reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg

Olcia wybacz ale nie wiesz o czym piszesz. NiFTY o którym pisała autorka wykrywa głównie trzy trisomie+ anomalie chromosomów płciowych. To są wady które nawet super szybko wykryte nie nadają się do rzaddnego leczenia.
Zwykła "szare" USG to dokładnie takie jakie należy wykonać podczas USG tzw "połówkowego" czy "genetycznego". Nie ma najmniejszej konieczności wykonywać USG 4d. To tylko bajer dla rodziców. Diagnostycznie zwykłe usg 2 d jest w zupełności wystarczające

Autorko- badania prenatalne należą Ci się bezpłatnie ze względu na przypadek ZD w rodzinie. To czy chcesz z nich skorzystać zależy tylko od Ciebie. USG masz dobre, przezierność dobrą, a do oceny obrazu USH trzeba miec uprawnienia i naprawdę wprawione oko więc nie rób tego sama bo tylko się będziesz stresować.
Nie musisz mnie uczyć bo miałam badanie i genetyczne i polowkowe i wiem jak wygląda itp
Po drugie nie powiedziałam ze 4d to jest najważniejsze badanie bo wiem doskonale ze jest to tylko bajer dla rodziców jak chcą dzidziusia zobaczyć
I uwazam ze każdy rodzic powinien sobie zrobić takie badanie bo to pamiątka.
Ale chodzili mi głównie o to ze dziewczyna ledwo na początku ciąży lekarz nic nie mówił a ona wady wymyśla jakby ginekologiem byla.
Na takim szarym zdjęciu na początku zawsze dziwnie dzidzia wygląda a na 4d widać później dokładnie jak wygląda jaki ma nos jakie uszy itp no bo chyba na 2d tego nie zobaczysz.
A koleżanka miała tylko dwa d
I nawet genetycznego nie miala.
Wiec po co wymyśla.
Sa różne opinie o pappa lekarz mówił ze samo usg daje niecałe 70 procent pewności pappa 90 a badanie do usa 100
Ale sa podzielone opinie jedni mówią ze pappa to tylko głupie statystyki i nie potrzebny stres.
A polowkowe tez potwierdza ze dzidzia zdrowa.
 
reklama
Do góry