reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

Na pierwsze USG szłam całkiem spokojnie ;-) Zobaczyłam tam dokładnie to co się spodziewałam...

Jednak przy drugim USG było więcej emocji... Byłam tam z partnerem i oboje obserwowaliśmy ruchy naszego maleństwa i chyba tak samo się wzruszyliśmy :-) Na dodatek dowiedzieliśmy się że będzie synek... Jak do tej pory to była jedna z cudowniejszych chwil ciąży;-)
 
reklama
Pierwsze USG wykonałam dla potwierdzenia ciąży, po dwóch pozytywnych testowaniach. Wtedy był tylko pęcherzyk 8,8mm. Nie stresowałam się jednak przed, byłam ciekawa czy testy mówiły prawdę. Kolejne USG to już po krwawieniu więc tutaj był stres - wiadomo. Potem kolejne - dla sprawdzenia czy wszystko ok., bicie serca na monitorze - cudo! A teraz... Będzie stresik ponieważ będzie USG genetyczne... Trzymajcie kciuki:-)
 
Dziewczyny a ja slyszalam ze na usg 3d powinno sie isc miedzy 20a chyba 26 tygodniem,bo wtedy mozna zobaczyc calego bobaska a potem to ju nie bo jest wiekszy.
Ale im wczesniej tym lepiej-mnie sie tak wydaje.\
Ja ide za tydzien
 
Moja pani dr zasugerowała , że powinno się w trakcie ciąży zrobić 2 takie usg! Jedno między 12 a 14 tyg- wtedy robi się wszystkie pomiary tzn kość nosowa, przezierność karkowa itd ( po wyniku mozna stwierdzić czy nie ma np zespołu Downa itp) a drugie usg między 20 a 22 tyg, wtedy też robi się echo serca dziecka i wyklucza się ewentualne wady serca! niestety usg do 35 roku zycia nie jest refundowane. Jeżeli cos jest nie tak robi się je też między 14 a 18, żeby się upewnić. pozdrawiam
 
hej dziewczyny!ja rowniez chcialam sie wybrac na usg 3d w pierwszej ciazy i poszlam w 31tyg i juz nie bylo nic widac bo malenstwo bylo za duze juz...lekaz mi powiedzial wtedy ze najlepiej robic 3d do 30tyg...pozdrawiam
 
Moja pani dr zasugerowała , że powinno się w trakcie ciąży zrobić 2 takie usg! Jedno między 12 a 14 tyg- wtedy robi się wszystkie pomiary tzn kość nosowa, przezierność karkowa itd ( po wyniku mozna stwierdzić czy nie ma np zespołu Downa itp) a drugie usg między 20 a 22 tyg, wtedy też robi się echo serca dziecka i wyklucza się ewentualne wady serca!
to o czym piszesz to usg genetyczne - owszem robi się je w tych tygodniach, ale to nie są 3D tylko zwykłe 2D, na których lekarz robi różne pomiary - usg 3D jest bardzie takie do oglądania niż badania ;) tego usg nie trzeba robić - można dla własnej satysfakcji i pamiątki - nic poza tym ;-)
 
zgadzam sie z mamjakty 34d to tylko gadzet dodatek do kolekcji pamiątek widac to samo tylko w koloże i dzidzia się rusza w czasie rzeczywistym oczywiście warto pójść po taką pamiątkę ale na badania konkretne na zwykłe usg nie ma co traci kasy
 
Gin mi dzis powiedzial ze takie badanie (3D) najlepiej wykonac od 19-23 tc, bo dzidzia jest juz ladnie rozwinieta i mozna wybadac to i owo, no i nie jest za duza. Tak wiec za jakies dwa tygodnie czeka mnie ta przyjemnosc:happy:
 
to o czym piszesz to usg genetyczne - owszem robi się je w tych tygodniach, ale to nie są 3D tylko zwykłe 2D, na których lekarz robi różne pomiary - usg 3D jest bardzie takie do oglądania niż badania ;) tego usg nie trzeba robić - można dla własnej satysfakcji i pamiątki - nic poza tym ;-)

Nie prawda ze usg 3d jest tylko do ogladania i dla wlasnej satysfakcji jak Ty to nazwalas.
NA tym badaniu lekarz mierzy i bada malenstwo,moze wylapac nie pokajace stany,jakies choroby np,serca,nerek watroby itp.lepiej na tym widac,jest wyrazniejsze.
Owszem poogladac tez sobie mozna wyrazniej,zobaczyc buzke poznac plec i tak dalej,,,,ale nie tylko
 
reklama
no niestety, ja trzymam się tego, co napisałam - była na takim usg w połowie ciąży, gdzie lekarz robił wszystkie pomiary, sprawdzał budowę serduszka - i to wszystko robił na zwykłym usg 2d, a na 3d przełączył tylko po to, żeby sobie pooglądać małą - na nim nie widać jak serce bije, nie widać mózgu, żył - widać tylko skórę, przez którą nic nie prześwituje..
proszę bardzo - przykładowe zdjęcia - czy na którymś z tych zdjęć widać narządy dziecka? żeby można było określić czy się prawidłowo rozwijają...?

Zdjęcia USG 4D, 3D Ciąży (Płodu)
 
Do góry