reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg

Sama to Ty się niczego nie dopatruj na tym usg bo dzidziuś dopiero rośnie i jeszcze trochę minie nim przybierze typowo ludzki kształt, a usg 2d jest dodatkowo mylne dla oczu laika.
Co do badań prenatalnych to usg genetyczne czyli badanie i obecności kości nosowej przezierności karkowej i przepływów to PODSTAWOWE badanie w ciąży i robi się je KAŻDEJ ciężarnej bez względu na wiek i wywiad. Natomiast w Twoim przypadku powinnaś mieć jeszcze darmowy test PAPPa który określi ryzyko zachorowania na zespół downa patau i edwordsa.
To że chodzisz do ordynatora w swoim mieście (jestem z centrum ) na wizyty prywatne nic nie znaczy. Ja tez chodziłam całą ciążę i gdybym posłuchała jego a nie swojego rozumu to urodziła bym martwe dziecko.
 
reklama
Agnesis mnie tez to dziwi. .
Ale darmowe chyba po 35 roku?
Niby na nfz jest darmowe ale odsylaja prywatnie i tak bo sprzętu nfz nie ma dobrego bynajmniej u mnie.
Ja placilam za to i za polowkowe po 250 zl i nie zal mi dla synka mojego
:)

Tak po 35. Ale też jeśli w rodzinie były przypadki zespołu Downa i jeszcze chyba dwóch jakichś innych chorób.
 
Tylko ze Brat mojego brata który jest chory jest z inna kobieta która urodziła go po 40 roku życia. Nie wiem czy to cos zmieni


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
No właśnie dziewczyny maja racje.
To ze ordynator to nie znaczy ze dobry jak mógł powiedzieć ze nie trzeba. ..?
Dobrego lekarza trzeba wyczuć ja bylam u wielu teraz chodzę do młodego i nie zamienie go na żadnego innego bardzo dba o mnie ufam mu bardzo:)
Polowkowe badanie tez potwierdza ze z dzidzia wszystko ok
Ja pappy nie robiłam bo koleżanki mówiły ze to głupie statystyki
Lekarz mówił ze samo usg genetyczne daje 70% pappa 90 a jak chce mieć 100 procent pewności to place 2000 tys i wysyłają badania do Stanów ale myślę ze nie ma co szaleć bo jak na genetycznym i Polowkowym lekarz mówił ze nie ma do czego się przyczepić to dzidzia zdrowa ale takich badan bym nie ominela.
 
Tylko ze Brat mojego brata który jest chory jest z inna kobieta która urodziła go po 40 roku życia. Nie wiem czy to cos zmieni


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Nie ważne.
Zdecydowałas się kochana na dziecko to badaj dzidzie.
Będziesz w nocy spala chociaż spokojnie
Zrób badanie na własną rękę jeśli twój lekarz Ci nie kazal..
Zwykle usg to wiesz..
Kazdy Ci powie ze to bardzo ważne.
A co do lekarza to juz się nie wypowiadam powtarzam dobry lekarz by Ci ciąży bez tego badania nie poprowadził.
Ja jeszcze zanim nie chodziłam do mojego bo poszlam na 1 wizytę bo moj dawny chorował to odrazu mi zlecił i kazał robić to tygodnia czasu bo byłam w 12 tyg juz wtedy
I to nie jest naciagnie kasy bo może tak myślisz bo on wcale nie kazal u siebie robić ale ja juz wiedziałam ze będe do niego chodzić bo jest mega.
Jak chodzisz prywatnie to sprzęt powinien miec dobry.
 
Tylko ze Brat mojego brata który jest chory jest z inna kobieta która urodziła go po 40 roku życia. Nie wiem czy to cos zmieni


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Wystarcza dokumenty że ojciec jest ten sam i takie które zaswiadczaja chorobę.
Mam dwie koleżanki, które są kuzynkami, obie po 20tce, obie robiły badania za darmo bo w rodzinie jest zespół dandego Walkera (nie wiem jak to się pisze i dokładnie nazywa), więc to się nie tyczy tylko najbliższej rodziny.
Oczywiście jeśli cię stać nie musisz żadnych zaświadczen załatwiać tylko iść prywatnie do kliniki, gdzie badania genetyczne wykonują.
 
A czy ja powiedziałam ze przeliczam i żałuje pieniędzy ?! Jak bedzie potrzeba to zrobię badania Nifty które mało nie kosztują . Tylko zastanawiam się czy to cos zmieni.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry