokladnie czy 98-21,5 czy tak jak napisalam wczesniej)
FL 35-21,1
FHR CHYBA 140
 
NARAZIE TO, a potem znajde szczegoly:
GSD - średnica pęcherzyka ciążowego
CRL - odległość ciemieniowo-siedzeniowa (od szczytu główki do pupy)
BPD - wymiar dwuciemieniowy główki (średnica główki)
HC - obwód główki
AC - obwód brzuszka
FL - długość kości udowej
TBD - wymiar poprzeczny klatki piersiowej
FW - Fetal Weight (lub EFW - estimated fetal weight), czyli waga
RR - ciśnienie,
FHR - akcja serca,
R - ruchy płodu.
OFD – wymiar potyliczno-czołowy
CER – wymiar poprzeczny móżdżku
APAD – przednio-tylny wymiar brzucha
TAD – wymiar poprzeczny brzucha
HL – długość kości ramiennej
AFI – amniotic fluid index – objetość płynu owodniowego
 
Jestem w 20 tc
Na badaniu USG stwierdzono:
- Nieznacznego stopnia poszerzenie układu kielichowo-miedniczkowego: nerka lewa 0,34 cm, nerka prawa 0,45 cm
Pani dr twierdzi, że nie ma powodu do niepokoju, taki objaw czasmi występuje i zanika. Nerki właściwie pracują, płyn owodniowy w normie. Poszerzenie wynosi ok.12 mm.
Jednak ja strasznie się boję...
- Widoczny w prawej komorze objaw piłki golfowej
Pani dr nie była ewna czy jest to tylko cień, bo dziecko nikorzystkie ułożyło się do badania. Dlatego mam przyjść na ponowne badanie za 1,5 tyg. Wtedy zobaczy co z tymi nerkami i serduszkiem. Lekarz mówi, że nie mam się czym przejmować.. ale wiecie jak to jest z tym przejmowaniem.

Nie wiem co robić... nigdzie w internecie nie znalazłam takiej terminologii "objaw piłki golfowej", jestem załamana.
 
Jestem w 20 tc
Na badaniu USG stwierdzono:
- Nieznacznego stopnia poszerzenie układu kielichowo-miedniczkowego: nerka lewa 0,34 cm, nerka prawa 0,45 cm
Pani dr twierdzi, że nie ma powodu do niepokoju, taki objaw czasmi występuje i zanika. Nerki właściwie pracują, płyn owodniowy w normie. Poszerzenie wynosi ok.12 mm.
Jednak ja strasznie się boję...
- Widoczny w prawej komorze objaw piłki golfowej
Pani dr nie była ewna czy jest to tylko cień, bo dziecko nikorzystkie ułożyło się do badania. Dlatego mam przyjść na ponowne badanie za 1,5 tyg. Wtedy zobaczy co z tymi nerkami i serduszkiem. Lekarz mówi, że nie mam się czym przejmować.. ale wiecie jak to jest z tym przejmowaniem.

Nie wiem co robić... nigdzie w internecie nie znalazłam takiej terminologii "objaw piłki golfowej", jestem załamana.

mysle że nie jest to " nazwa naukowa" :dry:
radze poczekać do nastepnego badania ...albo udac sie na jeszcze jedno usg do innego lekarza :tak:
Zasięgnąć opini innych ginekologów :tak:

głowa do góry ...napewno wszystko będzie dobrze
 
U chłopców bardzo częste jest poszerzenie miedniczki nerkowej i nie jest to żaden powód do niepokoju, taka jest ich natura ;) Także trzymamy kciuki,żeby to chłopczyk był;)
Ale piszesz także, że dzidzia niekorzystnie się ułożyła i to też może być przyczyną. Będzie dobrze ;-)
 
Kochana wszystko będzie dobrze, ja bym poszla pewnie do innego lekarza żeby skonsultowa się... wiem co to znaczy przejmować się, ja miałam podejrzenie arytmii serduszka u mojej córeczki, całe szczęście przy następnym badaniu okazało sie że wszystko w porządku, u Ciebie też tak będzie!!
 
reklama
Witam, jestem nowa na forum i od tygodnia wiem "na pewno" że oczekuję dzidzi :-D, jestem w 6 t.c.. Mieszkam w Szwecji, gdzie opieka nad ciężarną jest raczej skąpa i ogranicza się do kontaktów z położną, dlatego cieszę się, że na jutro wypada od dawna zaplanowany wyjazd do Polski i mogę zrobić pierwsze badania i usg :-). Nie mogę się już doczekać, ale jestem ciekawa czy Wy tez denerwowałyście lub denerwujecie się przed pierwszym usg? Podekscytowanie miesza się z niepewnością...czy będzie widać zarodek, a jeśli nie, to czy jest za wcześnie, czy w ogóle go nie ma...i.....koszmarny scenariusz brrrrrrrr. A może będzie super i zobaczę serduszko...:happy2:...Hmmm w moim przypadku nie moge powtórzyc usg np po tygodniu, bo w tak wczesnym okresie w Szwecji mi nie zrobią, ale mam nadzieje, że będzie dobrze. Piszcie, Witam, Całuje i Pozdrawiam
 
Do góry